Купичволя — село в Жовківському районі Львівської області, розташоване за 5 км від траси Львів-Сокаль (від села Боянець). Поселення розкинулося серед лісів, над річкою Желдець. В Купичволі збереглась римо-католицька дерев'яна каплиця (w stuly zakopianskim) св. Йоана Хрестителя, збудована в 1924-1925 рр. для тамтешніх поляків.




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html












В селі існувала дерев'яна церква щонайменше вже у XVII-XVIII ст. У 1903 р. стараннями пароха села Боянець о. Михайла Грушкевича на місці давнішої була збудована нова дерев'яна церква за проектом архітекта Василя Нагірного. У 1945 році вона згоріла. 






Мешканці пристосували на церкву покинений польський церква-каплицю, збудовану 1924-1925 роках в "закопанському" стилі та освячену під назвою св. Івана Хрестителя. До 1944 року в каплиці служили римо-католики, опісля вона використовувалася як церква Воздвиження Святого Хреста. Недалеко на захід від неї збудовано нову муровану церкву. Церква у користуванні громади УГКЦ.








В структурі будівлі чітко виступає високий двосхилий дах і цікаве розташування вікон; сама каплиця стоїть на мурованих кронштейнах. Складається з вищої прямокутної нави, до якої з південного сходу прилягає вужчий гранчастий вівтар, а з заходу — невелика прямокутна капличка — різничка. До вівтаря від заходу пізніше приставлене прямокутне приміщення ризниці, з дотриманням стильових ознак решти будівлі. При західній та північній стінах нави розташовані сучасні їй аркади-галереї з виділенням присінка при вході в храм з північної сторони. 








На жаль, галереї зашиті, що спотворило первісний вигляд будівлі. Стіни будівлі складаються з відкритого зрубу. Нава вкрита стрімким двосхилим дахом з великим виносом, що на торцях утворює трикутні причілки з острішками. Вівтар вкритий п'ятисхилим дахом, гребінь якого сягає нижнього краю причілка нави. Подібне двосхиле накриття старої ризниці та присінку. Нова ризниця і галереї-ганки вкриті односхилими дахами.








Біля святині привертає увагу старі дзвони, очевидно, ще польських часів. В інтер'єрі каплиці, який вдалось оглянути через вибите віконце захристії є нові ікони що висять на стінах і ніби-то дерев'яний вівтар. Загалом каплиця в Купичволі справляє враження своїми колоритними формами та місцем розташування…










Доля каплиці в Купичволі невиразна і не зрозуміла на майбутнє, з одного боку він стоїть зачинений, ще досить міцний, але, життя в ньому не видно, хоча територія навколо дбайливо прибрана і вичищена від сміття і диких кущів. Місцеві кажуть — "…Церква не стоїть просто так, він є окрасою села, в ньому проводяться реколекції для молоді та дітей,  проводяться катехизації для сім'ї та молоді!…". Тому надія Є, що все буде гаразд… 


2023. Фото від Nazar Lanko











Джерела:

blox.ua

decerkva.org.ua

derev.org.ua

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=699772641949671&id=100057508237454



 


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 

 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 


Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина". 



Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 

Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 

Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 


 та

 


 


хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.




ну як то так =))