Добігає кінця літній відпочинок і канікули вже за кілька днів змінять новий розклад уроків та позаурочне життя ваших дітей. Звісно, ні, власне, освітній процес, ні позашкільні заходи не обходяться без витрат і нерідко їх рівень керівники закладів чомусь оголошують саме під час перших батьківських зборів, оминаючи кабінети власників – органів місцевого самоврядування.

Протягом останніх 5 років усі сфери в Україні зазнали змін, які стали для нас справжнім випробуванням. Змінюється й свідомість громадян, що впливає на розвиток місцевого самоврядування. Ми цікавимося можливостями окремо узятого мешканця, громадського об’єднання чи ініціативної групи та обов’язками посадових осіб. Ми спонукаємо владу звертати увагу на проблеми свого населеного пункту чи закладу освіти.

Так, децентралізація повноважень дозволила покращити фінансування на місцях в усіх сферах, зокрема й в освіті. Але стара система не відпускає, пручається і, хоч і менш завзято в порівнянні з минулими роками, але тягне на дно. Тому керівники, які ще живуть минулим і заглядають в очі директорам департаментів, не гидують проводити під час загальношкільних батьківських зборів справжні маркетингові кампанії і примушують класних керівників те саме робити безпосередньо в класах.

Потреб, звісно, враз усіх не закрити. Та якщо добре порахувати бюджетні видатки в галузі освіти й порівняти їх із сумами батьківських внесків, стає зрозумілим, що лозунги на кшталт «школа без ваших грошей зникне, помре» - порожній дзвін. Адже з ростом активності громадян та збільшенням місцевих бюджетів зменшуються суми відрахувань до так званих «фондів» закладів освіти. І – о, диво! – не помирає ні школа, ні садок, а ріст фінансування з бюджету перевищує відсоток недоотримання чорної батьківської готівки.

На діаграмі нижче можна побачити та порівняти, як протягом останніх двох років за однаковий період з січня по червень включно змінювалося фінансування закладів загальної середньої освіти(ЗЗСО) та закладів дошкільної освіти(ЗДО), де небюджетне – суми, оприбутковані від допомоги батьків та благодійників, а бюджетне – з бюджету усіх рівнів за 6 місяців 2018 та 6 місяців 2019 років.


irina.filipova
Ірина Філіпова

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації