По законопроект № 2178-10 «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України про обіг земель сільськогосподарського призначення», голоси для прийняття якого також дала фракція ЄС, то тут питання було вже в іншому. По-перше тут прослідковуються певні елементи домовленостей між Зеленським та Порошенком, такий собі обмін: на Петра Олексійовича закриваються і призупиняються кримінальні справи в ДБР і ГПУ, а закон голосується для показової спроможності влади приймати важливі рішення перед іноземними партнерами. До того ж, введення закону в дію відтерміновується, об'єми землі «в одні руки» скоротили, іноземці ПОКИ не можуть її приватизовувати (хіба після референдуму), тому у частини опозииції (ЄС) було «місце для маневру», аргументуючи своє голосування перед базовим електоратом тим, що їх вимоги в тексті були враховані, і взагалі – це не «зрада», а «перемога».
Ми маємо розуміти, що партія «Європейська солідарність» у своїй риториці підкреслює прозахідну позицію, і тому голосування по даним законопроектам, які були частино умов надання траншу західними партнерами, в цілому стали логічним продовження політичної позиції.
Що ж до певного політичного союзу, то на рахунок цього у мене великі сумніви. Діаметрально протилежні бачення у Порошенка та Зеленського (якщо таке є) в питаннях зовнішньої та внутрішньої політики, адже теперішня влада, судячи з усього, намагається йти на умиротворення агресора, консультативна рада Єрмака, #какаяразница ітд, натоміст у Порошенка – міжнародна коаліція, Росія – агресор, #армія,мова,віра. Тому їх політичні позиції ну дуже відрізняються.
Судячи з усього в країну повернувся парламентаризм і плюралізм думок (в силу дроблення монобільшості на групи впливу), тому ми часто бачитимемо різні союзи під окремі законопроекти (залежить від бенефіціарів), адже Зе-команда під куполом сама вже не вправляється