«Не баг, а фіча». Саме так вирішив перекрутити власний провал ДОТ. Ну загралися з лобі улюбленців та обрізанням інших виробників. Ну провалили план закупівель бронежилетів у 2024. Ну спробували прикритись допуском в останні дні року сумнівних ноунеймів. І що? «Це не ДОТ винен – це вітчизняний виробник не зміг»

І наче не було раніше гордих заяв про всебічну підтримку внутрішніх виробників, які здатні на 100% закрити потреби армії. Бо «хто вср@вся – невістка».

Вчора під шумок розголосу Держоператор тилу скасував всі останні тендери на броніки та викотили на сайті заяву. І це просто пробите дно. Цитата:

«Ми продовжували стикатися з низкою об'єктивних викликів, які призводили до затримок у постачанні. Однією з ключових проблем став дефіцит виробничих потужностей українських підприємств в частині постачання бронежилетів», — стверджує ДОТ.

Тобто це не ДОТ намагався злити мільярди фаворитам без конкурсу, а потім пів року ігнорував всі заклики ЗМІ схаменутися і не замовчувати зрив постачання. Це «вітчизняних потужностей не вистачило». Ну і далі за текстом. Цитата:

«При цьому, оскільки в торгах вперше взяли участь іноземні виробники, DОТ отримав роз'яснення від МВС, як органу ліцензування засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), щодо обов'язкової наявності ліцензії на продаж в українського виробника, що має ліцензію на виробництво ЗІЗ. Водночас для дистриб'ютора, що продає на території України продукцію компанії нерезидента, яка має ліцензію на виробництво на території країни виробництва – є необхідність мати ліцензію на продаж на території України», — пише ДОТ.

Перекладаю. «Іноземні виробники» — це ті самі проклади будівельників та вантажників зі статутним капіталом 500 грн. Тобто, ДОТ не просто не визнав провину та не покарав своїх. Він використав цей косяк, щоб:

по-перше – легалізувати в перевід не витрачених через власні кулуарні ігри грошей на броніки з 24 у 25 рік.

по-друге – щоб легалізувати зміну курсу з обіцяного МОУ розвитку внутрішнього виробництва (яке зміцнювало незалежність обороноздатності) на імпорт. Про цю кулуарну ідею я казав ще влітку.

Ну і зверніть увагу на тези про самі ліцензії. Тепер «нерезидентам» достатньо просто купити, ой вибачте – отримати, ліцензію на продаж і полетіли. Тож вангую, що вантажників та будівельників на ринку побільшає. Бо їм навіть не треба отримувати ліцензію на виробництво, як вітчизняним компаніям.

Це повне знищення українського сегмента власного виробництва. Подібні схеми були ще в нульових, коли кишенькова прокладка замовника демпінгом знищувала вітчизняних конкурентів, щоб потім хтось отримував монополію на імпорт через різні ТОВки. А якщо спалять на низькій якості – обнуляємо юрособу і заводимо нову. Жодної реальної відповідальності.

Наостанок, що це означає для армії. А це означає, що ДОТ скасував навіть ті закупівлі, які виграли виробники, що вчасно постачали товар. Тобто Держоператор тилу перекреслив взагалі геть усе! І мова йде вже не про 75 000 броніків, а набагато більше. Ну а чого ні? Поки скасують, поки переоголосять, поки «потрібні люди» отримають ліцензії, поки проведуть нові тендери, поки вироблять, поки пролонгують – бійці на фронті почекають. Ну а якщо дуже хлопцям треба – то нехай за свої гроші купляють, або волонтери збір оголошують

А що робить ДОТ, щоб виправити ситуацію? Він замість реформування власної структури та підтримки ліквідних вітчизняних виробників – заганяє їх ще глибше під шконку. Ну і запускає подкаст, де голова відділу комунікації бере «гостре інтерв'ю» у свого начальника

Бо армії дуже потрібен черговий подкаст, а захист бійців то вже таке.

https://dotua.org/ua/dot-pereogolosuje-torgi-na-zakupivliu-broneziletiv/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3pEh1jlW1_zSxqNs_zuVO-T2tLbYx6HABbGP-QxuQtjl_FlkEBLB4Jo1s_aem_zPJlxEfbl7qoOp1gQyqemQ