Два фільми про середньовіччя «Кетрін на призвіско Пташка» та " Чудо'Два фільми, по двом книгам, спільне середньовічна епоха, та місце дівчат у суспільстві, але жанрово та за сюжетом вони зовсім різні. Почнемо з першого "Кетрін, на призвіско Пташка" знятий по книзі Карен Кушман. 1290 р. Молодша донька лорда противиться бажанню батька, віддати її заміж заради грошей, які конче потрібні сімї, щоб утримувати маєток. Жіночі заняття не для неї, у неї своє насищене життя, і свій світогляд, зі всіма кандидатами на свою руку вона "розправляється" на раз два, доки не з'являється найгірший варіант від якого вже не втекти. Сюжет йде як зачитування щоденникових записів Пташки. Візуально фільм дуже чудовий декорації прекрасні, і вдусі епохи водночас, не такі гнітуще – правдиві як в "Диво".

У фільмі дуже зірковий каст, Белла Рамзи ідеально вписалася в образ строптивої та дотепної дівчинки, а її батька грає Эндрю Скотт – завжди в дусі "моріарті", а матір грає Біллі Пайпер відома за серіалом "Доктор Хто". Як би фінал картини був трохи іншим то можна було б виписати деяку мораль,про жертовність заради сім'ї, а так все закінчилося хепі — ендом, але ж на справді скільки зламаних дівочих життів заради чоловічих амбіцій і інтересів. У фільмі дуже багато комедійних моментів, фільм дуже легкий, приємний у перегляді.

На відміну від наступного фільму "Диво" за книгою Емми Донхью , вміє же Флоренс П'ю, вибирати собі ролі, я ще досі не відійшла від "Сонцестояння". 1862 рік мода на великі пости серед молодих дівчат, і тут шириться інформація що є дівчина яка існує без їжі вже 4 місяці, до неї відправляють медсестру що б та дослідила феномен цієї дівчини та підтвердила або спростувала цю історію. Те що вона відкриває, виявляється дуже жахливим, і дівчину обманом годувати мати пережованою їжею, називаючи це "манною небесною". Всі намагання медсестри спасти дівчину, від смерті, бо вона продовжує відмовлятися від їжі. А її відкриття та докази тонуть у зневірі "комісії", та впертості родині,- мати готова пожертвувати дитиною заради "прощення гріхів" сина.

Фільм про доказовість сили пропаганди та навіювання яким користувалися деякі службовці церков, що прагнучи мати "чудо", коять жахливі злочини,або покривають їх. Фільм похмурий, дещо грубуватий, монотонний довгий, але з прекрасною акторскою грою Флоренс, гарна робота оператора і художника — постановника, при мінімум деталей, і кадрів.

Висновок по фільмах : життя воно цінне, і ти маєш прожити його як хочеш, і мусиш за це завжди боротися ; а якщо ти маєш змогу врятувати чиєсь життя окрім свого, зроби все що можеш для цього.