site.ua
член клубу

Карантин, в якому ми сьогодні опинились, має свої як хороші, так і не дуже, тенденції до мутації.

Розглянемо соціальну перспективу карантину та обмежуваних заходів, якщо вони затягнуться у часі. Це потрібно знати і розуміти нам, а ще більше це потрібно знати і бути готовим до наслідків – діючій владі.Карантин, який нам продовжили до 24 квітня – це ще не критично. Критично, коли він буде мінімум на два - три місяці довший.

Адже населення, у більшій своїй масі, з’їсть всі свої запаси. І у зв’язку з продовження обмежувальних заходів, засобів до існування - не матиме.В свою чергу, деякий прошарок суспільства складає кримінальний елемент, для яких карантин – це також зуби на полку. Серед цього елементу є величезна кількість осіб пов’язаних з вживанням наркотиків. Для яких карантин - це далеко навіть не зуби на полку. А «доза» потрібні.

Це може призвести до вибуху криміногенної ситуації. При якій нас спокійно можуть очікувати як відкритий грабіж посеред вулиць, так і наглий взлом житлових приміщень. І звичайний похід вечором в продуктовий магазин може обернутись трагедією. Звичайний дзвінок у двері від "соціальних служб" - також. Мешканці країни, можуть просто стати перед загрозою втрати життя та здоров’я зі сторони криміналу. В основній своїй масі, прості громадяни, на відміну від злочинців, не озброєні.Звісно, поліція, національна гвардія і навіть армія повинна унеможливити створення такої ситуації в принципі. Для цього і вводиться спеціальний стан. Але ми розуміємо, що ми живемо в Україні і неможливого у нас немає.

Економічна криза може спровокувати конфлікти еліт різних регіонів. Силових структур, які ефективно будуть протистояти викликам, у нас може забракнути. Не забуваємо про те, що через місяць, у зв’язку з епідемією та економічною кризою, у нас цілком ймовірно що загоститься ситуація на сході. Оркам, у їх резерваціях, при відсутності належної медицини та скороченні асигнувань у зв’язку з кризою, також вже не буде що втрачати.

Це про те, що армія може бути потрібна саме на сході.Тепер про внутрішні силові структури. Це Аваков. Його роль у політичній розстановці країни через місяць може сягнути за небеса. І тут питання: наскільки у Арсена Борисовича не закрутиться голова. І друге питання: наскільки він здатен контролювати свої силові структури. І як довго.

Бо якщо ці питання отримують негативну відповідь – нас можуть чекати короткі але яскраві 90-ті.Можливо, я дещо згущую фарби. Але реальність є така, що народ в реальному часі стрімко бідніє. І ніхто не знає скільки це буде продовжуватись. Окрім голодних злочинців і наркоманів без дози, нас дуже швидко будуть очікувати мільйони людей, яким банально не буде за що купляти їжу та ліки. А це вже пахне соціальним вибухом. Тому краще пере... ніж недо....

Тепер додаємо до цього фактор Росії, та ескалації напруження на фронті, плюс конфлікт регіонів. І все, наша країна на краю прірви.Думаю, що поки ситуація не дійшла до критичної, владі вже потрібно пропрацьовувати варіанти вирішення таких викликів. Потім буде пізно.

Чи зможе влада, доступними їй інструментами, втримувати ситуацію під контролем довший час? Маю сумніви. Адже ресурсів немає. Насамперед фінансових.

Тому важливий час якнайшвидшого ефективного виходу з карантинного обмеження.А до того часу, думаю, є доцільним відома практика самоорганізації громадян. Повернення до практики громадських об’єднань, що діятимуть спільно з силовими структурами.

Знову самоорганізовуватись у автосотні, самооборони, готуватись до спільного з силовиками патрулювання вулиць, комунікації з населенням і швидким реагуванням на виклики.

Тобто вже зараз підготовитись до максимального захисту населення від загострення криміногенної ситуації.А владі шукати ресурси для підтримки населення - для уникнення соціального вибуху і громадської непокори.

Маю надію, що ризики мною перебільшені і влада готова вирішувати будь-які виклики.P.S. Це дещо з іншої опери але симптоматично.

У Бразилії, мафія взяла у свої руки контроль за примусовим дотриманням карантину у деяких фавелах (районах) Сан Паулу. Оскільки Президент Бразилії заявив, що не треба розводити паніку і ніяких жорстких мір приймати - то тепер по неблагополучним районам міста їздять мафіозі зі зброєю в руках, які тотально погрожують всім, хто не збирається дотримуватись карантину. Відповідно і функцію соціального забезпечення (засобами захисту та провізією) малозахищеним верствам населення цих районів – мафія також перебрала на себе.

Посилання на інфу: https://www.elconfidencial.com/mundo/2020-03-24/favelas-rio-de-janeiro-brasil-bolsonaro-coronavirus_2515507/

Так буває, коли держава не здатна забезпечити безпеку та добробут своїх громадян.

bogdan.kriven
Богдан Кривень

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації