Уміло використавши унікальні природні дані Мурованокуриловецького ландшафту, парко будівельник проклав доріжки-алеї по схилу гори, згрупував насадження з урахуванням величезних природних скель, відкриваючи з доріжок перспективні види на світле приміщення Палацу і далекі пагорби та поля. Видно звідси й кам'яний три-арочний міст через Жван — сучасник палацу, який опинився «не при справах» після влаштування вище нього земляної греблі на ставку.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html














На господарському дворі садиби виділяється приземкувата будівля старої стайні (XVIII століття) з високим профільованим з тесаного каменю фронтоном і двома вікнами по обидві сторони дверей, оформлених сандриками-поличками з невеликими кам'яними жіночими головками. У широчезному фронтоні влаштовано велике п'ятикутне вікно — отвір фуражного горища. Можна припустити, що ця будова відноситься до колишніх, «до комаровскіх» часів, а назву свою — «арсенал» — воно отримало вже в новий час, коли в 1930-і роки тут містився дійсно арсенал укріпрайону, про який нагадують сьогодні залізобетонні похмурі доти навколо палацу.










З 1867 року садиба знаходилась належала відомому російському військовому і громадському діячеві контрадміралу Н. М. Чіхачеву — учаснику російсько-турецької війни на Балканах, директору знаменитого РОПИТ — Російського товариства пароплавства і торгівлі на Чорному та Азовському морях.


перший поверх















Замкові укріплення, XVI століття включені в архітектурну композицію садиби. Повністю зберігся кам'яний ескарп XVI століття бастіонного замку з північної, східної та південної сторін (що включає підземні склепінні каземати), а з західного, напільного боку — фундаменти та руїни колишньої замкової стіни.
Замкові мури 16 століття [Постанова Ради міністрів УРСР «Про ДОПОВНЕННЯ списку пам'яток містобудування та архітектури УРСР, що перебувають під охороною держави» № 442 від 6.09.1979 р.].
Мури замку 16 століття [Державний реєстр національного культурного надбання: пам'ятки містобудування і архітектури України (проект). — Пам'ятки України, 1999 рік, № 2-3].


другий поверх













цокольний поверх




спортзал-арсенал-стайні


У наш час у палаці міститься місцева школа-інтернат. В радянські часи це, звісно, був один з кращих варіантів розвитку подій навколо панського маєтку. Проте, зараз через це відчутно порушує автентичність палацового комплексу – вишукані старі будівлі доповнено новими цегляними прибудовами, в древніх стінах встановлено пластикові вікна, повсюдно трапляються інші «євроремонти» повсюдно трапляються. З новин останнього скандалу — північну кам'яну стіну ескарпу над якою надбудовано сучасний спальний корпус було обкладено пінопластом та пофарбовано в рожевий колір...


ну і ще трошки історичного


Герб Корчак. До нього належали зразу дві сім'ї володарів Курилівців — Чурилови і Коссаківські


Катерина Коссаківська, урождена Потоцька, дружина Станіслава Коссаківського


Дельфіна Комар, у шлюбі Потоцька. Портрет приблизно 1820-го року


Дельфіна Комар, у шлюбі Потоцька. Портрет роботи Moritz Michael Daffinger, 1839 рік.


1820-ті роки


Наполеон Орда. 1870-і роки. Малюнки зроблений вже після продажу Комарами маєтку



Микола Матвійович Чихачев. 1895 рік




На цій фотографії 1914 року видно площу з клумбами перед палацом і працюючий фонтан




плани








ще трошки з польских джерел











 


Початок тут

 


Джерела:

pslava.info

castles.com.ua

sergekot.com

Подільські мандри

ua-odissey.in.ua

kresy.pl

 

 

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то так =))


P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar! 


P R E S S ===>>> and support us!