Потужний контрнаступ ЗСУ на Харківщині став шокуючим для військового керівництва РФ. Ворог зрозумів, що не зможе перемогти нас на полі бою.
Тепер росіяни намагаються бити по найвразливішим об'єктам критичної інфраструктури, такими як ТЕЦ-5 у Харківській області чи навіть Південно-Українська АЕС.
Після ударів по дамбі Карачунівського водосховища у Кривому Розі, коли було підтоплено декілька районів міста, багато хто задавав собі питання:
а що буде, коли росіяни запустять ракети по Київській ГЕС?
 
Письменник Ян Валєтов у творі «Нічия Земля», написаному ще у 2008 році, описує апокаліптичний сценарій, коли росіяни підривають у шлюзі цієї греблі баржу з сотнями тонн вибухівки. Велетенське цунамі, що понеслося вниз за течією, змило на своєму шляху греблі усього каскаду, разом з хімічними заводами та Запорізькою АЕС. Ян Валєтов щось підозрював ще тоді, але це, на щастя, лише сюжет книги.
Але що може бути насправді при такому акті тероризму?
 
Укргідроенерго вчора оприлюднило коментар на канцелярській мові, а ми перекладемо його українською і розглянемо найпесимістичніший сценарій.
 
Ще у квітні 2022 команда науковців Інституту проблем математичних машин і систем НАН України розробила модель прориву греблі Київської ГЕС при двох сценаріях:
руйнування усієї греблі (ширина прорану 280 м)
та руйнування фрагменту греблі.
 
 
 
Глибини затоплення берегів Києва при прориві дамби Київської ГЕС для проранів: а) завширшки 280 м і б) 100 м
 
Головне, що вам слід знати:
циклопічної хвилі, що змиває будинки та заводи, не буде.
Рівень води буде підійматись поступово, протягом кількох годин.
Буде затоплена місцевість північніше Троєщини та Оболоні, Труханів острів та Русанівські Сади, а також місцевість, що знаходиться нижче за течією від Південного мосту.
Глибини затоплення в деяких контрольних точках у Києві.
 
 
Найбільш небезпечними наслідками аварії у цьому випадку будуть руйнування Бортницької станції аерації та затоплення мулових полів (до речі, один київський мер, що у вільний час захоплювався боксом, неодноразово обіцяв реконструювати станцію, але весь час щось йшло не так).
 
Прихід і спад хвилі прориву у контрольній точці на Русанівських садах, вул. 15-а Садова при прориві дамби Київської ГЕС для проранів завширшки 280 м і 100 м.
 
Потім рівень води почне повільно спадати, для більш швидкого спаду, можливо, доведеться знизити рівень Канівського та інших водосховищ.
 
А що ж з тим самим радіоактивним мулом з дна Київського моря, яким нас періодично лякають?
 
Ліквідатори аварії на ЧАЕС у 1986 дуже добре усвідомлювали небезпеку розповсюдження радіонуклідів з течією Дніпра, тож під час ліквідації наслідків аварії на берегах навколишніх річок та Київського моря були зведені фільтруючі дамби на основі цеолітових туфів.
Також у руслі Прип'яті біля гирла р. Уж було викопано величезний кар'єр-пастку, глибиною 25 м та довжиною 2,5 км для радіоактивного мулу та водоростей.
Протягом наступних п'яти років ця пастка повністю заповнилася, затримавши в собі більшу частину радіонуклідів.
Окрім цього, проводилась дезактивація узбережжя Київського моря та Прип'яті.
З літаків розпилювався сорбент на основі того ж цеоліту, на 3-4 км вище і на 3-4 км нижче ЧАЕС.
 
На останок скажу, що небо Києва захищають найкращі зенітники ЗСУ (а, отже і найкращі у світі) і сучасні ЗРК.
Тож зберігайте спокій та донатьте на армію.
Ми переможемо.
 
Цей пост і більше в моєму телеграм-каналі:
https://t.me/khodolovsky
Підписуйтесь.