Сьогодні прочитав пост Bohdan Kutiepov текст на скріні:

В акаунті chervonec дійсно тред із всіма журналістами світу, що біжать за сенсацією. Ось ілюстративний скрін:

Трапилася дійсно велика трагедія і я в першу чергу щиро висловлюю співчуття всім рідним загиблих.

Мені стало цікаво на скільки журналісти, які бігають за сенсаціями перевіряють інформацію. Такі дні являються емоційними і саме в емоційні періоди легше всього скормити будь-який фейк. Так у нас під час обстрілів на сході маніпулюють російські ЗМІ і створюють віртуальні котли.

Я взяв написаний знайомими сервіс з пошуку фото в соц. мережах по локації, знайшов кілька фото з Тунісу, які особливо не попали в інтернет, далі ще один софт на айфон поставив і запостив фотки собі в інстаграм з точно такою ж геолокацією як і у автора чиє фото більше всього розлетілось:

insta iamkrus

Написав кілька коментарів в тред chervonec і був просто впевнений, що мені напишуть журналісти. Чуйка не підвела, журналіст russia today відписала майже одразу. Скинув телефон собі в тред і пішли дзвінки. Я прочитав весь публічний матеріал по даній події і принциповим було тут нічого не додумувати, а просто іншими словами переказати.

ХОЧА. Я міг би просто легко наговорити з голови що завгодно і це стало б світовою сенсацією.

Поспілкувавшись по телефону, я зрозумів, що можна піти ще далі і за 20 хв переміститись наприклад на київський гідропарк і це буде пляжом туніса. За 20 хв туди точно не встиг би і тому вирішив зупинитись на найближчій кафешці з +- східним дизайном. Паралельно з тим мені почали телефонувати ще з багатьох інших видань. Але я вже тут сконцентрувався виключно на рупорах пропагандизму і тому радо поспілкувався з телеканалом "Звезда".


Ось посилання, яке після моїх записів в твіттері вони видалили ЗВЕЗДА

А ось турист Олександр, тобто я, переказує, те що було написано на сайтах. Ще раз наголошую я спеціально нічого не придумував, хоча міг:

Якби я назвав не своє прізвище запис був би і зараз присутній на сайті. Але я спецово представився Олександром Барабошко. Так той самий Олександр Барабошко передає привіт сайту звєзда за нещодавню публікацію:

Экс-советник украинского министра затравил таксиста за Крым

Вы ребята со звезды постоянно врете и бегаете за дешевыми сенсациями. Не травил я таксиста за Крым, травил за то что он работу свою хорошо не делает. А любому Крымскому таксисту в Киеве я готов выставится.

Цей відос загалом став тим, що виправдало даний експеремент. Слід сказати, що в голосі журналісток з Росії та і у інтонації відчувалось співчуття. Але робота є робота і видно, що їм самим стидно за неї і вони розуміють як до цього ставляться в Україні.

Журналіст телеканалу "Звезда" про подачу подій в Україні - "мы принагнетаем".

А тепер експерти і інші знающі люди розкажіть тут що це якщо не прогагандизм?

Слитися, що голос підроблений не вийде - матеріали з цієї розмови самі ж опублікували на сайті чим її легітимізували.

Ще одне ітерв'ю я дав russia today по скайпу, але не знаю точно коли і чи вийшло воно.

Інтерв'ю для RT теж вийшло ‘Run, run, run...’ Eyewitnesses share their accounts of Tunisia beach massacre scene

тут привет каналу за:

Экс-советник киевского министра потребовал уволить таксиста, заявившего, что в Крыму стало лучше

Загалом ці журналістки звичайно максимально люб'язні в спілкуванні, ось короткий фрагмент.

Я тут ще і французам і іншим світовим ЗМІ міг розказати. От коли збили боінг в Україні саме так з'являлись іспанські диспетчери, такі іспанські диспетчери як і я сьогодні турист із Тунісу.

Есть конечно же вариант написать что я циничная мразь. Но я точно не больше мразь чем эти журналисты о которых я писал:

и хоп

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація