site.ua
член клубу

Відомий журналіст-сенсаціник Дмитро Гнап обрадував світ і місто новиною – таки знайшлися офшори у Порошенка та такі, що ніяким сліпим трастом не відскіпаєшся! Незабаром у «Слідство.Інфо» пан Дмитро обіцяє нові цікаві подробиці, але поки їх не сталося, я все ж таки наважуся поставити перед паном Дмитром низку питань.

1. Пан Дмитро посилається на раніше опубліковані документи віргінської офшорної компанії Intraco Management Ltd, яка нібито оплачувала рахунки нардепа Кононенка і президента Порошенка. Хотілося б дізнатися про продовження цієї історії, вона закінчилася бодай чимось, крім спростування Кононенка на ФБ, мовляв про фірму ту він не знає і знати не хоче?

Чи передали журналісти ті документи у відповідні органи, і якщо так, то з яким результатом?

У нас коли прокуратура не приймає якісь документи до розгляду, завжди бачать чиюсь змову. А можна припустити, наприклад, таке, що публікувалися не оригінали документів, а ксерокопії, тобто підсунуті журналістам «документи» могли бути просто фальшивкою, склепаною навіть не у Фотошопі, а в банальному редакторі, типу MSWord? Або, що до оригінальності документів виникли, мінімум, питання?

Чим страшна казка закінчилася? Можна не створювати сенсацій без продовжень?

2. Друга претензія до офшорної компанії Intraco Management Ltd – вона купувала газ і дочки російського «Газпрому», "Газпромнефть-АЕРО Шереметьєво". Нагадаю, що йшлося про 500 т авіапалива. Для мого «броньовичка», цифра, звісно, захмарна.

Але для літака Airbus A350, це аж чотири заправки! Очевидно, такі «закупівлі» робляться банально, в пункті прибуття літака, аби не стояв з пустими баками в очікуванні «ідеологічно правильного» пального.

То виника питання, у чому власне кримінал? Чи не треба по ходу, долучити до відповідальності всіх українських водіїв, що заправлялися і заправляються на заправках російського «Лукойлу»? А також всіх українських громадян, які восени того самого 2014 р. захоплено купували російський газ?

3. Нарешті, суть сенсації. Пан Дмитро навів документ, згідно якого бенефіциар компанії Intraco Management Ltd – пан Сергій Зайцев, однокласник президента Порошенка, та колишній його бізнес-партнер і заступник генерального директора корпорації "Рошен". Припустимо, що все це так. Припустимо, навіть, що адреса реєстрації Зайцева – справді вул. Електриків 29-а, де знаходяться резиденція корпорації «Богдан», магазин спецодягу «Спецоптторг», оздоровчий клуб «5 елемент» і консульство республіки Сейшельські острови.

І що?

Люди схильні до змов і розмірковувань на тему «нас пограбували», зразу заведуть пісню на тему: «ну ви ж розумієте?» А я от – не розумію.

Я розумію, що коли я працював конструктором у великій компанії, я мав власне СПД, через яке періодично робив деякі замовлення у приватному порядку, сумлінно звітуючи податковій. Чи означає це, що власники компанії де я працював, були власниками ще й мого СПД? Та ніколи в житті.

То в чому кримінал?

І як похідне від цього, я маю четверте питання, напряму із паном Дмитром Гнапом не пов'язане, бо він його не згадував, а от я – згадаю.

Згідно останніх опублікованих «панамських» документів, власниками панамських офшорів є 165 українців і 195 українських компаній. Окремих українців нам навіть назвали: Андрій Пальчевський, Юрій Бойко, Дмитро Фірташ, Гарик Корогодський, Сергій Гужва, Павло Лазаренко, Геннадій Труханов, брати Ринат і Ігор Ахмєтови, Борис Колесніков…

Дуже добре, але це – не 165 осіб. Це – одинадцять, разом з Зайцевим. А чи можна дізнатися за списком імена інших 154 українських громадян?

Агов! Українська демократична преса! Чого очі відводимо?

Запитую я про це не з пустої допитливості. Справа в тому, що перший злив інформації про компанію Intraco Management Ltd, експерти пов'язували з особою екс-голови СБУ Валентина Наливайченка, який об'єктивним бути просто не може. При тому, що Наливайченко – один з творців партії «Удар» і один з авторів нинішнього складу фракції БПП у Верховній Раді, з посади він був знятий як раз президентом Порошенко і наразі є заступником самої Юлії Тимошенко у партії «Батьківщина». А у пані Тимошенко до офшорів інтерес давній.

У травні 2015 року екс-заступник Генпрокурора Микола Обиход заявив, що на офшорних рахунках екс-прем'єра перебуває мільярд доларів США. У жовтні того ж року скандальний журналіст Сергій Лещенко оприлюднив факти оплати рахунків Тимошенко на $ 55 млн офшорними компаніями, які серед власників мають (увага!) Дмитра Фірташа. Так-так, того, чиє ім'я УЖЕ назване серед власників офшорів на Панамі. Названий там і інший колишній партнер пані Тимошенко – Павло Лазаренко. І не відомо наразі – у якому ключі і в яких подробицях.

До всього цього – бонус. Наразі президентом Порошенко ініційована низка законів про деофшорізацію, готується робоча група. Як ви гадаєте, чи зацікавиться так група особами які торгували з Газпромом? Не обсягах 500 т палива торгували, так, що стали мільярдерами та «газовими принцесами»?…

Чи не станеться так, що робочу групу ту, ду-у-у-у-уже зацікавлять окремі імена серед тих 154 «панамських офшорників», імена яких преса наразі сором'язливо забуває? А може там, знайдуться ще й імена, оприлюднення яких примусить занервувати також «Самопоміч», радикалів Ляшка та ВО «Свобода» не менше, ніж уже зараз нервує Оппоблок, чиї спонсори серед офшорників названі відверто і конкретно?

Хто там гучніше за всіх зажди волає «Створити ТСК…», вибачте «Тримай злодія!»?

А може не знайдуться? Може й так.

Аби дізнатися це – Дмитру Гнапу буде достатньо просто відповісти на поставлені мною питання.

Зрештою – це позбавить його необхідності заповнювати час своєї програми жахливими картинами Іловайського котла.


Зображення-прев'ю звідси - http://ipress.ua/media/gallery/full/o/f/ofshores.jpg

dmitro.vovnyanko
Дмитро Калинчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація