🌾Агроолігарх у підпіллі Андрій Веревський міг поставити свого менеджера у газорозподільну компанію «Чернігівгаз» для стабільного забезпечення паливом активів й реалізації перспективних проєктів, приміром, у сфері виробництва мінеральних добрив, де потрібен газ.
🧛♂Формально оператора ГРМ у групи РГК «відібрало» ТОВ «Газмережі», що начебто діє в інтересах держави. По факту може статися, що «державний» актив знов використовуватиме приватний мільярдер.
🕺💃За даними Youcontrol, 24 жовтня керівником «Чернігівгазу» став Сергій Лихвар замість Алли Ярової, яка очолювала підприємство майже 17 років. Убрали її під шумок сумнівної кримінальної справи про «багаторічні махінації з газом», за які мали б ставити запитання й державним службовцям зі спецслужб та енергетичних відомств, що наглядають за галуззю.
🪖Місцеві журналісти дізналися, що наразі Ярова може служити у лавах ЗСУ.
👷♂Біографію Лихваря майбутній взірець корпоративного управління — група «Нафтогаз» не надала. Але повний тезка нового керівника працював у «Полтавагазі», мав зв'язок з БЮТ та був помічником полтавця Веревського, який обирався народним депутатом теж від БЮТ.
👨⚖За збігом обставин, минулого року одне з підприємств Kernel — «Дружба-Нова» судилося з «Чернігівгазом» через припинення газопостачання на елеватор у Ніжині за несплату. Наразі таких непорозумінь більше не повинно бути.
👨🔧Багато активів у агрохолдингу є й на Полтавщині. Тому не виключено, що після «Полтавагазу» Лихвар допомагатиме окремим представникам українського АПК вже на новому місці.
🤼♂Пару років тому у Чернігівській області Kernel потрапив у скандал з громадою через будівництво вузла з виготовлення рідких мінеральних добрив. Тобто компанія вже замислюється над власним виробництвом.
🤝Цей напрям бачить логічним поки лише на перспективу й «Нафтогаз», газова монополія якого розростається. То дві потужні структури можуть домовитися про державно-приватне партнерство з максимальною вигодою для окремих фізичних осіб при владі.
☕️Тим більше, що «Укрнафта» вже уклала угоду на постачання палива для аграрної групи. Тепер черга газу.
🤔Якщо версія з менеджером агромагната виявиться вірною, то постає питання доцільності проєкту створення державного аналога групи РГК.
🪂Бачимо, що поки під гаслом повернення «облгазів» під контроль держави працевлаштовують колишніх державних службовців із підупалою репутацією та повноважних представників великого бізнесу. При цьому можна однозначно стверджувати, що працюватиме цей контингент не на користь держави та пересічних українців, а на забезпечення власної безбідної старості. Адже у державній компанії ти крадеш для себе, а у приватній — у себе.
🫵Тому велике риторичне запитання, коли для споживачів були кращі часи: за РГК чи «Газмережі».