Шевченківський районний суд Києва наклав арешт на всі банківські рахунки ПрАТ «Полтавський ГЗК», повідомляє компанія.
Зупинено всі видаткові операції з грошовими коштами, за винятком видаткових операцій по сплаті податків, зборів та інших податкових платежів до державного бюджету.
Суд ухвалив це рішення за клопотанням представників Офісу Генерального прокурора в рамках розслідування щодо нібито ухилення компанією від сплати рентних платежів.
Накладення арешту на всі банківські рахунки ПрАТ «Полтавський ГЗК» ставить під загрозу виплату заробітної плати більше 7500 співробітникам компанії та підрядних організацій, які такою ухвалою суду позбавлені єдиного джерела існування в даний час — заробітної плати. Виплату зарплати було заплановано на 7 лютого 2023 року разом із додатковою виплатою всім співробітникам підприємства задля підтримки працівників та їхніх сімей.
«Полтавський ГЗК» намагається розблокувати рахунки для виплати зарплати та виконання договірних зобов'язань перед постачальниками.
Силовики відновили «полювання» на головних бухгалтерів підприємств гірничорудної промисловості.
На днях детективи Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру співробітнику ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» групи Ferrexpo за, нібито, внесення у 2018-2021 роках неправдивих відомостей щодо нарахування плати за користування надрами родовища залізних руд.
Сума завданих державі збитків через ненадходження до бюджету рентної плати за користування надрами становить майже 2 млрд грн, повідомили у БЕБ.
Складається враження, що в офісі генерального прокурора у календарі спрацювало нагадування про подію, що відбувається кожен рік.
У 2022-му аналогічні дії вчиняли проти двох ГЗК, що ніби-то недодали казні понад 10 млрд грн. По одній з версій, справи застрягли у судах.
У січні 2022 року заарештували рахунки «АрселорМіттал Кривий Ріг». СБУ хотіла заарештувати головного бухгалтера меткомбінату, вимагаючи заставу у 2 млрд грн. Суд знизив її до 20 мільйонів гривень.
А у лютому СБУ провела обшуки на гірничо-збагачувальних підприємствах групи «Метінвест» у Кривому Розі.
ПрАТ «Полтавський ГЗК» спростував інформацію СБУ та БЕБ. За даними компанії, станом на 2 лютого 2023 року жодному топменеджеру не було вручено повідомлення про підозру.
На підприємстві повідомили, що на початку 2022 року завершилась податкова перевірка, після якої виникли розбіжності щодо сплати ренти. Проте жодних податкових повідомлень-рішень після цього не було.
Власник Ferrexpo, куди входить Полтавський ГЗК, Костянтин Жеваго очикує на розгляд справи про екстрадицію із Франції, що призначений на 16 березня.