В суботу, 19-го грудня, коли вся наша держава дружно підіймала чарки за святого Миколая, на сайті "Вісника державних закупівель" з`явився непримітний допис. Державне підприємство "Українські екологічні інвестиції" (Код ЄДРПОУ 33312212) Міністерства екології та природних ресурсів України оприлюднило інформацію про акцепт пропозиції за низкою тендерних закупівель на сумму більше 780 мільйонів гривень на... заміну лампочок. Предмет закупівель звучить наступним чином: "Капітальний ремонт шляхом технічного переоснащення світильників на світильники на основі LED технологій для скорочення викидів парникових газів та покращення соціально-економічних умов". Оскільки, у предметі закупівлі присутні "парникові гази", на розум одразу приходять Кіотські домовленності.

На нашу думку, дописи планувалось внести максимально непомітно, але, зараз у нас на озброєнні вже є результати Громадської антикорупційної експертизи результатів державних тендерів України, аномальну, суботню активність у котрій і було зафіксовано неупередженим оком комп`ютера. Реально, результати акцептів було оголошено ще у п`ятницю, але бюлетень та відомості було оприлюднено у суботу.

Пару слів про те, що таке акцепти на торгах, та яку роль вони відіграють у тендерах. Спочатку державне підприємство оголошує торги. В нашому випадку, це було зроблено 09.11.2015 року, через 40 днів оголошуються переможці і акцепти пропозицій. У випадку, якщо немає заперечень за переможцями торгів та їх здібністю виконати зобов`язання за контрактом, через 10 діб їх остаточно оголошують переможцями та складають контракт. На разі, на поточний час у держави та громадськості є час до 28 грудня для того, щоб більш ретельно перевірити результати цього тендеру. Ми спеціально не будемо зараз давати ніяких оціночних думок, а просто, перерахуємо сукупність фактів за цими закупівлями.

Державне підприємство "Українські екологічні інвестиції" (Код ЄДРПОУ 33312212) існує вже 11 років, господарської діяльності не веде, жодного разу (за даними "Вісника державних закупівель") не організовувало тендерних закупівель.

Річний план закупівель підприємства на 2015 рік було оприлюднено 09.11.2015 року (!). В цей же день було оголошено низку тендерних закупівель за цим планом. Строк розкриття пропозицій за ними встановлений 18.12.2015 року. Акцепти пропозицій за закупівлями розкрито в п`ятницю 18.12., а оприлюднено на сайті в суботу 19.12. (Вихідний день) окремим додатком до бюллетня за №403/1/2

Перемогу у тендерах здобули шість українських підприємств.

Найкрупніший переможець ТОВ "Агротехбуд" (Код ЄДРПОУ 32207105) існує вже 13 років, але "джек-пот" у 480 мільйонів гривень виграє вперше. На думку тендерного комітету держпідприємства воно, як і інші переможці повністю виконало вимоги ст.16 Закону України "Про здійснення державних закупівель", а саме:

  • наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
  • наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
  • наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів;
  • наявність фінансової спроможності (баланс, звіт про фінансові результати, звіт про рух грошових коштів, довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами).

Підприємство офіційно зареєстровано у квартирі на бульварі Лесі Українки, 25.11.2015 року на підприємстві змінився директор. На думку експертів, підприємству знадобилося б від 70 до 132 років господарської діяльності, щоб досягти об`ємів отриманого бюджетного фінансування.

Сподіваємось, що часу для більш ретельної перевірки результатів вищезгаданих тендерів Антімонопольному Комітету та Державній Аудиторській службі вистачить і українцям вкотре не доведеться "червоніти" за дотримання нашою країною умов міжнародних екологічних домовленостей та протоколів.

Дмитро Остапчук та Дмитро Булатов

dmytro.ostapchuk
Дмитро Остапчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації