Іноді доводиться чути, що протиставлення свободи і комунізму не зовсім логічно обґрунтоване(бо це дійсно поняття різних категорій), і що не зважаючи на криваву практику XX сторіччя, "сферичний комунізм у вакуумі" це щось цілком нормальне, тільки от не вийшло його побудувати.

На мою думку: антилюдяність, антисвобода, антигуманізм комунізму прямо випливає з його ідеології, яка заперечує право людини мати у приватній власності засоби виробництва.
Так як право власності є невід'ємним базовим правом людини, а права людини є неподільними і взаємопов'язаними, то порушення одного з прав людини автоматично веде до порушення інших прав людини: права на свободу думки, права на справедливість, і так аж до права на життя.
Що і було доведено практикою терору, яку застосовували усі без виключення комуністичні режими. Бінго - теорія і практика співпали!

Тому, незважаючи на неочевидність твердження "Комунізм = несвобода," воно логічно несуперечливе і логічно витікає з самої комуністичної ідеології і базових прав людини.

dmitriy.chukhalenko
Дмитро Чухаленко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації