«Так він краде, але ж скільки корисних справ зробив»
«Так, він нікчемний управлінець, але хоч не краде»
Такі висловлювання часто можна почути в адресу людей, які наділені певними владними/управлінськими повноваженнями. Особливо на державних посадах.
І це велика біда. Адже ми готові пробачити бездарність, аби тільки не крав, або крадіжки, аби тільки робив щось хороше на своєму місці.
Насправді, професії «хороший хлопець» не існує. Хороша в житті людина, може бути бездарним керівником, і завести, вручене їй в управління, підприємство/відомство/міністерство та навіть країну, в те місце, яке вже не спина, але ще не ноги. І навпаки, підприємливий, але не зовсім чистий на руку, керівник може досягнути дуже гарних результатів, при тому, самому непогано збагатитись.
Кого б ви вибрали? Другого, так?
Зараз НАБУ взялась за Нацбанк.
Я прихильник того, що Гонтарєва таки майстер своєї справи. У своїх висновках я спираюсь на відгуки світових банкірів, які неодноразово високо оцінювали її роботу.
Звісно, нам всім хочеться долар по 8, а не по 28, як зараз. Але тут, певно, потрібен чарівник, а не банкір.
При тому, чимало державних коштів, які були направлені на рефінансування банків, виведено в офшори. Це злочин державного маштабу. Виведення таких коштів не могло бути здійснене без участі Нацбанку, це не 100 дол по WesternUnion за кордон перевести, а мільярди гривень. Регулятор не міг цього не помітить. Чи винна в цьому глава Нацбанку, чи цю оборудку провернули без її відома, доведе слідство, сподіваюсь.
Так до чого я?
За добре виконання своїх трудових обов'язків, досягнення і таке інше є система заохочень у вигляді премій, нагород, всіляких там звань і таке інше. Словом, є можливість «подякувати» і відзначити.
За вчинення злочинів є покарання, які передбачені у Кримінальному кодексі України.
І вони між собою ніяк не сумуються, і не перетинаються.
За досягнення треба хвалити, а за злочини карати, не зважаючи на досягнення. Тоді буде порядок.