5c575b32ad992.jpgСьогодні, 3 лютого 2019 р., могло виповнитися 63 роки Володимиру Білодіду (https://www.facebook.com/vladimir.bilodid), одному з фундаторів сучасної української IT-індустрії та одному із засновників легендарної компанії Tessart у 1995 році.


До багатьох здобутків і досягнень пана Володимира та компанії Tessart можна сміливо застосувати епітет «вперше»:

Від часів тієї інвестиційної угоди з Western NIS Enterprise Fund у компанії Tessart з'явилися невеличкий head office в США на чолі з таким собі добродієм Scott Carlson (ми в Києві лагідно й жартома називали його «Скотінушка») та запис в аналах Bloomberg.

Доречи, цікавою ремаркою є той факт, що в команді інвестора з боку Western NIS Enterprise Fund на той час працювали два майбутніх міністра фінансів України – Наталя Яресько та нинішній міністр фінансів Оксана Маркарова.

На жаль, компанія Tessart припинила своє існування – сьогодні сліди її колишнього веб-сайту можливо знайти лише за відбитками у базі даних «машини часу» Інтернет-архіву.

Пан Володимир болюче переживав банкрутство Tessart (адже для бізнесмена його компанія – як дитина). Але, незважаючи на це, він спромігся повернутися в гру й запустити нові бізнес-проекти.

В рамках одного з них він разом із своїм тодішнім партнером Сергієм Лобойком переконав славетного екс-президента Macromedia та екс-дивізіонного директора Microsoft Юху Крістенсена створити технічний центр розробки ПЗ для свого нового стартапу Sonopia саме в Україні, а потім допомагав йому протягом першого року розвитку цього центру в Києві. Це сталося наприкінці 2005 – початку 2006 року. До моменту масового виходу міжнародних IT-компаній на український ринок лишалося ще приблизно 4-5 років (а отже, й тут пан Володимир здійснив дещо з епітетом «вперше»).

Як особистість, пан Володимир поєднував блискучий розум, яскраве почуття гумору та особисту харизму з інтелігентністю й скромністю. Він умів згуртовувати навколо себе команду та навчати молодь.

Якщо поглянути на IT-галузь України сьогодні, ми побачимо шалений поступ і такі ж шалені перспективи на майбутнє. Пан Володимир був одним із тих, хто заклав надійні підвалини для цього.

Спочивайте в спокої, Наставнику! Ми пам'ятаємо Вас. Світла пам'ять!