5d286d471eaea.jpgЯ не політик і не збираюся ним ставати, тому тему екології піднімаю в своїх розповідях лише з одною метою — змінити ставлення людей до проблем довкілля.

Тому поглиблено вивчаю всі шляхи й варіанти, які з'являються в нашому суспільстві та в інших країнах,цього разу знайшла дуже цікаве дослідження, скоріше соціальне опитування киян в якому автори поставили собі на меті визначити, як соціальні групи сприймають головні екологічні проблеми Києва, їхні причини та можливі шляхи вирішення; яку екологічну поведінку готові практикувати і як можуть долучитися до покращення екологічної ситуації.

Перейдемо до проблем довкілля, які найчастіше згадують мешканці столиці, забігаючи наперед скажу єдине це не питання тільки одного міста...

Отже, Сміття. Серед усіх проблем учасники/-ці дослідження найчастіше згадували нерегулярний вивіз сміття, засмічення міських вулиць і зелених зон, відсутність інфраструктури для сортування і нестачу сміттєспалювальних заводів.

Проблема сміття є «видимою»: люди стикаються з нею щодня і саме тому вона їх турбує найбільше. Учасники/-ці дискусій багато говорили про нерегулярність вивезення сміття з прибудинкових територій і засміченість публічних просторів.

«Хвилює, в першу чергу, вивіз сміття. Тому що його багато накопичується і часто його можна зустріти по місту, на вулицях, особливо, під час великих заходів».

Якість повітря. Загазованість, смог і забрудення повітря є ще однією проблемою, про яку говорили учасники/-ці дослідження. Особливу увагу на неї звертають люди, які нещодавно переїхали в Київ. На думку респондентів/-ок, у майбутньому ситуація погіршиться: з появою нових мешканців/-ок у місті збільшиться кількість приватних автомобілів і зросте забруднення повітря.

«Друга проблема, з якою стикнувся, це повітря. Не зважаючи ні що це відчувається. Пізніше я почав більше цікавитися цим. Коли в повітрі багато домішків різних газів, дуже часто виникають такі симптоми, як головний біль, біль у суглобах і інші фізичні розлади організму».

Система вимірювання якості повітря є загадкою для більшості учасників/-ць обговорення. Деякі з них не були впевнені, чи проводитися моніторинг взагалі.

Все ж очевидно, як на мене люди просто не хочуть занурюватися в суть проблеми, так всі все бачать все розуміють. Причинами називають менталітет українців, відсутність державної підтримки та пропаганди адекватного ставлення до довкілля, якось ви знаєте дуже складно все, можливо для змін необхідні дії не сусіда,а твої особисті...

Додам лише одне молоді люди здебільшого нічого змінювати не хочуть все влаштовує й це лякає, я хочу щоб байдужість зникала й закликаю до цього всіх хто прочитає мій короткий опис...

P.S. Стаття значно більша й багато моментів пропустила свідомо, щоб ви витратили на цю тему трохи більше ніж п'ять хвилин свого дорогоцінного часу.