Що про Україну думає США? Трамп! Саме у такій асоціації найчастіше згадувалася Україна за останні три тижні.

Стаття, що б'є рекорди, "Таємна каса в Україні із записами платежів для глави передвиборчого штабу Дональда Трампа" The New York Times - за два тижні з часу публікації набула майже 62 тисячі лайків, коментарів та поширень у Фейсбуці. Найпопулярніша стаття про Україну за цей рік - ми потрапили у тренд президентської передвиборчої гонки у США. Щоправда, у негативі - знову корупція та чорні каси. Так, стаття зауважує, що Пол Манафорт, глава передвиборчого штабу Дональда Трампа, міг бути залученим до нелегальних фінансових операцій Партії регіонів. Журналісти видання з'ясували, що з 2007 по 2012 рік Манафорт згадується 22 рази у записах на суму 12,7 млн доларів. Безперечно, адвокат політтехнолога заперечує подібні транзакції від поваленого уряду Януковича. Підтвердити їх не може й Артем Ситник, голова Антикорупційного бюро України, оскільки навпроти прізвищ-одержувачів сплати стоять підписи інших осіб.

Вдвічі менш популярною виявилася стаття на Politicus USA з промовистим заголовком: "Світ Трампа зазнає краху, коли розкрилися таємні платежі адресовані менеджеру кампанії з Путінської готівки". Менше, але все ще дуже багато резонансу (понад 16 тисяч) набула стаття на The Washington Post 15 липня "Чи зможе глава кампанії Трампа пережити нові українські викриття?". З підбіркою твітів щодо того, що ситуація з Манафортом в Україні - це лише початок; автор нагадує про заяву Трампа, що він "буде дружнім з Путіном", потенціал впливу Росії на вибори в США та збирає реакції на публікацію з різних джерел, у тому числі звинувачення на адресу Хіларі Клінтон, мовляв, вона обливає брудом команду політичного суперника.

Уже 19 серпня найпопулярнішим у Facebook (15 тисяч соцрезонансу) став матеріал The Huffington Post про те, що Пол Манафорт іде з посади глави передвиборчої кампанії Дональда Трампа: "Останні потрясіння у кампанії Трампа пов'язані із заявами про співпрацю Манафорта із проросійськими силами в Україні". Лише за 5 днів непідтверджених звинувачень в участі у непрозорих схемах політтехнолог зник із топових учасників передвиборчої кампанії. Сила медіа у США та репутаційних ризиків пересилює передоплату та особисті зв'язки.

Взаємини Трампа з Україною не обмежуються політтехнологом передвиборчої кампанії. Як потенційний президент він неодноразово висловлював думки про необхідність виходу США з НАТО, дружбу з Росією та невтручання у віддалені політичні процеси та конфлікти.

До речі, матеріали про десятирічну співпрацю Манафорта з Віктором Януковичем з'являлися і раніше. Наприклад, 18 липня The Washington Post публікує статтю із 10 тисячами соц.реакції, де згадується про Манафорта та його лобіювання інтересів скинутого проросійського президента. Окрім того, "протягом усієї кампанії Трамп не брав до уваги заклики до підтримки уряду України, який бореться проти російського вторгення", написав Джош Роджін у The Washington Post. Трамп як кандидат у президенти США доволі стримано ставиться до України.

Наприкінці липня медіа США сколихнула стаття на New York Times "Сумнівні пояснення Дональдом Трампом подій в Україні". Вона одержала 37 тисяч пунктів соціального резонансу. Так, автори матеріалу описують як у програмі "The Week" на ABC News Трамп почергово заперечує та визнає присутність Росії в Україні разом з анексією Криму. Також формулювання про збройну підтримку Україну зникло з маніфесту Республіканської платформи, кандидатом від якої виступає Дональд Трамп. До цього політика у Східній Європі була настільки важливим пунктом у передвиборчій кампанії в США аж у 1976 році, коли Джеральд Форд на дебатах із Джиммі Картером заявив, що "У Східній Європі немає радянської домінації і ніколи не буде за адміністрації Форда".
Це знизило його рейтинги.

Сподіваємося, що вислови Трампа на кшталт "Але, ви знаєте, мешканці Криму, з того, що я чув, хочуть бути скоріше з Росією, ніж там, де вони були" (найбільше матеріал, звісно ж, розтиражував проросійський Sputnik), теж вплинуть на політичне майбутнє кандидата. Негативно вплинуть. Та і ми теж відзначилися на політичному житті США, адже, як зауважив Френсіс Фукуяма на відкритій лекції у Львові: "І ми дуже вдячні тим українцям, які викрили Пола Манафорта і таким чином зашкодили передвиборній кампанії Трампа. Такі українці дуже допомагають американській демократії."


*Заміри по публікаціях зафіксовані на основі моніторингової системи світових медіа про Україну "Око" (ukroko.org), спільного проекту ГО"Razom for Ukraine" та ГО"Агенція іміджу України".

iryna.kupchynska
Ірина Купчинська

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації