ВІЙНА ЧИ МИР АБО ЧОМУ УКРАЇНСЬКА СОВА МАЄ З'ЇСТИ РОСІЙСЬКОГО КАЖАНА? Протистояння між Україною та Росією має не лише політичний та економічний, але й передовім світоглядний характер. Намагання нав'язати нам риторику МИРУ є нічим іншим як бажанням перемогти нас у цій війні за допомогою політиків, які часто погано усвідомлюють кого смисли вони артикулюють.
Питання ВІЙНИ ТА МИРУ є одне із ключових під час виборчих кампаній 2019 року. Різні кандидати пропонують різні рецепти завершення ВІЙНИ, але ніхто не каже про УМОВИ завершення війни, не оцінює ЩО БУДЕ ПІСЛЯ ВІЙНИ. Розумні казали: Хочеш миру – готуйся до війни. ВІЙНА мобілізує, МИР демобілізує.
Насправді російсько-українська війна, хто б що не казав, МОБІЛІЗУВАЛА УКРАЇНЦІВ та чітко показала межу між МИ-ВОНИ, чітко показала лицемірство та підступність росіян. ВІЙНА охопила ті території де громадяни переважно голосували за «радянську» або за «російську» модель розвитку України, тобто були найменш готові до спротиву як озброєним російським окупантам, так і російській пропаганді. Якщо б не було цього відкритого військового та ідеологічного конфлікту, то досі ми б вірогідно розривалися у «шпагаті» між Заходом та Росією.
ВІЙНА краще за будь-що «провітрила» мізки українцям які мали ілюзії щодо «МиОдинНарод» та «КакаяРазніца».
ВІЙНА зробила НЕВІДВОРОТНИМИ РЕФОРМИ через те, що вже переважно непотрібно дивитися на Москву.
ВІЙНА дала стимул для розвитку української промисловості, в т.ч. на підприємствах з високою доданою вартістю які працюють на БЕЗПЕКУ ТА ОБОРОНУ.
ВІЙНА стала потужнім стимулом для НАЦІОНАЛЬНО-ДУХОВНОГО відродження українців та прискорила перетворення мешканців України у ГРОМАДЯН УКРАЇНИ.
Всім прихильникам МИРУ варто пам'ятати, що окуповані території України після звільнення будуть виглядати гірше за ГДР до об'єднання із ФРН в об'єднану Німеччину. Чи готові ми до такого виклику? Чи може все ж варто перестати політикам маніпулювати риторикою миру та працювати на ПЕРЕМОГУ?
Іван Сікора, засновник Центру громадського представництва Сікора HUB www.sikora.org.ua