На площі перед собором людно. Строката юрба стікається з усіх усюд, заполонивши ближні вулички і провулки. Гуцули в крисанях, оздоблених пір'ям карпатських когутів, з посрібленими різьбленими бартками через плече. Підкарпатські русини і лемки в традиційних народних строях. Подолянки в личаках, киянки у барвистих кирсетках і в хромових чобітках. Козаки зі Станиці Луганської, запорожці, чорносотенці, гайдамаки, легіон УСС. Грецька громада і кримці, болгари і гагаузи. Вірменська та єврейська общини зі Львова, Одеси й Харкова. Ціґан-табор з вароша. Команда КВН з Кривого Рогу. Здається, уся країна з'їхалася, щоб привітати новообраного правителя.

Почесні гості спішуються і неквапом входять до храму. Ліворуч від входу під пильним поглядом Оранти Міністр освіти у фраку з принтом останніх сторінок автореферата наново переписаної дисертації в оточенні найкращих випускників Трускавецького університету. Поплавський в білому костюмі із велетенським крилами Архангела Михаїла поряд із Сердючкою в блискучому ковпаку зі звіздою, позаду сором'язливо виглядають ректори Могилянки і УКУ, намагаючись хоч щось розгледіти з-поза того всього кітчу. За ними в третьому ряду Малкович із Жаданом. Збоку в лівому проході протискається Лесь Подерв'янський, тут-таки поруч мирно подрімують Андрухович із Прохаськом-старшим. Десь не видно Петриненка і Руслани. Горять лампадки і свічки, на старовинних фресках непорушно застигли суворі лики святих в очікуванні священного дійства. 

Праворуч від центральної нави місця для представників древніх аристократичних родів. Ось можемо споглядати повного кавалера Ордену за заслуги, кавалера ордену князя Ярослава Мудрого, добродія Рената Леонідовича Ахметова з дружиною та синами Аміром і Даміром. Добродійка Лілія у вишуканій сукні кольорів футбольного клубу «Шахтар» від культового українського дизайнера Івана Фролова, на шиї — культова срібна прикраса у вигляді інкрустованого стокаратними діамантами дукача від ювелірного дому «Золотий вік», що була спеціально виготовлена на замовлення в єдиному екземплярі з нагоди такої неймовірної події. Поряд Ігор Борисович в традиційній ярмулці, його лаконічний чорний сюртук від Кардена прикрашений гілочкою кропу – симоволом боротьби за незалежність Дніпровської народної республіки. Праворуч двічі кавалер Ордену Святого рівноапостольного князя Володимира І Ступеня, Ордену Золотого Орла, Ордену Золотої Вифлиємської Зірки, Ордену Лицарів Гробу Господнього, Ордену УПЦ преподобного Іллі Муромця, Ордену Республіки Молдови, Ордену Великої Лівійської Революції, Почесний Доктор Національної академії державного управління при Королівському дворі, добродій Леонід Данилович Кучма із зятем та дочкою. Добродійка Олена обрала для виходу стильну дизайнерську сукню трендового кольору Viva Magenta із оксамитовою накидкою наопашки а ля кунтуш від Роксолани Богуцької, доповнивши свій образ елегатнними лодочками відтінку слонової кості трипільського мамонта та мінімалістичним клатчем від Діор, задекорованим аплікацією у техніці петриківського розпису. Ой, а це хто в зеленому тірольському капелюсі з пером? Та ви що? Не може бути. Австрійське міністерство юстиції спеціальним указом таки дозволило виїзд Дмитра Васильовича ad hoc. А ось і Юлія Володимирівна із незмінною зачіскою у вигляді короваю. Традиційно взута в білі ефектні лабутени, вона, як завжди, має приголомшливий вигляд. Для такої події політикиня зупинила свій вибір на вишитій довгій сукні в стилі борщівської сорочки від Івано-Франківської дизайнерки Любці Чернікової. Варто зазначити, що ця молода і талановита дівчина з Прикарпаття вже встигла підкорити серця найвибагливіших модниць у цілому світі. ЇЇ сукні стали окрасою гардеробів саудівської королеви Ранії, американської кінозірки Анжеліни Джолі та багатьої інших селебрітіс світового масштабу.

Прибувають іноземні делегації. Ось представники Кубанської нароної республіки у високих папахах набакир. За ними браві донські козаки – шашки при боці, широкі груди перехрещені башликами. Далі майоріє прапор Зеленого клину. Українці Маньчжурії з представниками товариства української культури Приморського краю також завітали на церемонію. З ними входить президент Монголії і займає почесне місце у першому ряду зліва поряд з бургомістрами Галича і Львова. Як-не-як, прямий нащадок родичів дружини Осьмомисла в 46му коліні. 

Джонсон із Сунаком урочисто вносять старовинну скриню від Луї Віттон із золотом Полуботка. Шведський король Густав – славнозвісну булаву Пилипа Орлика. Поляки привезли Матку Боску Ченстохову, а голландська делегація – багатостраждальне скіфське золото.

Прибули також почесні гості з-за океану. Осяяні променями полудневого сонця, в благородних луках кольорів українського прапора входять дружина та внучка американського Президента. Американська дипломатія завжди вирізнялася вмінням говорити без слів, але так, щоб їх почув увесь світ. За ними найкращі представники та представниці української громади Чикагівщини: вуйко Місько з Делятина у вишиваній сорочці на всі груди, підперезаний широким шкіряним чересом, далі, спираючись на ціпок з набалдашником у формі голови білоголового орлана, шкутильгає в нових лакованих мештах стрийко Орко з Братківців, з-позад нього випливає цьотка Параска у широченній спідниці у дві півки і в шаляновій хустці, гонорово вив'язаній кінцями допереду. Ви тільки погляньте на ці благочестиві лиця, оповиті безмірною тугою за Україною. Oh, yeah…

Джастін Трюдо в шкарпетках кольору традиційного гуцульського килима делікатно підтримує попід ручку тету Франю з Канади (її родичі першими виїхали підкорювати невідому цілину ще 150 років тому). Ці заморські території мають за честь вітати сьогодні новообраного правителя митрополії.

На площі перед собором Франзузький легіон прапрапраправнуків Анни Ярославни впевнено карбує крок. Позаду блакитні берети ООН і морські піхотинці британської корони в парадній формі НАТО. Далі бачимо загін бойових кенгуру і полк страусів у кольорах австралійського національного прапора.

Тривають останні приготування. Праворуч від центральної нави на спеціально облаштованому престолі  – гетьманські клейноди, томос і шапка Мономаха. З боків – почесна варта і Порошенко, а ще — бурмістри Перемишля і Теребовлі як мовчазне нагадування про непорушність канонів місцевого самоврядування в найкращих традиціях маґдебурзького права. Генеральний хорунжий поправляє королівський штандарт, осавул виносить хоругву, писар в сотий раз перекладає каламар і перевіряє гостроту пера. Задзвонили перші дзвони.

На церемонії присутні представники усіх найбільших конфесій та релігійних течій, представлених в Україні. Он видніється крислатий чорний капелюх Головного рабина. А он, поряд зі стелажем з останніми номерами Вартової Башти, білосніжний тюрбан Верховного муфтія. Як Інь і янь, чорне і біле, вони ніби підкреслюють єдність українського народу у плюралізмі вір. Єпіфаній у вишиваному жовто-блакитному фелоні схвильовано поправляє позолочену єпітрахіль. Патріарх УГКЦ в елегантних білих ризах, помережаних сріблом, як завжди, благородностриманий з ледь помітним усміхом на устах. Паша Мерседес во хресті на 1500 карат нервово смикає широку чорну реверенду. Щедро нарум'янені хористки імені Верьовки грайливо перешіптуються з бандуристами з Національної капели, Шпилясті кобзарі розсідаються поміж оркестрантами Молодіжного симфонічного оркестру. При вході Даха Браха з піккардійцями настроюються під срібний камертон 16 століття – подарунок італійського доджа Роксолані, привезений турецькою делегацією з краєзнавчого музею Стабмула спеціально для такої поважної церемонії. Оксана Линів готова от-от змахнути чарівною дириґентською паличкою з мореного англійського дуба, виготовленою найкращими італійськими майстрами за ескізом Гаррі Поттера. Вінґардіум левіосса. І з-під карнизу здіймається в небо зграя білих голубів, формує в повітрі фігуру, що нагадує чи то букву V, чи U, перелітає через площу і приземляється просто біля підніжжя княгині Ольги. Якщо придивитись, можна побачити, що до лівої лапки в кожного голуба прив'язаний папірець, а в дзьобі кожна пташка тримає віхтик. Із будівлі МЗС вибігає Кулеба і Державний секретар з пакетиком пшениці і запальничкою. Отримавши останні настанови, бойові птахи вирушають на північний схід.

Гуцули підняли в небо трембіти, б'ють литаври. Над Володимирською гіркою лунає передзвін з Михайлівського золотоверхого, лине понад Дніпром, розноситься ген аж до Чорного моря і синіх Карпат, пливе від Кубані аж до гір, від Сяну до Дону. Струменіють бандури, бринять цимбали, дримбачі похитуються в трансі, ніби древні шамани. У церкві Спаса замироточили мощі Юрія Долгорукого. Петро Перший тричі перевернувся в гробі на пару з Катериною. Сліпучий сонячний промінь виглядає з-за хмар всевидющим оком Мазепи. Богдан Хмельницький таки розвернув булаву на захід. Шведський король пустив скупу чоловічу сльозу. У повітрі витає абсолютний Дух свободи. Європа нарешті повністю відкрила свої кордони. Пахне весною і голландськими тюльпанами.

Дзідзьо співає Молитву за Україну.