Що таке колівінг?

Колівінг – це такий формат спільного проживання.

Здавалось би, звичайний собі гуртожиток або хостел, навіщо ці нові назви вигадувати? Однак різниця є!

Від інших форматів проживання колівінг відрізняється тим, що під одним дахом зібрані не випадкові люди, а ті, які мають спільні інтереси та ідеї.

Одна з умов такого проживання — постійне проводження часу разом: вечері, перегляд кіно, організація спільних заходів та вечірок. я

Колівінг передбачає оренду великої та просторої квартири, яку знімають люди схожих поглядів – айтішники, стартапери чи просто ті, яким є що обговорити.

Така собі адаптація серіалу «Друзі», але в реальному житті.

Середній вік жителів колівінгів – від 23 до 35 років.

Середня кількість мешканців – 10-15 осіб, але існують випадки, коли в одному величезному приміщені проживає до 100 осіб.

Історія: з чого все почалося?

В 2006 році у Кремнієвій Долині, штат Каліфорнія, зародився перший в світі колівінг. Причина була дуже очікуваною -  зростання цін на нерухомість у Сан-Франциско. Саме через це, молоді співробітники IT-компаній вирішили колективно орендувати порожні приміщення. Вони перетворювали їх на житлові та робочі простори із загальними кухнями, санвузлами, вітальнями, організовували спільні прибирання і доставку їжі. Всі витрати на утримання такого житла вони ділили порівну.

Після чого цю «тему» почали використовувати й інші ІТ-компанії — Apple, Google, Tesla, SAP. Таким чином, популярність такого житла  лише зростала, а люди розуміли, що це зручно та набагато комфортніше за звичайний гуртожиток.

На сьогоднішній день ця тенденція почала поширюватися і в Україні. Колівінги вже представлені у Харкові, Києві, Полтаві, Одесі та Ірпіні.

 

Які переваги?

У форматі колівінгу проживають лише ті люди, які симпатизують одне одному та зацікавлені у обміні досвідом між собою. Найціннішим для них є ком'юніті. Колівінг-центри привертають увагу  зручними робочими зонами і обідніми залами. Завдяки тому, що людина  мешкає  в робочій атмосфері, а її оточують однодумців, активізується творчий процес, є можливість зануритися у свою роботи на всі 100%, відбувається постійна генерація ідей. Є можливість попросити поради у інших. А шанс емоційного вигорання за таких умов суттєво зменшується.

Все більше компаній зацікавлюється у такому форматі проживання та вбачають вигоду для себе – адже під одним дахом збираються талановиті люди, обмінюються досвідом і генерують нові ідеї зі швидкість 2Х.

Для прикладу, у США цей тренд набув такого поширення, що, за версією Bloomberg, увійшов в підбірку 8 явищ, які визначають стан американської соціальної економіки.

Людина, за своєю природою, створіння соціальне. І навіть інтроверти потребують бути частиною ком`юніті — однодумців. У нас є потреба: відчувати, що поруч є ті, хто може підтримати, дати пораду чи «чарівний пендель», коли це буде необхідно. 

Молоді люди часто живуть в режимі постійних переїздів, а отже довгострокова оренда може обмежувати їхні дії. Короткострокова – дорога та зовсім їм не по гаманцю. Попри це, жити в гуртожитку зовсім не хочеться. Тоді вихід є – колівінг.

Причина — загальна вартість оренди ділиться порівну між усіма мешканцями. Колівінг може надати ті комфортні умови, які складно дозволити собі, коли ти шукаєш житло один.

Певно, саме тому жителі одного з найвідоміших колівінгов у Силіконовій долині The Rainbow Mansion називають це явище «сімейною економікою»

Коли ти працюєш дистанційно, знаходити нові знайомства та друзів — завдання не з простих. Проте колівінг здатен вирішити й цю проблему.  В середньому, в одному маєтку, проживає від 10 до 15 осіб, з кожним з яких ти спілкуєшся та проводиш час разом. Нестача спілкування, як проблема, – зникає.

Ще трохи особливостей колівінгу:

  1. Частина колівінгу – коворкінг, тобто простір для спільної роботи. Формат житла також передбачає доступ мешканців до усього необхідно для життя в одному приміщені: дозвілля, відпочинок, робота, вільний простір, харчування, прибирання.
  2. Якщо в звичайному форматі проживання (гуртожиток, хостел, квартира), потрібно знімати ліжко або кімнату, то колівери орендують одразу цілу квартиру. Адже більшу частину часу молоді люди проводить разом у спільних зонах: кухні, вітальні. Тут можна провести дискусію, поділитися знаннями та досвідом один з одним, пограти в настільні ігри або навіть влаштувати вечірку.
  3. Колівінги здебільшого створюють у великих містах, як комфортний та бюджетний варіант житла, а іноді навпаки – ближче до природи, подалі від міської метушні.
  4. Колівери поважають вільний простір. Тут ви не побачити двохярусних ліжок, а в одній кімнаті може жити не більше 2-3 людей.
  5. Люди, які проживають тут, не прив'язані до графіка і можуть працювати в будь-який час доби. Вони – фрілансери.
  6. У кожної спільноти колівінгу свої правила, яких має дотримуватись кожен резидент.
  7. Колівінги часто організовують різноманітні майстер-класи, лекції, соціальні проєкти та тренінги.

Ціна:

Вартість колівінгу, майже у всіх випадках, менша від оренди всієї квартири. Хоча у цю ціну також входить робоче місце, комунальні послуги, прибирання та інші дрібні витрати.

Однак ціна проживання залежить від багатьох факторів:

Більше статей за посиланням https://student.style/