Писав це на ФБ, але може це буде цікаво і відвідувачам цього сайту. Бо тут хай піднявся, що Зеленський якісь там міністерства поскорочував, так я на всякий випадок поцікавився, які міністерства є у США.
Нє, ну те, що там до 1978 року (до 1 жовтня 1977, якщо точно) не було міністерства енергетики, я знав — з праць творця неолібералізму Мілтона Фрідмана, бо той вважав його створення негативним кроком. В країні з населенням більшим ніж 300 000 000, яка має атомні станції і мільйони кілометрів електричних дротів не було Мінстерства енергетики! Круто, ні? Але там ще багато цікавих відкриттів є:
1. Так, міністерство сільського господарства, яке в нас скоротили, в них є. Є також міністерство юстиції, фінансів, оборони, ветеранів, охорони здоров'я і освіти — те ж, що у нас. А далі починаються цікаві відмінності.
2. Немає: міністерства економіки (от як вони, бідненькі, живуть, напевно їхня економіка занепадає, ага!?) Немає міністерства зв'язку — як вони без зв'язку? Досі дротовими телефонами користуються? В нас, його, правда теж немає, але в нас функції міністерства зв'язку передали мінстерству транспорту і так воно стало «Міністерством інфраструктури». Ага, а міністерство траспорту в них таки є.
3. Всі силові органи контролюються одним-єдиним мінстерством національної безпеки — замість всіх цим МВС-ів, СБУ і іншого непотребу, який в нас в країні все-одно нічого не робить. Хіба що власні кишені набиває.
4. Зате в них є міністерство торгівлі і міністерство праці, яких в нас немає. Підозрюю, що в нас ці фукнції частково розділені між міністерствами мінсоцполітики і міністерством економіки.
5. Дивина — є в них таке дивне міністерство, яке нам і не снилося і яке називається «Міністерство житла і міського розвитку» — тут я сам в шоці, навіть не знаю, як подібне прокоментувати.
6. Відсутнє Мінсоцполітики — його функції передані Міністерству охорони здоров'я, яке в них називається «Міністерство охорони здоров'я і соціальних служб»
7. І близько немає всіляких там диких міністерств, які в нас взагалі невідомо чим займаються — немає мінстерства культури (от як вони без культури? Напевно пісні не співають, танці не танцюють, картини не пишуть?), немає міністерства сімї і молоді, немає міністерства спорту. Нема в них, карочє, ні сім'ї, ні молоді, ні спорту. І тому вони олімпіади ніколи не виграють.. ((
Це я до того, що оця наша традиція плодити мінстерства — то відверта соввєччина і чим їх менше, тим краще. Бо що в наших умовах може робити міністерство економіки, якщо вся економіка приватна — я навіть собі не уявляю. Доїти останні державні підприємства, чи що? От і виходить, що найкращий розвиток наша держава показує тоді, коли цей самий державний контроль слабне — через безвладдя в країні.
Один такий період це був 2-ий квартал 2006-го року, коли країною правив безвольний Ющенко, Прем'єром був такий же ніякий Єхануров, ще й в статусі В.О., а парламенту фактично не було — бо три місяці тривала спікеріада, яка тоді завершилася зрадою Мороза (була тоді така собі бездарна особистість при владі, хто забув може).
А другий такий період стрімкого росту нашої економіки стався тепер, теж в 2-му кварталі, але вже 2019 року — коли тривали вибори і уряду було якось не до того, щоб ще щось придумувати і когось там ще чморити починати.. А як буде далі — побачимо. Але одно я точно скажу — що шкодувати з приводу зменшення кількості міністерств точно не треба — швидше радіти!
P.S. Ага, і ще — а от міністерство торгівлі, за прикладом США, напевно створити варто було б.