У селі Рогачі маєток Корницьких розташовано далеко від основних транспортних туристичних шляхів, на кордоні Вінницької та Житомирської областей. Однак чудовий класичний палац Карницького привертає увагу туристів і змушує пройти шлях до такої чарівної пам'ятки, не дивлячись на те, що необхідно подолати близько 10 кілометрів, які відділяють село від районного центру Ружин. 




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html




 





До села Рогачі можна доїхати з автостанції міста Житомир, тільки слід врахувати, що автобус ходить досить рідко, тому краще заздалегідь ознайомитися з розкладом.








Корницькі володіли землями з 19 століття, після того, як багатий поляк Вєнчислав Корницький придбав село у генерала Любовицкого весь цей час в їх володіннях був досить скромний двір, аж поки в 1908 році господар маєтку не вирішив запросити відомого київського архітектора Кароля Іваницького. 


обійдемо будинок праворуч










З того часу було вирішено звести пишну родову резиденцію, яка б слугувала родовим гніздом і місцем для зустрічі гостей. Для майбутнього палацу Корницький виділив досить велику суму грошей, і ці кошти виправдали себе. Архітектором Іваницьким було дійсно зведена чудова палацова будівля.


Зайдемо в будівлю









Входячи в парадний в'їзд, перед гостем відкривалася чудова каштанова алея, яка закінчувалася вишуканим палацом з портиком, що спирається на шість колонних конструкцій коринфського ордена. На фронтоні було зображено фамільний герб Корницьких.
Усередині палацової будівлі розташовувався вестибюль, в якому знаходилися дванадцять картин із зображеннями коней. 







З боку саду можна було потрапити в Зелений салон, в якому господар зберігав табакерки, серед яких знаходилися унікальні екземпляри з золота і діамантів. Дуже багато була прибрана їдальня, зі стелі якої спускалася шикарна і дорога люстра. Стіни палацових кімнат прикрашали східні килими.





У роки революції та війн всю пишноту і багатство було знищено. Дуже мало деталей збереглося до сьогоднішніх днів. В їдальні можна побачити голови міфічних героїв. 











До 1995 року в резиденції Корницьких діяла місцева школа, але з часом палац почав руйнуватися. Радує той факт, що все-таки не дали загинути такому архітектурному шедевру і потихеньку щось ведеться, як «відновлювальні» роботи.







ось так, ледве помітно видно садиба з дороги


І на останок, погляд з небес













ще раз сімейний герб і алея



Дякуючи Acorn Rocan можемо побачити стан пам'ятки на вересень 2021 року


 


джерело — http://castle-ua.com/zhitomerskaya-oblast/105-dvorets-karnitskikh

 

 

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!