Перша церква в цьому селі збудована ще на початку XVIII століття (за іншими даними перша церква зведена в 1660-х роках в присілку Заріччя). Всього через пів століття коштом громади постала нова церква з дерева. З датуванням храму проблеми: в каталозі В. Слободяна вказано 1818 рік, така ж дата в книзі «Церкви прикарпатського краю» Романа Процака (там також є інформація про першу згадку під 1775 рік).
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Вікіпедія подає церкву 1719 роком, нарешті, дерев'яна табличка на дерев'яній же брамі до церкви також пише щось про 1719 рік. Таблиця на в'їзді в село повідомляє теж про 1719 рік., а 1818 роком датує стару дерев'яну дзвіницю. Вибирайте на свій смак і розсуд. Хоча дата на брамі застара, ймовірно, це дата першої письмової згадки про храм на цьому місці.
Розмальована в інтер'єрі у 1868 році. В радянський час церква постійно чинна. Біля неї кінорежисер Сергій Параджанов проводив натурні зйомки культового фільму «Тіні забутих предків». Розписи оновлені всередині церкви в 1963 році. Перекрита бляхою в 1972 році. У 2011 році церкві зовні повернули оригінальний вигляд, але залишили ґанки, добудовані у 1970-х роках. В інтер'єрі оновлена у 2016 році.
На стіні церкви пам'ятна таблиця о. Олексію Волянському (1862-1947), пароху Криворівні з 1893 по 1923 рік. Інша таблиця сповіщає, що на початку 1960-х років на парафії цього села звершував своє перше священне служіння о. Василь Романюк — майбутній патріарх Володимир. Ще одна таблиця встановлена у 2000 році з нагоди 100-лиття від пастирського візиту на Гуцульщину митрополита Андрея Шептицького. Церква має статус пам'ятки архітектури національного значення (охоронний № 1149-Н).
Церква розташована майже посеред Криворівні, з півночі від головної дороги, на схилі. Найдавніша за віком серед збережених у Верховинському районі, а також єдина, дахи та стіни якої повністю під деревом. Один верх, короткі бічні рамена нави, два ґанки з півдня від нави та з заходу від бабинця, рівношироке захристія зі сходу від вівтаря. На прицерковній території збереглася стара дерев'яна двоярусна дзвіниця, дахи якої покриті ґонтами. Проте громада використовує нову дзвіницю з п'ятьма дзвонами.
Архівні фото
план церкви
погляд на останок
Джерела:
http://decerkva.org.ua/fra/kryvorivnia.html
https://www.castles.com.ua/kryvorivnia.html
https://io.ua/15827524
https://anderver.livejournal.com/178267.html
https://www.pslava.info/KryvorivnjaS_CerkRizdvaBogorodyci,198514.html
Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won"t hurt with our project! Come on! It"s only a dollar!
P R E S S ===>>>
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ. Це є прорегатіва місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.