Слуги Зеленського та їх посіпаки готують українців до холодної зими і з проблемами з опаленням в квартирах.

«Відсутність опалення в приміщенні, і, як наслідок, холодне повітря, зменшує ризики ускладнень від ГРВІ», – саме так заявив Євген Комаровський в ефірі ахметівського телеканалу «Україна 24». От воно як! Виявляється, що відсутність опалення – це добре, спортивно і навіть корисно! Не «холодомор», а здоров'я та майже «кріотерапія»!

Так, це вершина цинізму, але так працює владна пропаганда.

На телеканалі Коломойського-Медведчука "1+1" стартував спецпроект «Природний відбір. Як часто українці викидають те, що можна з'їсти». В телепередачі, застосувавши всі журналістські таланти, українців намагаються переконати, що «їсти відходи – це корисно», а сніданок з яєчного лушпиння або картопляних очисток – це не життя за межею бідності, а «здорова авторська кухня».

І це теж верширна цинізму та спланована владна пропаганда.

Якщо так піде і далі, то скоро ми ще почуємо, що вкрай шкідливо їздити громадським транспортом чи на авто – вкрай корисно йти на роботу пішки, що хронічне недоїдання – це дієвий метод боротьби з надмірною вагою, а одягати дрантя – це прояв сучасних трендів високої моди.

І причина таких недолугих дій – у розумінні владної команди, що проблеми в економіці вони вирішити не можуть, а ще треба відволікати чимось увагу суспільства від офшорного скандалу, від вагнергейту, від зростання тарифів, від нової хвилі епідемії та від війни.

А тому українське населення треба готувати жити бідно, щоб раділи малому – наприклад, салату з лушпиння.

Бо якщо українці не повірять такій пропаганді, то вдруге Зеленського і його найближче оточення просто не виберуть. А це і є найбільший страх мешканців Банкової – опинитися на біржі праці та у центрі зайнятості. І з чітким розумінням, що за все накоєне протягом каденції доведеться відповідати перед правоохоронними органами, які на наступний же день перестануть бути їм лояльними та «ручними». А тікати не буде куди – як кажуть, «Ростов не гумовий».

От і ламають голову голову технологи Банкової та їх бенефіціари, як перезавантажити систему, щоб збільшити термін їх царювання ще на 5 років. Бо ж ніхто, я переконаний, вже не вірить в чергову обіцяну казочку Зеленського, що він прийшов тільки на один термін? Для тих, хто й досі не зняв зелені окуляри, наведу ще один яскравий приклад. Коли Зеленський сів у крісло очільника держави, то публічно пообіцяв, що або закінчить війну за 1 рік, або сам напише заяву і піде геть з посади. Пройшло вже два з половиною роки…, пішов?

Але з переобранням на другий термін у владної команди є кілька невирішених питань.

Перше – це вибори до Верховної Ради. Згідно Конституції вибори народних депутатів відбуваються, дослівно, «в останню неділю жовтня на п'ятий рік повноважень». Іншими словами – наступні чергові вибори мають бути 29 жовтня 2023 року. Саме так, коли Зеленський незаконно розігнав попереднє скликання ВР, то й автоматично заклав цю міну сповільненої дії і під себе, зменшивши термін дії зеленого скликання майже на рік. Думаю, що на той час про це просто з них ніхто не подумав, «нема часу думати стратегічно» – любив він казати.

А от чергові ж вибори Президента, згідно Конституції, мають відбутися аж у березні 2024 року (це якщо пощастить і український народ дасть можливість Зеленському доцарювати до них).

Разом з тим, всі соціологічні дослідження системно доводять, що в разі перевиборів народних депутатів на монобільшість «Слуг народу» їм гріх і сподіватись – тут хоч би 13-17% голосів виборців набрати. За таких умов Зеленському залишиться або за півроку до власних виборів йти в опозицію, або ж створювати коаліційний уряд. Що перше, що друге – це фактично політична смерть, бо виборець слуг точно не оцінить злигання з ОПЗЖ або з «Батьківщиною» заради спільного дерибану посад в Кабміні, а правоохоронні органи точно перестануть закривати очі на чергове «велике крадівництво» президента-опозиціонера.

І Єрмаки з Коломойськими, Подоляками та технологами на Банковій чудово розуміють, що за умов нелояльних парламенту та уряду переобратися Зеленському в березні 2024 стає практично неможливо – треба збирати валізи і тікати в рідні офшорні країни. Ну або в Катар з Оманом.

Виходи з такого цунгцвангу існують, але всі наразі незаконні.

Один незаконний – зробити так, щоб чергові вибори до Верховної Ради відбулися в жовтні 2024, тобто на рік пізніше і після чергових президентських. Але для цього треба переконати (читай – поламати об коліно) Конституційний Суд, який «має забути» про вищенаведену мною норму та винесе рішення, виходячи з того, що «народний депутат обирається терміном на 5 років». І тоді 2019 +5 = 2024. Бінго! Саме для реалізації цієї мети влада і реалізовує всю цю вакханалію навколо Конституційного Суду протягом останнього року – зробити його «ручним» і примусити надати саме таке роз'яснення.

Другий незаконний – провести дострокові вибори президента. Наприклад, навесні або восени 2022-го року. Допоки ще не всі українці познімали зелені окуляри і у Зеленського залишаються шанси на переобрання. Цей сценарій для Банкової гірший, бо у випадку перемоги дозволяє всидіти в кріслах не до 2029 року, а тільки до 2027, але й більш простий у виконанні. Для його реалізації Зеленському достатньо написати особисто заяву про власну відставку, але отут і виникає питання незаконності, бо закон прямо каже, що президент, який добровільно пішов з посади, не може переобиратися вдруге. Разом з тим, зелена команда вже неодноразово доводила, що на закони можна не зважати, а маючи монобільшість, цю норму можна і взагалі прибрати в «турборежимі». Але як таку відставку пояснити виборцям? Ну не скажеш же, що справжня причина відставки – це бажання гріти крісло ще 5 років? Бо тут і останній віруючий у Голобородька розчарується від такого неприхованого цинізму. Але процес пошуку пояснення, яке б більш-менш непогано виглядало для народу, вже запущений.

Саме цей сценарій вже на етапі реалізації. Раптова відставка Разумкова – це пряме тому підтвердження. Знову ж таки, закон каже, що у випадку відсутності президента обов'язки голови держави виконує Голова Верховної Ради. А тому Зеленському та його посіпакам необхідний голова, який буде 100% лояльним і 3 місяці передвиборчих перегонів виконуватиме все, що йому накажуть, а не почне власну гру. Разумков, на думку Банкової, не такий, а тому й пав черговою жертвою авторитарних амбіцій Зеленського.

Друге ж з невирішених питань, яке цілком може завадити Зеленському закріпитися ще на п'ять років – це наявність опозиційних ЗМІ та сильних конкурентів.

Конкурентів «відпрацьовуватимуть» по давно написаній методичці, саме для цього і об'єднала Банкова всі правоохоронні органи в єдину зелену вертикаль на чолі з одіозним Татаровим та вже два роки блокує продовження судової реформи, залишаючи суддів ручними та пов'язаними спільною корупційною порукою. Тому політичній опозиції варто підготуватись до нових кримінальних справ, підписаних підозр та захисту в судах.

А от з найрейтинговішими олігархічними телеканалами у влади все і так добре та давно погоджено (виключно «теплі ванни» Зеленському на ефірах та компліментарні питання в інтерв'ю тому пряме підтвердження). Чи бачили Ви на "1+1" Коломойського-Медведчука, «Інтері» Льовочкіна-Фірташа, ICTV Пінчука чи ТРК «Україна» Ахметова справжню дискусію чи розбір ситуації щодо зливу Банковою спецоперації по «вагнерівцям»? Чи показав хоч якийсь з цих телеканалів фільм команди Слідство.інфо «Офшор 95» щодо міжнародного розслідування Pandora Papers офшорів кварталівців? Ми живемо вже понад два тижні в ганебній ситуації, коли фото офшорного мультимільйонера Зеленського на шпальтах найвпливовіших світових видань облетіли всю планету від Японії до США, а в самій Україні інформацію про це ледве знайдеш.

Тож очевидно, що жодної деолігархізації за влади Зеленського не буде, а самі олігархи вже давно зробили свій вибір на користь другого терміну Зеленського. Відкритим питання ж залишається тільки одне – що про це думають самі українці?