На своїх уроках я не люблю просто теревеніти. Краще – навчити чомусь конкретному і практичному. Якщо погода дозволяє – на вулиці, бо в школі діти і так купу часу сидять.
Однак зовсім оминути 09.05 я не міг. До хлопців у мене було лише одне питання: «У чому різниця між ставленням до 9-го травня у РФ, і в Україні?»
Мої «бандерівці» відповіли:
- Там перетворюють трагедію на цирк!
- «На Берлін!», «Можем павтаріть!» — це ж дурня!
- І це не тільки їх перемога!
- Саме так, хлопці. У нас – «Ніколи знову», у них – «Можем павтаріть». У нас – це день пам'яті і спомину, у них – культ, міф, перекручування історії.
Уявіть: 62 людини гасили пожежу, але тільки одна з них уже 70 років грандіозно святкує цю подію. Запевняє, що саме вона загасила вогонь і тільки їй всі завдячують. Чому вона це робить? Щоб приховати свою причетність до підпалу!
2 перших роки війни СРСР і німці були союзниками. Разом захопили Польщу. Завдяки радянській нафті, іншим ресурсам Гітлер захоплював Європу, а потім – і сам СРСР. І шансів виграти цю війну не було ніяких, без підтримки союзників. Однак про ленд-ліз вже ніхто в РФ не згадує, а скоро вже не будуть згадувати інші республіки СРСР. Хоча українців в тій війні загинуло чи не найбільше (перепис 1941-го – 41 млн, перепис 1945-го – 27 млн).
І наостанок: хлопці, мені буде соромно, якщо я вас побачу на акціях «безсмертного полку». Гляньте, хто є організаторами тих акцій: «оппоблок», вата, наші вороги. Непогану ідею Путін перетворив на ідеологічну частину «руського миру» — навіть в Білорусі ту акцію не дозволили.
А росіяни не просто так «заграють» з військовою темою: хто кличе війну, той її і отримає. Як СРСР постійно воював по всій планеті, так і РФ лізе скрізь: Грузія, Україна, Сирія. Але СРСР розвалився — РФ йде слідом.