Читайте початок статті, Р. S., P. P. S.
19 квітня 2023 року о 13:25 «УП» оприлюднила статтю «Від „Альфи“ до „Київстару“: які активи Фрідмана так і не змогла конфіскувати Україна за пів року?» авторства Центру протидії корупції (ЦПК) та «Автомайдану»: «19 жовтня 2022 року (через 8 років і 8 місяців після початку неспровокованої збройної агресії РоССіі проти України, 8 місяців повномасштабної російської антиукраїнської війни й 3 роки та 5 місяців правління ідіотської Зе-влади – Г. М.) Україна наклала санкції (Указ Президента України № 726/2022 „Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 19 жовтня 2022 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 19 жовтня 2022 року – Г. М.) на російського олігарха Михайла Фрідмана … Водночас за пів року українські санкції лишилися для Фрідмана та його партнера Авена пшиком – з того часу держава так і не конфіскувала (хоча я пропонував зробити подібне ще в березні 2018 року: докази – вгорі у параграфі «Правоохоронці, владо, ви де?», в котрому, до речі, викладений план дій української влади у даному контексті на майбутнє – Г. М.) їхні активи (далі йде перелік цих величезних багатомільярдних активів, якими вони продовжували володіти в Україні: ось так діяла ідіотська Зе-влада – Г. М.)“.
А 3 серпня 2023 року о 08:55 „Економічна правда“ («ЕП») публікує матеріал «Алло, Фрідман? Ти не повіриш». Чи націоналізує Україна «Київстар»: «…Фрідман разом з партнерами стали найбільшими власниками „Київстара“ через компанію Veon, у якій росіяни володіють 47,9% акцій (детально про це я розповів на початку даного дослідження ще 5 з половиною років тому – виділення й примітка Г. М.)…
…засновник „Альфи-груп“ перебуває під санкціями ЄС, Швейцарії, Канади, Британії, Австралії, Нової Зеландії та України…
У 2022 році дохід „Київстара“ зріс на 8,2% до 31 млрд грн…
До того ж уже під час великої війни „Київстар“ придбав медичний сервіс Helsi, яким користуються близько половини українців. Крім пацієнтів, у Helsi зареєстровано понад 50 тис лікарів і 1 300 клінік. Отже, у сервісі зберігаються дані левової частини української медицини (але від 19 квітня 2023 року та станом на 3 серпня 2023 року завдяки владним Зе-ідіотам ситуація не помінялася – виділення та примітка Г. М.)».
Через 20 днів, 23 серпня 2023 року о 17:35, Офіційне інтернет-представництво Президента України оприлюднило матеріал «Росія спричинила ізоляцію Криму, ми повернемо для Криму весь світ – виступ Президента на третьому саміті Кримської платформи», де містяться наступні слова Зе: «На саміті – …Vodafone…, Lifecell… – багато таких компаній, я вам усім дуже й дуже вдячний (до цих двох компаній я повернуся нижче – виділення і примітка Г. М.)... Які будуть будувати в Криму разом з іншими справжнє, нормальне, сучасне, вільне економічне життя (різні компанії із російським капіталом уже „набудували“ на українській землі, заробляючи у нас гроші та спонсоруючи цими грошима геноцидну, неоколоніальну і руйнівну війну РоSSіі супроти України – Г. М.)».
Й трохи пізніше, 20 вересня 2023 року о 17:00, на сторінках "ZN.UA" появилася стаття «КИЇВСТАР» І HELSI.ME ФРІДМАНА. ДЕ Ж ТІ МЕЖІ НАЦБЕЗПЕКИ?", котра містить наступні рядки: "…у серпні (2023 року – Г. М.) американська влада, а саме OFAC (Office of Foreign Assets Control), внесла співвласників "Альфа-груп" до свого списку і запровадила проти них обмеження. Українським політичним елітам – це як натяк на пришвидшення стягнення в дохід держави активів підсанкційних путінських олігархів (виділено Г. М.). Пояснимо, санкції США передбачені через внесення до списків спеціально визначених громадян і заблокованих осіб (SDN). У межах своїх зусиль із правозастосування OFAC публікує список осіб і компаній, які належать або контролюються цільовими країнами чи діють від їхнього імені. Не щастить, так не щастить співвласникам "Альфи", адже це означає найжорсткіші обмеження щодо їхньої бізнес-діяльності.
…вищезгадані бізнесмени (Владімір Лісін, брати Ротенберги, Міхаіл Воєводін – Г. М.), і Фрідман зокрема, прямо причетні до участі у воєнній інтервенції РФ. Наприклад, їхня компанія "Альфа-страхування" надавала послуги із страхування автомобілів росгвардії. Понад те, Служба безпеки України оголосила підозру Фрідману за фінансування тероризму. Як повідомили в Службі, із початку повномасштабного вторгнення РФ він влив близько 2 млрд руб. у кілька військових заводів країни-агресорки (виділено Г. М.). Серед них – Тульський патронний завод, який виробляє набої, а також Уральський оптико-механічний завод імені Яламова, де виробляють високотехнологічне обладнання для бойових літаків і вертольотів РФ.
І "Київстар", з огляду на корпоративну структуру, – це не якийсь там бізнес, до якого ледь дотичний кінцевий бенефіціар Міхаіл Фрідман. Це "українське" відгалуження російського телекомунікаційного бізнесу, який обслуговує російську ж "Спєцсвязь" збройних сил РФ.
На додачу "Альфа-груп" має доступ не лише до телекомунікаційного обслуговування громадян України, що саме по собі є ризиком. У серпні 2022 року, коли вже тривала повномасштабна війна, наші можновладці допустили консолідацію в руках вищезгаданих осіб мажоритарної частки медичного сервісу Helsi. Так, того самого, який записує вас до профільних лікарів чи на щеплення. Наразі "Альфа-груп" належить 69,99% цієї компанії, яка має доступ до 23 мільйонів наборів даних українців – це паспортні дані, ідентифікаційні номери, прописка і проживання, а також прив'язка до мобільного номера, електронної пошти, й родинні зв'язки на додачу. Хороший набір, якісний. А головне, масовий (виділено Г. М.)".
І 27 вересня 2023 року вебсайт ГО "Центр протидії корупції" (ЦПК) видав допис "РНБО саботує процес конфіскації активів компанії VEON та російського олігарха Фрідмана", наголосивши у ньому на такому: "Росіянин Міхаіл Фрідман потрапив під українські санкції ще у жовтні 2022 року. Проте за майже рік дії цих санкцій українська влада так і не розпочала процес конфіскації активів олігарха, зокрема його часток у компаніях "Моршинська" та "Київстар" (виділено Г. М.).
Окрім того, за рік українська влада так і не ввела санкції на іноземні компанії, через які Фрідман володіє частками у згаданих найбільш цінних активах… Однією із таких компаній є… "VEON Ltd.", яка… володіє російським товариством "Вымпелком", яке щорічно сплачує до бюджету рф значні кошти у вигляді податків та зборів. Ця компанія ще у 2014 році розпочала надавати послуги на території тимчасово окупованого півострова (тобто, вже 9 років від початку російського збройного вторгнення до України, а українська влада включно із 4-ма роками й 4-ма місяцями правління Зе-ідіотів ніяк не могла розродитися відповідними санкціями – Г. М.). До речі, абонентів компанія обслуговує у Центрах обслуговування "Київстару". Водночас, за даними порталу НАЗК, санкції ні на "VEON", ні на "Вымпелком" Україна не наклала (виділено Г. М.)…
За нашими даними, на столі РНБО вже певний час лежить пропозиція накласти санкції на вказані компанії. Окрім того, ЦПК та "Автомайдан" також направляли своє звернення з проханням врегулювати цю проблему, однак вона досі не вирішена".
Й нарешті після усіх цих кричущих фактів з'явився певний позитив…
Вебсайт СБУ 6 жовтня 2023 року о 14:00 опублікував повідомлення "Завдяки СБУ в Україні арештовано всі активи трьох олігархів путіна на понад 17 млрд грн", у котрому надана отака важлива інформація: "За матеріалами Служби безпеки суд наклав арешт на всі корпоративні права в Україні, що належали підсанкційним російським олігархам Михайлу Фрідману, Петру Авену та Андрію Косогову. Вони входять до оточення путіна та причетні до "схем" масштабного фінансування збройної агресії рф. Рішення суду стосується 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими кремлівські олігархи володіють як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Вартість арештованих корпоративних прав становить понад 17 млрд грн. Серед заблокованих активів – фінансові та страхові компанії, підприємства мобільного зв'язку та сфери ІТ, а також заводи мінеральних вод (виділено Г. М.).
Арешт цього майна не дозволить російським власникам "переписати" його на підставних осіб, щоб уникнути подальшої передачі активів в дохід України…
Розслідування проводили за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора".
Про це ж сповістив і ОГП заміткою "Арештовано активи власників відомого російської фінансово-інвестиційного консорціуму на понад 17 млрд грн", розміщеною 6 жовтня 2023 року на його інтернет-сторінці: "За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на активи 20 українських компаній на загальну суму понад 17 млрд грн…
Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 3 ст. 1102 КК України), здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки за оперативного супроводу ГУ "І" ДЗНД (Департамент захисту національної державності – Г. М.) СБУ".
Не обминула увагою дану новину й "ЕП", котра 6 жовтня 2023 року оприлюднила допис "Київстар", "Хелсі" та інше: суд арештував корпоративні права Фрідмана, Авена та Косогова в Україні": "За даними джерел "ЕП", серед арештованих активів – 100% ПрАТ "Київстар", які КОНТРОЛЮЮТЬСЯ цими олігархами через нідерландську компанію "VEON Ltd". А також належні вже самому "Київстару" частки в інших компаніях, зокрема ТОВ "Хелсі Україна", у розпорядженні якої медичні дані більшості українців, які уклали декларацію з сімейним лікарем (виділено Г. М.)".
Але ж недарма вище я зауважив, що ще повернуся до компаній "Vodafone" і "Lifecell", про котрі 23 серпня 2023 року із вдячністю говорив Зе…
Так ось, 1) "Vodafone" – ця британська компанія була прикриттям (франчайзером) для російської компанії "МТС" (франчайзи), яка, щоби заховати себе в Україні після вторгнення на українську землю РоССіі, уклала з британцями цікаву оборудку – договір франчайзингу, після чого оператор мобільного зв'язку "МТС Україна" у власності росіян став просто називатися "Vodafone Україна" із тими ж самими російськими власниками (деталі цього дійства викладені мною на початку даної роботи), але компанія "МТС" згодом вирішила продати цю свою власність в Україні й 3 грудня 2019 року, після попереднього схвалення відповідної угоди Антимонопольним комітетом України, її придбала азербайджанська корпорація "NEQSOL Holding", тому, як на мене, "Vodafone" тут постав для української сторони у не зовсім привабливому вигляді, маскуючи компанію агрєSSора РоССіі своєю маркою і дбаючи таким чином тільки про свої прибутки й через них нехтуючи завданими Москвою стражданнями Українському народові, та 2) "Lifecell" – турецько-нідерландська (раніше – ще й шведсько-фінська) компанія, за котрою маячить російська "Alfa Group", про що я писав ще більше п'яти років тому і про що йтиме мова далі.
А 9 жовтня 2023 року о 09:58 "ЕП" оприлюднила інформацію "Власник "Київстару" завершив продаж свого російського бізнесу", де читаємо оце: "Нідерландський холдинг "Veon", якому належить найбільший український мобільний оператор "Київстар", оголосив про закриття угоди з продажу своїх російських активів… У РФ "Veon" володів оператором зв'язку "Вимпелком", що працює під брендом "Beeline". Продаж своїх російських активів компанія здійснила групі управлінської команди "Вимпелком" на чолі з генеральним директором Олександром Торбаховим. Зазначається, що угода не передбачає жодних домовленостей щодо зворотного викупу та означає повний вихід з російського ринку для "Veon". За словами генерального директора компанії Каана Терзіоглу, закриття угоди дозволяє повністю зосередитись на подальшому розвитку, задовольняючи зростаючий попит на ринках у Пакистані, Україні, Бангладеш, Казахстані, Узбекистані та Киргизстані (як бачимо, "Veon" помістив Україну в цікаву компанію – Г. М.)".
Наступного ж дня, 10 жовтня 2023 року, "Київстар" на своєму вебсайті опублікував повідомлення "Міжнародний холдинг "Veon", якому належить "Київстар", остаточно вийшов з ринку росії", у котрому сказано наступне: "Глобальний оператор цифрових комунікацій "Veon" (офіс в Нідерландах) оголосив про завершення виходу з росії і продаж російського активу "Вимпелком". Умови угоди не передбачають можливості повторного викупу, тобто завершення операцій на російському ринку є повним і остаточним для "Veon".
Як коментує президент "Київстару" Олександр Комаров, "після виконання довгої низки юридичних процедур, наш 100% акціонер "Veon" ставить крапку в відносинах з російським телекомринком. Це означатиме зміцнення стратегії розвитку компанії на шести інших ринках, в тому числі – в Україні"… Олександр Комаров підкреслив, що компанія "Київстар" працює у звичайному режимі і від початку повномасштабного вторгнення росії вже інвестувала у розвиток телекомринку країни 8,2 млрд грн, сплатила державі 15,2 млрд грн податків, а також надала підтримки державним органам, військовим, органам безпеки та правопорядку в розмірі понад 1,4 млрд грн, у тому числі бонусів і послуг без додаткової оплати на суму 577 млн грн. Крім того, "Київстар" наразі готує мережу до роботи в умовах можливих відключень електроенергії, для чого інвестував 988 млн грн…
Довідка про "Київстар". "Київстар" – найбільший український оператор електронних комунікацій, що станом на червень 2023 року обслуговував 24,1 млн абонентів мобільного зв'язку та понад 1,1 млн абонентів "Домашнього інтернету". Компанія надає послуги з використанням широкого спектру мобільних і фіксованих технологій, у тому числі 4G, BigData, Cloudsolutions, сервіси для кіберзахисту, цифрове ТБ… Єдиний акціонер "Київстару" – міжнародна група "Veon". Акції групи знаходяться у вільному обігу на фондових біржах NASDAQ (Нью-Йорк) та Euronext (Амстердам). "Київстар" більше 25 років працює в Україні та визнаний найбільшим платником податків на телекомринку, кращим роботодавцем і соціально відповідальною компанією".
Але, як я зазначав угорі, "контроль (47,9% + можливо 8,3%) над холдинговою компанією "VEON Ltd.", котра володіє 100% акцій ПрАТ "КИЇВСТАР", а значить і над ПрАТ "КИЇВСТАР" з його мережею мобільного зв'язку по всій території України…, знаходиться у російських руках "AlfaGroup".
Й ще за день, 11 жовтня 2023 року о 18:00, та ж "ЕП" на своїх полях розмістила допис "Справа Фрідмана: суд арештував активи ще одного оператора – lifecell": "Про це йдеться в ухвалі Шевченківського районного суду Києва від 4 жовтня…
Раніше повідомлялось, що рішення суду стосувалось 20 компаній та фінансово-кредитних установ, якими кремлівські олігархи володіють, як кінцеві бенефіціари або через підконтрольні офшорні компанії. Загальна вартість арештованих активів становила понад 17 млрд грн. Тоді… серед арештованих активів були 100% ПрАТ "Київстар", які контролюються… (російськими – Г. М.) олігархами через нідерландську компанію "Veon Ltd" (виділено Г. М.). А також належні вже самому "Київстару" частки в інших компаніях, зокрема ТОВ "Хелсі Україна" («HELSI.me" – сервіс запису до лікарів та зберігання медичних даних).
Однак, як свідчить ухвала суду, насправді найбільшим арештованим активом виявились корпоративні права у вигляді 100% статутного капіталу ТОВ "Лайфселл" вартістю майже 13 млрд грн (статутний капітал ПрАТ "Київстар" становить 654 млн грн), які належать іноземній юридичній особі "Lifecell Ventures Cooperatief".
У матеріалах справи, яка розглядалась за клопотанням прокурора Офісу Генерального прокурора (Служба безпеки України підозрює Фрідмана у вчиненні злочину за ч. 3 ст. 1102 ККУ) йдеться, що Фрідман, Авен та Косогов через компанію "LetterOne" володіють акціями турецької компанії "Turkcell Iletisim Hizmetleri A.S.", яка є власником українського оператора звʼязку "lifecell" (про це я писав вище ще в березні 2018 року – Г. М.)…
Пізніше у "lifecell" зазначили, що повністю належать компанії "Turkcell", 54% акцій якої перебувають у вільному обігу на Стамбульській та Нью-Йоркській фондовій біржах. Фонд добробуту Турецької Республіки (TWF) володіє 26,2% акцій "Turkcell", що дає йому право призначати більшість членів ради директорів і номінувати голову правління. "Решта 19,8% акцій "Turkcell" належать "IMTIS Holdings S.à.r.l.", компанії, яка в свою чергу повністю належить "International Mobile Telecom Investment Stichting Administratiekantoor" (нідерландський фонд), не маючи у ньому місць в раді директорів і жодних привілеїв, контролю або впливу на "Turkcell" або "lifecell" (а куди ж ділися 13,22% акцій "Turkcell", котрими володіла російська "Alfa Group", себто Фрідман з компаньйонами?! – Г. М.), таким чином Фрідман, Авен та Косогов не мають жодного контролю або впливу на "Turkcell" та "lifecell", – наголошують у "lifecell" (мають чи не мають, це ще треба перевірити, оскільки вони були (є) співвласниками 13,22% акцій – Г. М.). …у "lifecell" підкреслюють, що арешт накладено саме на корпоративні права оператора.
Крім того, суд наклав арешт на 100% ТОВ "Пейселл", яка належить мобільному оператору і через яку здійснюється поповнення абонентських рахунків "lifecell". Також були арештовані корпоративні права ТОВ "Укртауер" (оператор вишок, систем внутрішнього покриття у бізнес-центрах, ТРЦ та готелях), який є дочірньою компанією турецького холдингу "Turkcell" (виділено Г. М.).
До арештованих активів підсанкційних росіян також потрапили:
ПрАТ "СК Альфа Страхування" (95,2% статутного капіталу вартістю 104,7 млн грн);
ТОВ "Альфа-Лізинг" (100% вартістю 584,3 млн грн);
ТОВ "Паритет фінанс" (100% вартістю 14 млн грн);
ТОВ "Сенс Діджитал" (100% вартістю 20 млн грн);
ТОВ "Київстар.Тех" (100% вартістю 111 млн грн);
ТОВ "Вимпелком Глобал Сервіс Україна" (100% вартістю 804,9 млн грн);
ПрАТ "Миргородський завод мінеральних вод" (100% вартістю 21,4 млн грн);
ПрАТ "Моршинський завод мінеральних вод "Оскар" (100% вартістю 8,8 млн грн) та інші.
В СБУ вважають, що арешт цього майна не дозволить російським власникам "переписати" його на підставних осіб, щоб уникнути подальшої передачі активів в дохід України (виділено Г. М.)".
12-го ж жовтня 2023 року на вебсайті "lifecell" читаємо інформацію "LIFECELL" ПРОДОВЖУЄ НАДАВАТИ ПОСЛУГИ УКРАЇНЦЯМ У ЗВИЧАЙНОМУ РЕЖИМІ": "Накладення арешту на корпоративні права підсанкційних осіб не впливають на операційну діяльність компанії "lifecell"…
Компанія "lifecell" продовжує працювати й надавати якісні послуги для мільйонів абонентів в Україні та за кордоном. Команда "lifecell" робить все можливе, щоб забезпечити стабільну роботу мережі, розуміючи, наскільки важливий зв'язок для людей під час війни. Оператор не тільки відновлює зруйновану та пошкоджену внаслідок бойових дій інфраструктуру, а й продовжує розбудовувати покриття на території України. З лютого 2022 року "lifecell" запустив понад 800 нових базових станцій, щоб українці залишались на зв'язку.
Щоб пришвидшити відновлення цифрової та телеком-інфраструктури України перерахував 40 млн грн для фонду UNITED24. Також зібрав та передав для ЗСУ обладнання на загальну суму понад 39 млн грн. "lifecell" продовжує інвестувати мільярди гривень в економіку України щорічно".
Трохи пізніше, 18 жовтня 2023 року о 09:14, інтернет-ресурс "LIGA.net" (розділ "Бізнес") оприлюднив повідомлення "Арешт усіх акцій "Київстару" і "lifecell" виявився помилкою. Суд змінив своє рішення": "Шевченківський районний суд Києва змінив рішення про арешт акцій мобільних операторів "Київстар" і "lifecell". Тепер він стосується не всіх корпоративних прав цих двох компаній, а лише часток, що контролюються російськими олігархами (виділено Г. М.)…
4 жовтня (2023 року – Г. М.) суд за клопотанням Офісу Генпрокурора наклав арешт на корпоративні права у вигляді:
100% статутного капіталу ТОВ "Лайфселл", що належать зареєстрованій у Нідерландах компанії "Lifecell Ventures Cooperatief U.A.";
99,99% статутного капіталу ПрАТ "Київстар" у вигляді акцій, що належать зареєстрованій у Нідерландах компанії "Veon Holdings B.V.".
Через кілька днів з Офісу Генпрокурора до суду звернулися ще раз, заявивши про описку в рішенні. Виявилось, що потрібно було накласти арешт тільки на 19,8% статутного капіталу "lifecell" та 47,85% статутного капіталу "Київстару", тобто частки, які належать структурам, пов'язаним із "LetterOne". Це інвестиційний холдинг, заснований росіянином Михайлом Фрідманом і його партнерами. Суд задовольнив прохання прокурора і виправив описку. В іншій частині судове рішення залишилося без змін…
Фрідмана в Україні підозрюють у відмиванні $1,2 млн та 1,93 млн євро (разом – близько 100 млн грн в еквіваленті) й умисному ухиленні від сплати податків у розмірі 18 млн грн службовими особами банку, який Україна націоналізувала у липні 2023 року (виділено Г. М.)".
Може вже тепер владні Зе-ідіоти нарешті розберуться із зазначеним угорі ворожим роССійскім (через причетність до нього роSSійскіх/руССкіх олігархов) бізнєсом в Україні, а сам Зе перестане з удячністю згадувати його, як це було 23 серпня 2023 року о 17:35, бо наголошу ще раз, що різні компанії із російським капіталом уже "набудували" на українській землі, заробляючи у нас гроші та спонсоруючи цими грошима геноцидну, неоколоніальну і руйнівну війну РоSSіі супроти України…