Останнім часом надходять скарги на нові партії підроблених турнікетів CAT — я б навіть сказала, що скарги більше стосуються такого собі «вдосконалення» підробок, тобто, якщо раніше це кидалось в очі, то зараз відрізнити підробку від оригіналу стає дедалі важче.

Тому я розкрила один свій турнікет, аби на його прикладі пояснити, як наразі все ще можна зʼясувати, чи оригінальний у вас засіб для зупинки кровотечі цього типу. Тут одразу зазначу, що є загально відомі правила, як відрізнити підробку, але вони почасти надто загальні й залежать від особистого сприйняття. Наприклад, рекомендовано перевірити якісь матеріалів, міцність пластику, щільність прилягання липучки. Але обʼєктивно це надто розмита категорія. Комусь липкість виявиться достатньою, а інший буде сумніватися — особливо, якщо порівнювати не було з чим.

Деякий час вважалося, що червоний язичок є однозначною ознакою оригінальності турнікету CAT. Однак червоний язичок є лише на турнікетах, виготовлених компанією North American Rescue (NAR). Виробник CAT Resources не має червоного язичка — і часто саме такі турнікети використовують у європейських арміях. Однак, ясна річ, якщо турнікет CAT маркований як такий, що вироблений компанією North American Rescue, але червоного язичка не має — це підробка.

Упаковка турнікетів CAT щільна, але не герметична, тому раніше в китайських підробках дуже кидалася в очі плівка, яка надто щільно огортала виріб. 

Навіть не розкриваючи турнікет, можна побачити явні ознаки підробки, подивившись на вороток. На кожному боці воротку оригінального турнікету CAT є три ребра, що виступають, які знаходяться на однаковій відстані, і одне ребро — трохи далі, ближче до краю воротка.

Зверніть увагу на надписи на воротку. В оригінальному турнікеті буде на одну крапочку у надписах C • A • T менше, ніж мало б бути за логікою (в оригіналі має бути три крапки). Я спеціально обвела на фотографії.

На внутрішній стороні пряжки по боках мають бути видимі і відчутні кружечки (по три з кожного боку). На підроблених турнікетах пряжки гладенькі.

З більш очевидних деталей оригінальних турнікетів CAT — надпис з адресою виробника та офіційного сайту на пластику, сіра стрічка для запису часу накладання турнікету з надписом "TIME:" (на підробках вони часто білі), а також помилки у написанні слів на стрічці турнікету — такий собі «абібас», коли літери пропущені або некоректні або коли між словосполученням "COMBAT APPLICATION" немає пробілу. В сьогоднішніх сторіз я все це показую більш наглядно. 

Скажу чесно, я частіше купую турнікети SICH у виробника, бо більш впевнена у тому, що тут вдасться уникнути підробок, а показують вони себе дуже непогано. Декілька разів просила надсилати турнікети CAT від NAR друзів зі США, які купували їх на офіційному сайті. З рук ні в кого стараюсь турнікети не брати, а при найменшому сумніві передавати їх у тренувальні центри, але в жодному разі не на фронт. Турнікет, який порвався або у якого зламався вороток — це чиєсь втрачене життя. «Хоч якийсь, аби лиш був» — тут точно недоречно.

Як одна моя вже померла родичка, виживши у Голодомори та війни, тримала під подушкою до кінця життя сухарі та цукор, так я певно буду завжди тримати в сховочку десяток турнікетів, бо, бачать боги, найстрашніші дзвінки на початку повномасштабного вторгнення були від військових, які просили хоча б один турнікет і аптечку на десятьох, а у нас не було жодного. І ніде не було. І купити було неможливо. Бо державні мужі чомусь готувалися не до війни, а до чогось зовсім іншого. Тому, хто, потупивши очі, віддавав прикордонникам і розвідникам вириті з-під землі жахливі джгути Есмарха, потім не сміявся разом з усіма з подібних знахідок у бліндажах росіян, типу, подивіться, які ж вони відсталі.

Але і поки війна триває, я дуже раджу тримати вдома 5-10 турнікетів та навчитися ними користуватися. Вам будь-якої миті можливо знадобиться надавати допомогу собі чи комусь поряд. Єдине, що змінюйте їх з часом. Не те що у них дуже обмежений термін придатності, тим більш, якщо ви не носите їх на броні, але він все ж таки є. Тому я раджу ще задовго до того, як він спливе, віддавати їх на передову, а собі купувати нові. І так кожні 3-6 місяців. Ви все одно мене не послухаєте, але я мушу це сказати.

Повнорозмірні фото в пості: https://www.facebook.com/share/p/iAvdXMEn4MAALKEa/?mibextid=WC7FNe

Військово-безпекова профспілка України
ГО «Волонтерське об'єднання АЇР»