Українець Єгор Левченко допомагає біженцям з України адаптуватися до Сполучених Штатів Америки. Він рекомендує співвітчизникам переїхати в Юту, Міннісоту і Вашингтон.
Єгор Левченко, мігрант з України та засновник проекту допомоги українським біженцям TransAtlantic Connection, вважає, що правильний вибір місця проживання в США вирішує багато побутових, фінансових та інших питань для людей. У той час як багатомільйонні міста, такі як Нью-Йорк або Лос-Анджелес, можуть підійти в першу чергу для молоді та найамбітніших фахівців, сім'ям з України бажано звернути увагу на тихіше, розмірені, але в той же час найбільш комфортні регіони для життя. Тут українцям буде набагато легше адаптуватися.
З 50 штатів Америки не так-то просто вибрати кілька кращих. Але Єгор Левченко регулярно спілкується з представниками української діаспори, плюс вже близько року допомагає сім'ям, які втекли від війни в США за програмою Uniting for Ukraine. У нього є зворотний зв'язок від самих мігрантів. Саме так Ця інформація заснована на його міні-рейтингу кращих держав для життя в країні. До його ТОП-4 увійшли:
- Нью-Гемпшир;
- Юта;
- Міннесота;
- Вашингтон.
Нью-Гемпшир
Рейтинг найбажаніших місць для життя в США в 2023 році відкриває досить невеликий штат Нью-Гемпшир. Цей невеликий куточок на північному сході Америки завоював довіру як місцевих жителів, так і іммігрантів, завдяки своїй затишній атмосфері і високому комфорту. Не міг не виділити Нью-Гемпшир Єгор Левченко, український мігрант, ініціатор проекту «Трансатлантичне з'єднання», який допомагає співвітчизникам оселитися в США.
Незважаючи на відсутність великих міст, найбільш густонаселеним з яких є Манчестер (не плутати з англійським) приваблює трохи більше 100 тисяч жителів, Нью-Гемпшир підкорює серця жителів і туристів своєю стабільністю. У різних національних рейтингах він 5 років поспіль входить до п'ятірки найкращих штатів, в яких можна жити. І це дійсно високий кредит довіри і фактор, який говорить на користь цього регіону.
Однією з ключових особливостей Нью-Гемпшира сьогодні є його низький рівень злочинності, який вражає навіть на тлі всієї країни. Статистика показує менше 200 ув'язнених на 100 000 населення (в середньому 360 і вище). Така ситуація з правопорядком, безумовно, створює атмосферу безпеки, впевнений Єгор Левченко.
Ще один привід для гордості людей, що живуть в державі, — повітря. Він дійсно якісний в Нью-Гемпширі, а викиди промислових токсинів мінімальні в порівнянні з іншими штатами. А усвідомлена екологічна політика і боротьба зі зміною клімату роблять цей штат воістину «зеленим» куточком США.
Нью-Гемпшир можна порекомендувати сім'ям з дітьми, людям похилого віку і всім, хто цінує комфорт, спокій і еталонну безпеку.
Штат Юта
Штат Юта, розташований серед гірських просторів на заході США, виділяється своєю унікальною географією. Цей куточок землі розташований в районі Скелястих гір, створюючи неповторний вигляд з природною красою і мальовничими пейзажами. Чарівність Юти, добре знайома місцевим жителям, не залишилася непоміченою серед українських іммігрантів, впевнений Єгор Левченко.
Столицею і найбільшим населеним пунктом штату Юта є місто Солт-Лейк-Сіті, де проживає 1,3 мільйона жителів неподалік, включаючи передмістя. Однак наявність досить великих і розвинених міст — лише одна з багатьох привабливих рис цієї держави. Економіка штату Юта справляється дуже добре, про що свідчить низький рівень безробіття, всього 2,1%. Така висока зайнятість населення поєднується з іншими важливими моментами, А саме, хороший розвиток торгової та транспортної інфраструктури. Крім того, завдяки сприятливим умовам для бізнесу та інвестицій Юта стала яскравим прикладом для інших штатів і привабливим регіоном для українських мігрантів.
Важливою особливістю штату Юта також є шанобливе ставлення до екологічних аспектів. Штат може похвалитися низьким рівнем злочинності, а також одним з найнижчих показників передчасної смертності в країні. Частково це пов'язано з активним медичним обслуговуванням і здоровим способом життя місцевого населення.
Юта є привабливою альтернативою таким популярним напрямкам США, як Майамі, Чикаго, Філадельфія, Лос-Анджелес. Такий стан враховує безліч аспектів для комфортного життя, що спрощує процес адаптації.
Варто придивитися до штату Юта тим, хто збирається займатися приватним бізнесом на території країни. Цей регіон також має зацікавити медичних працівників з України.
Штат Міннесота
Міннесота — штат на Середньому Заході США. Це дуже цікавий регіон для життя в Америці. Межує з Канадою і розташована на північ від Іллінойсу, Міннесота відома своїми особливостями, які роблять її однією з провідних територій в різних аспектах життя. Ця унікальна держава також привернула увагу Єгора Левченка, українського мігранта, який стоїть за проектом «Трансатлантичний зв'язок».
Міннесота відома своїми чудовими природними куточками, які характерні для Середнього Заходу. Друге за величиною озеро в світі, озеро Верхнє, розташоване недалеко від цього штату. Величні ліси, мальовничі озера і багатство природних ресурсів надають Міннесоті особливий шарм.
В економічних процесах в Міннесоті вже довгий час лідирують такі сфери, як сфера послуг, будівництво і виробництво. Держава також пишається високим рівнем рівності доходів, активним волонтерством та динамічним бізнес-середовищем. Одним з унікальних аспектів Міннесоти є її лідируючі позиції в країні з точки зору рівності доходів, що робить регіон придатним для всіх верств суспільства, включаючи мігрантів.
Важливим аспектом життя в Міннесоті також є турбота штату про здоров'я населення. Штат славиться одним з найнижчих показників передчасної смертності в країні. Середня тривалість життя становить 80 років, що пояснюється хорошим розвитком медичної інфраструктури.
Міннесота, як зазначає Єгор Левченко, є прекрасним місцем для життя і роботи, особливо для тих, хто цінує клімат, близький до українського. — Багато моїх знайомих вже насолоджуються життям тут — одні кілька років, інші всього по 3-5 місяців, але всі задоволені своїм вибором і не планують переїжджати ".
Згідно з рейтингом WalletHub, Міннесота лідирує в країні за багатьма економічними показниками, що робить її привабливим місцем для експатів, які шукають роботу і комфортні умови життя.
Ця держава, на думку Левченко, є відмінним вибором для сімей, всіх тих, хто цінує красу природи, якісні медичні послуги, а також широкі можливості для самореалізації.
Штат Вашингтон (Washington D.C.)
Штат Вашингтон — зірка північного заходу США, з незрівнянною індивідуальністю і привабливістю. Це штат, який часто плутають зі столицею з однойменною столицею. Географічно він знаходиться далеко від Білого дому і Вашингтона, а саме на західному узбережжі, на північ від Каліфорнії і Орегону, на південь від канадської території і міста Ванкувера. Хоча багато хто знає тільки про столицю США, саме цей штат, За словами Єгора Левченка, це найкраще місце для проживання біженців з України.
Штат Вашингтон відомий своєю різноманітністю ландшафтів і природною красою. Гори, океан, ліси і озера утворюють унікальний ансамбль природних ландшафтів. У цьому штаті знаходиться Олімпійський національний парк і чудова бухта П'юджет. Ці географічні та природні особливості створюють неповторну атмосферу, привабливу для любителів активного способу життя.
Масштаби Вашингтона також помітні в його економіці. Третій рік поспіль штат визнаний кращим місцем для життя в США згідно з рейтингом US &; World News. Це виражається у високому рівні середньої заробітної плати, стабільній економічній ситуації та низькій статистиці розлучень. Штат Вашингтон також пишається своєю охороною здоров'я. Однак, як і всюди, тут є і недоліки, такі як дорога вища освіта.
Єгор Левченко вважає, що це найкращий регіон для швидкої адаптації українців у США. Він підходить як амбітним молодим фахівцям, так і амбітним молодим фахівцям, а також для пар, які шукають комфорт і стабільність. Є багато моментів і змінних, які слід враховувати при переїзді в іншу країну. Якщо правильно вибрати штат і місто для проживання, можна прискорити і спростити для себе адаптацію. Кожна з чотирьох держав, які описані тут, може допомогти іммігрантам з України відчувати себе максимально комфортно в чужій країні.
Але в будь-якому випадку необхідно планувати перехідний період і готуватися до різних викликів і труднощів, оскільки життя в США має свої особливості і відрізняється від української дійсності.