🤔Чергова профанація чи реальні кроки влади щодо приборкання свавілля силовиків проти бізнесу? Є різні оцінки зустрічей урядовців та підприємців, що завершилися указом президента №21/2024 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 січня 2024 року „Про невідкладні заходи із забезпечення економічної безпеки на період дії правового режиму воєнного стану“. 

Опозиція, „що її немає“ за версією чортеня № 13-того секретаря РНБО Олексія Данілова, вважає ці рішення обдурюванням. Головний закид — не покарали винних в акціях залякування, в тому числі з боку ДБР.

На своїх місцях залишилися заступники керівника Офісу президента Олег Татаров та Ростислав Шурма — руки та мізки спецоперації проти підприємців.

Хоча в тексті указу є реальні зобов'язання.

🫡Офісу Генерального прокурора, Державному бюро розслідувань, Національній поліції України, Бюро економічної безпеки України, Службі безпеки України рекомендовано за три місяці проаналізувати обмежувальні заходи у кримінальних провадженнях проти компаній та визначити доцільність їх подальшого застосування. На цей термін введено мораторій на обшуки та арешти, що блокують підприємницьку діяльність суб'єктів господарювання.

Чекаємо також на „невідкладний“ аудит економічних кримінальних проваджень і забезпечення захисту підприємництва від можливих зловживань з боку правоохоронних органів.

За словами повинні йти справи. Але вже такий текст може дати надію західним інвесторам на виправлення ситуації. Вітчизняні, на жаль, мають щодо цього багато скепсису, що базується на досвіді.

Приміром, іноземні акціонери „Київстар“, якому загрожує націоналізація, можуть відкласти свій візит у Київ, запланований на кінець січня. Чого їхати, якщо влада взяла три місяці на виправлення? Дамо останній шанс, сидячи у спокійній Європі.

🥺На думку редакції, на жаль, не варто чекати дива та перетворення злих поліціянтів на добрих після читання чарівного указу. Природа силового блоку полягає у зібранні коштів для себе та держави. Політики є заручниками цих „професіоналів“ для розв'язання проблеми наповнення бюджету та свого самозбереження.

Зупинити „маски-шоу“ — значить залишитися без грошей, бо по-іншому люди працювати не вміють. Тому вся ситуація виглядає як розробка політтехнологів з метою збереження влади президента після 31 березня.

Спочатку створюють проблеми діловому світу. Арештовують одного хрещеного батька інвестиційного бізнесу — Ігоря Мазепу. Іншому, Томашу Фіалі, погрожують через власні Телеграм-канали. Доводять страву до кипіння.

Потім під приводом припинення тортур отримують політичну підтримку та зобов'язання не фінансувати опозицію, можливо, певні виплати в бюджет авансом — бо треба ж рятувати державу через ненадійних американців.

Три місяці дійсно нікого не чіпають, збираючи додаткові компрометувальні матеріали, в тому числі за допомогою відео з саун, як з Bihus.info. А коли буде досягнуто суспільний договір щодо безстрокового продовження повноважень президента, тоді митарі знов нагадають про себе.