Вчора на засіданні уряду очільник Мінекономіки презентував програму із забезпечення робочими місцями безробітних українців. Зокрема, декларується створення 154 тисяч робочих місць у сфері будівництва транспортної інфраструктури. Вже є джерела фінансування. Тобто, уряд вбачає в сфері будівництва локомотив для відновлення держави в посткарантинний період. Спеціалісти будівельної галузі з позитивом сприймають цю новину, але в той же час з обережністю.
Такі кроки влади стимулюють позитивний сигнал для реалізації реформування ДАБІ та успішного майбутнього функціонування сервісу в містобудівельній галузі (Державна сервісна служба містобудування України — ДССМУ). Професійний ринок повинен розширитися і переосмислити інженерну спеціалізацію. Акцент має бути зроблено на посилення ролі інженерів у будівельному процесі.
Простою мовою - більше будуємо, більше використовуємо кваліфікованих інженерів. Сьогодні роль інженера полягає не тільки в архітектурі та конструюванні, але й в створенні нового в образі будівель і споруд, у впровадженні новітніх технологій в проекти та процесс створення. Інжинірингові організації забезпечують організаційне та консультативне супроводження проектування і будівництва об'єктів, тому ця сфера потребує особливої уваги. Галузь рухається вперед за рахунок нових робочих місць, тому що збільшується будівництво, а це означає забезпечення економічного зростання.
Досвід
країн з розвиненою економією свідчить
про те, що,в
постіндустріальній країні на перше
місце виходить кваліфікація кадрів.
Тому 154 тисячі робочих місць в цьому
процесі мають бути простимульовані
парламентом.
Одним словом, реформа
будівельної галузі ефективна в комплексі,
а значить, є підстави
для надії.
Іван Галунга, голова ГО «Народний люстраційний центр»