У цьому світовому бестселері, а також цілком провокаційному зухвалому та відвертому дослідженні про те, чому дурість досі існує в нашому житті, нам роз'яснюють феномен людської тупості. Психіатри, вчені, філософи, соціологи та письменники з усього світу, чиї думки зібрані та опрацьовані французьким науковим журналістом, дають відповідь на питання про те, чому «популяція» дурнів збільшується, перетворюючи дурість із вади на еталон.
Звісно, усі ми час від часу буваємо дурнями, які мимохіть верзуть дурниці без важких наслідків. Та поза щоденним фоновим шумом глупства доводиться мати справу з натовпом фахових, коронованих дурнів, дурнів із великої літери. «Найгірше в дурнях те, — нагадують нам, — що вони часом бувають розумні, принаймні освічені: вони ладні спалювати книжки і їхніх авторів заразом в ім'я іншої книжки, іншої ідеології чи того, чого їх навчили великі вчителі (дурні чи ні), — ключ до знань у їхніх руках перетворюється на ключ від клітки».
Тож як інтернет і соціальні мережі роблять нас дурними; чому дуже розумні люди часом вірять у дурниці; як боротися з колективною тупістю; пропаганда відсталості та методи протистояння обскурантизму – про це та багато іншого зі світу «дурнів» можна дізнатися з цієї незвичайної книжки.
Чому люди тупі? Психологія дурості. Під ред. Жана-Франсуа Марміона. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля
Ілюстрація: Анатолій Базилевич