Спілкування Володимира Зеленського з журналістами стало скандальним. Спільний вікенд президента та шефа його офісу обговорювали без поваги до почуттів між ними. МВФ видав політичний транш кредиту Україні. Російські «яструби» продовжили робити гучні заяви. У Німеччині загорівся міжпартійний «Світлофор».

Діалог Володимира Зеленського з представниками медіа цього разу виявився невдалим. Хоча сам президент виступив його ініціатором, похвалитися особливо нема чим. Хіба що збитками, які отримав Рінат Ахметов після заяви Володимира Зеленського про його причетність до державного перевороту. Цей сенсаційний пасаж супроводжувався пропозицією найбагатшій людині України послухати якісь записи.

Президент щедро роздавав оцінки, легко виходячи за межі власної компетенції, демонстрував впевненість у боєготовності наших військових та зневагу до розвідки та особисто Василя Бурби. Він проанонсував переговори Андрія Єрмаком з Дмітрієм Козаком, які навряд чи зможуть принести президентському офісу серйозний успіх. Роздав «пряники» низці членів уряду, серед яких виявилася і перший віцепрем'єр Юлія Свириденко, яка працює всього три тижні. Висловив сподівання на підтримку євроінтеграції новим урядом Німеччини та не згадав взагалі про «Кримську платформу». 

Як видається, метою зустрічі Зеленського з медіа була демонстрація його політичних перспектив, приправлена сенсаційними заявами. До того ж команда Зеленського вирішила показати, що має системне бачення його майбутнього. Вийшло не надто переконливо, інтерес громадськості до святкування 50-річчя Андрія Єрмака у президентській резиденції «Гута» з залученням вертольотів ДСНС перебити не вдалося.  Однак не варто відкидати, що скандальна тональність розмови президента з журналістами поставила димову завісу над призначенням ним з перевищенням повноважень двох суддів Конституційного Суду, що остаточно підірвало легітимність цього органу.

Відзначу, що МВФ видав політично обумовлений транш кредиту Україні розміром у 700 мільйонів доларів. Очевидно, що Захід вирішив не залишати Україну на самоті з загрозою російської агресії. Це й не дивно, бо друг Путіна Патрушев прогнозує, що у нашій державі «спалахне», а прессекретар російського президента  Пєсков називає кращими гарантіями безпеки України виконання Мінських домовленостей, які сама Росія виконувати намірів не має.

У Німеччині офіційно склалася коаліція СДПН, вільних демократів та зелених, які зуміли знайти в коаліційній угоді місце для України. Нова коаліція «Світлофор» закликає Росію припинити війну на Донбасі та повернути Україні Крим та оголошує про підтримку євроінтеграційних прагнень країн Асоційованого тріо. Проте відсутність в коаліційній угоді згадок про NordStream2 дозволяє мати сумніви у щирості нової німецької влади.