Під час повномасштабної війни в Україні, рівень шахрайства в Україні підвищився, а саме, через спроби російських або проросійських хакерів отримати певну корисну інформацію для військових, або заради подальшого просунення в інформаційній війні. Але, не дивлячись на це, шахрайство існувало і до початку вторгнення, і було доволі багато випадків кібератак, з метою викрадення грошей та тому подібне.

Особливістю деяких шахраїв продовжувати свою роботу є кібервійна з Україною, яка загострилася ще в 2014 році. Одним із випадків на той період, Міністерство Оборони Україниназиває успішну кібератаку на цивільний об'єкт критичної інфраструктури. В ніч на 23 грудня 2015 року російськими хакерами було проведено успішну атаку на внутрішню мережу «Прикарпаття обленерго» В ту ніч було вимкнено близько 30 підстанцій, унаслідок чого близько 230 тисяч мешканців на кілька годин залишилися без світла.

 

З кожним днем кібервійна між Україною та Росією становилась більш критичною. Але, з іншого боку, наявні і кібератаки з боку щахраїв українських угрупувань, або з очоленням певних нелояльних громадян України. За даними РБК-Україна, станом на 12 січня 2023 року, злочинне угрупування кібершахраїв отримало доступ до серверів державної установи «Держгідрографія» та використало її потужності для спам-розсилки компрометуючої інформації. Спам-розсилки відправлялись різним підприємцям, з метою вимагання грошей за нерозголошення нібито відомої зловмисникам закритої інформації. Йдеться про суму у 3 млн доларів, за інформацією правоохоронних органах.

На чолі угрупування виявилась вінничанка Олена Крикун. Група зловмисників, імовірно, скористалась прогалинами в системі внутрішньої інфраструктури інформаційної безпеки держустанови. Та, отримавши несанкціонований доступ до серверів ДУ «Держгідрографія», здійснила з використанням їх потужностей розсилку меседжів, що дискредитували потужну ІТ-компанії", — повідомляє УНІАН.