🧌АМКУ може перетворитися на ще один силовий орган для тиску на бізнес, що й без того не знає що робити з додатковими перевірками та черговими планами підвищення податків.
Символічно, що це відбувається за часів головування в АМКУ Павла Кириленка, справжнього полковника юстиції з прокурорським минулим.
📣Днями в АМКУ пафосно презентували законопроєкт, розроблений комітетом, для «зближення конкурентного законодавства України та ЄС». Рухаємося до членства.
Документ відкритий для громадського обговорення.
Якщо прибрати всю воду на 61 сторінці, то отримаємо суть закону — нові заходи забезпечення виконання рішень АМКУ про накладення штрафів за будь-які порушення. Система працює лише у зв'язці з господарським судом, що за клопотанням комітету виносить необхідні ухвали щодо покарання бізнесу.
У Господарський процесуальний кодекс планують внести зміни для забезпечення виконання рішень про накладання штрафу у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.
🔴Мова йде про арешт майна та коштів особи, якій виписав штраф комітет. При цьому ці активи можуть знаходитися й в інших. «Клієнту» АМКУ також можуть заборонити вчиняти певні дії, зупиняти продаж майна та «вживати інших заходів», «необхідних для забезпечення ефективного виконання рішень» конкурентного відомства.
Ухвала підлягає негайному виконанню, незалежно від оскарження.
Є три підстави скасування заходів: сплата штрафу, скасування судом рішення комітету та видання АМКУ виконавчого листа.
🤔Для об'єктивності треба сказати, що проблема виконання рішень АМКУ існує. Бізнес, що зухвало порушував законодавство про захист економічної конкуренції, обходив будь-які штрафи.
Улюблена схема — суди, переписування активів на інші структури, банкрутство. Класичний приклад — штраф майже на 4,7 млрд грн АЗС групи «Приват» за змову на паливному ринку, що його досі так й не сплатили.
Запропоновані зміни дозволять карати порушників. Але чи на часі надавати офісу президента, що контролює АМКУ та суди, ще один механізм економічного тиску на підприємців?
https://t.me/grupa41_ukr/2111