Бу́денець — село в Україні, у Чудейській сільській громаді Чернівецького району Чернівецької області.
Буденцю пощастило – в нього є день народження. Вперше село було згадано у молдавському літописі 18 жовтня 1435 року. За австрійських часів Буденець був володінням родини польських феодалів Волчинських. 



Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою. 


Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.


Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html




За переписом 1900 року в селі «Будинці» було 240 будинків, проживав 1071 мешканець (30 українців, 954 румуни, 85 німців та 2 особи інших національностей). А фільварок охоплював 1380 га, було 16 будинків і проживав 71 мешканець (27 українців, 42 румуни, 2 німці). Отже, село, що лежить на Малому Сереті, й зараз складається з кількох хуторів-кутів: Горб, Долина, Переліска, Бежанешти, Гаражени і Кошкова.





Далі — про палац Мікулі. Палацик видно чудово: він стоїть на горбочку праворуч від траси. Зараз в цьому невеликому, але симпатичному палацику Мікулі-Волчинських, збудованому французькими архітекторами на зламі ХІХ-ХХ століть, розмістилася буденецька школа. З румунською мовою викладання. 





Тут румунська табличка на стіні, румунські книги в бібліотеках і румунська мова на шкільному майданчику під час перерви. Це все непогано, хоча навіть з немолодими вже вчителями доведеця порозуміватися ледь не на мигах. Здавалося б — до райцентра, Сторожинця, всього 12 км (щоправда, лісами), а до Чернівців лише 31. Але...





Тому вибивати інформацію про споруду було важко. Отже, дочка власників села, польських поміщиків Волчинських, вийшла заміж за такого собі пана Мікулі. І той збудував в новій вотчині ось це диво. Була тут і гарна ліпнина в приміщеннях, і парк навколо (його залишки збереглися і сьогодні). Сама споруда в досить непоганому стані. 






Щоправда, в інтер'єрі туриста зацікавлять хіба сходи на другий поверх — все, більше нічого старого не збереглося. Немає навіть древніх зображень палацу — принаймні, в шкільній історії села та у вчительок. В директорки теж нема, є лише вишивана картина з палациком. За легендою (pogliad.ua), яку оповідають письмові згадки, свого часу у буденецький палац до Волчинських приїжджав видатний французький письменник Оноре де Бальзак, коли повертався з України до Франції через Румунію.


декілька кадрів та поштівок з сайту castles.com.ua
2007



2020


Коли в 1940 році прийшли комуністи, Мікулі покинув рідний край. Так і помер на чужині в страшних злиднях. Дві його дочки мешкають, наскільки відомо, у Франції. Ось і вся історія палацу — пощастило що його пристосували під учбовий заклад, мабуть тому і вижив, і ще доволі непогано виглядає зовні. Брак, що в середині, нічого окрім дерев'яних сходів не залишилось. Ну, хоч так...


до 1918 року...



початок ХХ століття...


 


Джерела:

https://castles.com.ua/budenec.html

https://uk.wikipedia.org/wiki/Буденець

https://pogliad.ua/news/chernivtsi/palaci-bukovini-vchora-i-sogodni-storozhineckiy-rayon-225920

 


 

 
Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. 
 
 


Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. 

 
Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту «Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина». 

 

 
Підписуйтесь на сторінки проєкту на: 
 
Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram 
 
Технічні партнери проєкту:


найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
 

 
 та
 
 


 

 
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

 

 


ну як то так =))