У Південній Кореї здорожчала капуста. Як повідомляє інформаційне агентство Yonhap News, у великій мережі дисконтних магазинів можна в одні руки брати лиши три капустини на день. Така ситуація виникла у зв'язку з підняття цін на цей овоч та його обмеженими поставками. А все через спеку влітку.
Аномальна жара нашкодила і курям в Японії, зазначає Kyodo News. Вони так страждали від спеки й від втоми, викликаної нею, що почали менше нести яєць. І як наслідок дефіцит пропозиції на ринку. А це причина, що у перший місяць осені ціни на яйця стандартного розміру подорожчали на 30% в порівнянні з літнім періодом.
Взагалі за повідомленням агентства в Японії в жовтні заплановано підвищення цін на 2911 продуктів харчування. Зокрема, на алкогольні напої та напої, шинки та ковбаси, приправи та солодощі.
Але самими цукерками не наїсися, на відміну від рису. І є надія, що ціни на нього трошки впадіть, адже, як повідомляє Reuter, Індія відновлює експорту білого рису, оскільки його запаси зросли, а фермери готуються збирати новий урожай найближчими тижнями. Збільшення поставок рису з Індії збільшить загальні світові поставки та пом'якшить міжнародні ціни.
До рису добре смакуватимуть краби. Днями на сході Китаю настав сезон вилову крабів, вирощених на місцевих водоймах, повідомляє Синьхуа Новини.
А от у Польщі готуються до подорожчання вітчизняних фруктів і овочів, споживання яких припадає на вересень і жовтень, повідомляє Filary Biznesu. І знову ж тут причина — посуха, спека, але не тільки. Ціни зростуть також через високі тарифи на електроенергію та газ, витрат на виробництво тощо.