Ініціатива Володимира Зеленського про запровадження Дня Української Державності викликала значний резонанс. Проте обмежитися виключно виданням президентського указу та встановленням нового вихідного дня не вдасться.
28 липня – день, який має стати Днем Української Державності, ще й день Хрещення Русі, який відзначають у Росії та Україні. Нагадаю, що цього року РПЦ наприкінці липня привезла до Києва сотні тисяч вірян, які нехтували соціальною дистанцією . До речі, 28 липня – це і день смерті Володимира Хрестителя – персонажа, який може стати предметом запеклого суперництва між Росією та Україною.
Низка оглядачів зауважили, що встановлення Дня Української Державності виглядає відповіддю на статтю Путіна про історичну єдність росіян та українців. Раціональне зерно у цьому припущенні є, проте є чимало ірраціонального. Зокрема, тривале прагнення Росії приватизувати Володимира Хрестителя, пам'ятник якому на Боровицькій площі п'ять років тому був встановлений в охоронній зоні ЮНЕСКО . Путін та його підлабузники не перший рік намагаються перекинути історичний місток з часів Русі до сучасної Росії, використовуючи багаторічні традиції імперської приватизації історії. Зауважу, що основний масив архівних документів про історію Русі перебуває на територію РФ, і та швидше поверне шапку Мономаха, ніж документи, які сприятимуть становленню української державності.
Показово, що у президентському указі не згадується Інститут національної пам'яті, який мав би разом з Інститутом історії НАН України виступити провідними установами у справі формуванні стратегії та тактики пропагування української державності . На поточному етапі біля 90% наших громадян готові підтримати незалежність України на референдумі, однак багатьох наших співгромадян цілком влаштовує 30-річний вік України. Натомість Росія проводить енергійну гуманітарну політику, не шкодуючи грошей на задоволення імперських забаганок.
У цій ситуації замало бути тезкою Володимира Хрестителя та мати у активі проведений масштабний парад на честь Дня Незалежності. Куди важливіше будувати у державі не коронавірусну монархію, а демократичну державу, яка не буде нагадувати Росію .