site.ua
член клубу

Матеріал було опубліковано на "Петро і Мазепа"


Вам не страшний свинопсковський десант,

вам страшна температура 17°C на сходовому майданчику взимку

Лі Куан Ю, 2018 рік н.е.


Вчора (дата написання 26 жовтня) я поскрипів зубом і умі.. увік… включив, словом, опалення. Через нічні вітри температура у спальні зранку опустилась приблизно до 13 градусів, а вдень, гадина така, застрягла на 13,5, що не дуже приємно. Встановлена найнижча дозволена котлом температура води 38 градусів. Відкручений один радіатор. При закритих міжкімнатних дверях температура тримається на рівні 16 градусів. Оце вже діло. Вітаю, ви щойно прочитали автобіографічну билину «Людина без субсидії»!

Є такий нудний народ, як німці. Парадоксально, але цей нудний народ вміє випускати надзвичайно цікаві статистичні дані, як осьо внизу.

Бачите карту Європи з циферками? Ці циферки показують усереднені нічні температури у спальнях жителів деяких європейських країн згідно з дослідженням компанії Tado. Якщо ваш IQ вищий, ніж у Артема Сирника, то ви напевне помітили певну підозрілу залежність між близькістю країн до Козломордору, температурою у спальні та рівнем бідності.

Чому ж економічно чудесна Ірландія задоволено похропує при температурі 15,8, а далеченько не така економічно чудесна Румунія аж на цілих 20,2 розщедрюється? Близькість до Козломордору тут неспроста. Комуняцьким чиновникам було неймовірно глибоко насрачхати на енергоефективність, і ця хвороба передається у спадок. Наприклад, згідно з постановою Держбуду РФ від 27.09.2003 №170 температура повітря на сходових майданчиках мусить становити не менше +16°C. А ГОСТ 30494-2011 рекомендує тримати у міжквартирних коридорах 18-20 градусів. І це, наголошую, наша спільна східноєвропейська хвороба. Було б смішно від цих цифр, якби не було так сумно.

Інертні популістичні мізки керівництва країн колишнього соцконцтабору не квапляться докладати зусиль, щоб власні громадяни бодай жили при таких же температурах, як чуваки із найбагатших країн світу, економлячи мільярд за мільярдом. Це, насправді, сам по собі жахливий злочин проти власного майбутнього, але це навіть не єдина біда. Увага на фото:

На ньому неутеплена «хрущовка» зимою в об’єктиві тепловізора. Милі витоки тепла, еге ж? Я ж кажу, насрачхати комунякам було на економію природних ресурсів, і вони не лише встановлювали наркоманські опалювальні стандарти, а й нерухомість будували якнаймарнотратнішою. Тобто ми десятиріччя за десятиріччям буквально витрачаємо мільярди на обігрів вулиць. Чим пекельніший мікроклімат у приміщеннях, тим більше інфрачервоного випромінювання просочується назовні, а з пекельністю перебоїв немає, як видно з вищенаведених даних. Замисліться над цим. Про потворність фасадів неутеплених «комміблоків» узагалі мовчу. Коротше, то не діло, бігцем утеплюватися. Скільки ж хочуть в бюджеті 2019 року на програму підвищення енергоефективності? Тут вас чекає приємний сюрприз: файний ґазда Уго Гройсман із рештою геніальних керманичів усе ж не пеніси каніна й тому виділяють 55 мільярдів гривень на енергоефективність при всього лиш 2 мільярдах на ті самі комунальні субсидії, які сприяють ганебному обігріву вулиць. Ой, навпаки все…

Так, маємо катастрофу у вигляді гарцюючих взимку вдома у одних трусах простих людей(ТМ) та катастрофу у вигляді сракоруко спроектованої нерухомості, яку ніхто не збирається утеплювати. Чого не вистачає? Людини-катастрофи Фірташа, куди ж без нього. Про афери Фірташа з облгазами самі все заґуґлите за бажання, якщо якимось дивом досі не ознайомлені. Достатньо лише сказати, що в тому числі й через його тіньові прибутки у квартирах неприродна спека, а конкретно зараз Нафтогаз намагається озапупити Фірташа на 2 мільярди доларів. Це, на секундочку, вартість 22 літаків F-35A. Проходить процес поки не вельми успішно.

Ці три катастрофи жеруть нас заживо. Довго жеруть, зі смаком. Викидаємо дурні гроші у смітник, а потім дивуємось, чому це живемо у другій за бідністю країні Європи. Опалювальний сезон 2016-17 року я перебув у квартирі з централізованим опаленням, там температура сягала 24 градусів і було важко заснути навіть з відкритими вікнами. На власні очі мацав дрібонький безлюдний коридорчик у державній нотаріальній конторі, де стояло трійко радіаторів, гарячих настільки, що приготований на них стейк су-від вийшов би жорсткуватим. Поки за вікном хурделиться хурделиця, дівчатка з Ощадбанку люблять ніжитися в теплі у тоненьких білих сорочечках із закоченими рукавами. Дякую тобі, о найощадливіший із банків, за дорогий стриптиз для бідних людей, у той час як ЗСУ профінансовані на 60% від необхідного рівня. А як можна забути того нещасного парубка, який увійшов до мого вагону азіатом, але від споглядання дівок, що розгулювали коридором у білизні, на тлі засніжених пейзажів його очі розширилися і обличчя зблідніло настільки, що рідна мама не впізнала. Укрзалізниця руйнує сім’ї! Особливої пікантності додавав той факт, що вночі вагони не топили взагалі.

Квартири. Офіси. Нотаріальні контори. Пасажирські вагони. Заводи. Дитсадки, школи, коледжі, інститути, університети. Лікарні. Поліклініки. Військові комісаріати. Бібліотеки. Центри зайнятості. РАЦСи. Аж до лялькових театрів і теплотрас, на яких гріються безхатьки. До-о-овгий час ця зараза тримає комічні температури, обдувається всіма вітрами та не забуває пригодовувати цілі зоопарки схематозників. Якщо спробуєте взяти до рук калькулятора для приблизного підрахунку збитків, то наспинне волосся встане дибки, зашипить і виб’є його просто у відкрите для порятунку від палаючих батарей вікно. Примножуючи знання, примножуєш скорботу.

Жителі найбагатших країн світу абсолютно спокійно живуть при 15-17 градусах. 16 градусів у основних кімнатах – це комфортна температура, якщо не ходити голому. Так, комфортна навіть при лисій голові і лисому лобку. Ні, кавелдики не крижанітимуть на виході й не розбиватимуться об унітаз із титанічним тріском, від якого сивіють сусідські коти. Так, килимок для мишки з підігрівом — то є прекрасна інвестиція. Все це елементарні речі, які з легкістю може зрозуміти навіть закінчений дегенерат.

От тільки коли їх нарешті зрозуміють наші видатні державники?

bala.mut
Бала Мут

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації