Процес ревізії світової спадщини розпочався у музеях світу давно, і справжня національна приналежність таких відомих хужожників, як Репін, Айвазовський, Куїнджі та ін., атрибутована як «українська», але але досі цей процес жодним чином не стосувався України і Росії, адже російська імперія досі ніколи чомусь не розглядалась світовою академічною спільнотою як імперія. Відтак Україна не трактувалась як країна колонізована. Щоб «розбити» колоніальну оптику, крізь яку дивиться на нас світ, треба самим українцям розпочати власні фахові дослідження.
З огляду на це проект «Ковчег „Україна“, який включає в себе віртуальну галерею, а також фотоальбом „Ковчег: шедеври українського живопису, графіки, скульптури“, реалізовані за підтримки Українського культурного Фонду – це рішучий крок вбік деколонізації українського мистецтва. Зокрема грандіозне видання „Ковчег“ стане новою антологією українського живопису, графіки і скульптури, адже сюди увійшли знакові мистецькі твори – від давньої ікони до кращих зразків українського авангарду. Як у картинній галереї, ви будете переходити із залу в зал і милуватись українськими шедеврами – зал Васильківського, Пимоненка, Мурашка, Труша, Новаківського, зал скульптури Пінзеля, Архипенка, Петрука.
Тож час „пізнавати себе“!
Цей проєкт має перезавантажити культурні стереотипи про Україну, продемонструвати масштаб її культурної спадщини, відкрити широкому загалу відомі тільки вузькому колу спеціалістів унікальні культурні артефакти та імена. А також має допомогти сформувати образ нової України – країни високої культури і мистецтва. Цей проєкт унаявнює поки ще маловідому нам Україну розвинутих середньовічних міст з іконописними майстернями, гетьманських балів з партесними концертами, країну козацького бароко, гуцульської сецесії, авангарду.
Усе це все багатство також можна оглянути на сайті культурної платформи „Ковчег «Україна» у вільному доступі – віртуальна галерея працює 24/7. У «просвітницькому комплекті» вам також запропонують прочитати ряд науково-популярних статтей про українських живописців, прослухати відео-лекції відомої мистецтвознавиці Діани Клочко, помилуватись анімованими полотнами. Тож час завітати на www.kovcheh.ua.
Ковчег: шедеври українського живопису, графіки, скульптури. – Л.: Ковчег, 2023