Колегія Чернігівського апеляційного суду одноголосно підтримала вердикт про сім років позбавлення волі для власника компанії «Пожмашина» Авер'янова


 
 

Робота пожежників, рятувальників, а також гуманітарне розмінування – уся ця надважлива для прифронтової Чернігівщини діяльність опинилась під загрозою зупинки. Адже засновника і топменеджера компанії «Пожмашина», яка забезпечує ДСНС та інші профільні структури технікою засудили на сім років за ґратами за... продаж його власного авто. Безпрецедентно суворий вирок єдиноголосно ухвалили судді-"мільйонери" з місцевої апеляції – Микола Оседач, Валентина Антипець і Валерій Заболотний.

Як чернігівські судді одним розчерком можуть паралізувати роботу всіх рятувальних служб регіону? Які ознаки вказують на те, що вердикт міг бути замовним? І, нарешті, якими ще сумнівними рішеннями "відзначились" Оседач, Антипець і Заболотний? Подробиці – у матеріалі журналістки Алли Мартин для СтопКору.

Підприємство "Пожмашина" – ключовий вітчизняний виробник пожежної, аварійно-рятувальної техніки, а також устаткування для гуманітарного розмінуванння. Понад дві третини машин, що задіяні під час порятунку людей на пожежах, під час повітряних атак, аварій забезпечує саме ця компанія.

Бенефіціаром і головним керівником фірми є знаний в Україні бізнесмен Олег Авер'янов. Саме йому інкримінували... продаж власної автівки, начебто без згоди колишньої дружини. За цей "тяжкий" злочин прокуратура вимагала для підприємця 10 років позбавлення волі. Судова інстанція визнала його винним, а апеляційна – одноголосно проголосувала за семирічний термін ув'язнення.

 

Та, оскільки Авер'янов безпосередньо керує всією операційною діяльністю "Пожмашини", обезголовлена компанія може просто припинити своє існування. А близько тисячі працівників залишаться буквально на вулиці. Сам бізнесмен вважає справу сфабрикованою в інтересах опонентів.

"Моя ексдружина, яка є заявителем у цій справі, стверджує, що я у неї угнав автомобіль. Але ця машина була придбана за мої особисті кошти. Прокуратура вимагала для мене 10 років ув'язнення з конфіскацією всього майна. Апеляційний суд Чернігівської області прийняв рішення одноголосно засудити мене на сім років позбавлення волі", – розповідає Олег.

"Трійка" суддів Чернігівської апеляції, що ухвалила суворий вердикт – Микола Оседач, Валентина Антипець і Валерій Заболотний.

Примітно, що ці "мільйонери від правосуддя" раніше вже потрапляли у фокус уваги медіа через досить неоднозначні рішення.

 

Зокрема, за інформацією локальної преси, вони звільняли від відповідальності браконьєрів. Суддя Валентина Антипець усього за годину анулювала всі слідчі дії у гучній справі та виправдала мисливця-нелегала, який застрелив двох лосів на Ічнянщині, – зазначає "Суспільний кореспондент".

Крім цього, представники Чернігівської апеляції, за даними місцевих журналістів, неодноразово звільняли від покарання вбивць та затягували розгляд справ щодо корупційних діянь. Наприклад, це стосується тривалого відкладання судового процесу над міським головою Мени Геннадієм Примаковим та депутатом Менської міськради Валерієм Гайдукевичем, яких звинувачують у хабарництві.

Однак одіозне тріо суддів відоме на Чернігівщині не лише сумнівними вердиктами, а й шикарними статками.

Нагадаємо, журналісти показали, як виглядає заміський маєток чернігівського судді Миколи Оседача. На території є екобудиночок, дерев'яний котедж, господарські споруди і сауна. І все це – посеред лісу та з виходом до власного ставка. Проте у декларації елітне майно записане не лише на самого служителя Феміди, а й на його матір-пенсіонерку.