Війну на сході України характеризують як гібридну через різномаїття технологій, які застосовуються для її ведення. Проте, гібридною її можна назвати ще й з огляду на її наслідки: поряд з тисячними втратами, в процесі війни відбулося ще й народження. Народження волонтерського руху – тисяч свідомих громадян, які індивідуально чи шляхом об'єднання тягнуть та штовхають країну до розвитку.

Тиск зовнішньої агресії пробудив відчуття несправедливості, страху, болю, образи. Українці, як ніколи, відчули свою землю, своє коріння та свою гідність. Шоко-терапія війни виявила активних воїнів-патріотів, змусила народ думати та діяти, а з населення - почала гартувати націю, яка стала на безповоротний шлях до громадянського суспільства.

Історія кожного волонтера різна. Вони прийшли з різних сфер діяльності, а іноді й з різних країн. Вони мають різний життєвий досвід та вік. В них різне світосприйняття та бачення. Різні підходи до вирішення проблем, різні ресурси. Проте в кожного з них спільне одне: загострене почуття справедливості та підвищений рівень патріотизму – любові до України, до свого дому, своєї землі.

Волонтерами стали від природи активні люди. Люди, які, переважно, мали успіх у минулому житті, які мали непоганий, якщо не дуже гарний, дохід, на який заробляли самі. Вони були менеджерами, управлінцями, власниками бізнесів, керівниками проектів. Вони вміли організовувати процеси, систематизувати інформацію та працювати на результат. Саме ці якості вони принесли з собою у так званий "третій сектор".

В найкритичніші періоди розгортання бойових дій волонтери стали надійним тилом для армії України. Вони возили воду і їжу, одягали, озброювали, малювали карти, постачали ліки та аптечки, лікували, зашивали, вивозили, шукали, визволяли, вивозили тіла. Вони виходжували тяжко поранених та повертали до життя, брали опіку над дітьми, ділили горе та щастя з десятками тисяч родин по всій Україні, які віддали своїх чоловіків на захист держави.

Волонтери не полишили воїнів і коли ті стали ветеранами. Просто взяли кожного за руку та повели по тернистому шляху адаптації до мирного життя. Виснажені війною воїни не здатні подбати про себе, повернувшись додому, тому війну за права, належну шану та підтримку почали волонтери.

Р.С. .....далі буде

lessia.vassylenko
Леся Василенко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації