Щодо дискусії з приводу Великого Державного Герба України.

Пишу як громадянин України, якому не байдуже.


Згідно Конституції обов'язковими елементами мають бути: малий Державний Герб України (Тризуб) - головний компонент та герба Війська Запорізького (козак із рушницею).

(Переможець конкурсу 2020 року)

Екскіз, який пропонуватиметься на розгляд Верховної Ради, стилістично мені нагадує відсил до часів УНР, однак розташування основних елементів на ньому спонукає до думки, що Архистратиг Михаїл та Галицький Лев (що облизується) змагаються за Знак Княжої Держави Володимира Великого - Тризуб, а доволі добродушний козак, що знаходиться згори, #МояХатазКрайнічає і плює (чи ще щось) з високої гірки на те, що твориться знизу.

Як на мене, то доволі дивне розташування головних елементів, до того ж присутнє вибіркове представлення історичних українських земель. Навіть в даній експозиції логічніше розташувати Михаїла, як представника Столиці та сакрально-трансцендентальний символ, згори, а козака з левом та Тризубом знизу.

Доволі дивно зображені головні елементи гербу, і сама композиція є не повною.

Однак, це лише моя особиста думка, і нагадую, що для прийняття Великого Державного Гербу України необхідно 2/3 від Конституційного складу Верховної Ради, а це 300 народних обранців.


Конституція України

Стаття 20.

Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

...

Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Головним елементом великого Державного Герба України є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний Герб України).

...

Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.

Столицею України є місто Київ.

P.S. Не претендую на роль геральдознавця...

dmytro.fuchylo
Дмитро Фучило

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації