Тримайте анонс науково-популярних подій на наступний тиждень. Цього разу їх повно, але головні, звісно, стосуються Космосу та Маршу за науку.

Насолоджуйтесь.

10 квітня, 18.00

Теорія ігор. Як ми ухвалюємо рішення

Теорія ігор досліджує як люди (або інші раціональні агенти) приймають рішення в складних ситуаціях. Гра відрізняється тим, що виграші одних гравців залежать від дій інших, що робить ситуацію складною для аналізу. Ситуації конфлікту і невизначеності, характерні для ігор, суттєво відрізняються від задач оптимального керування і потребують інших підходів. Такими є ідеї рівноваги, мінімакс, зворотня індукція та інші. Результати теорії ігор використовуються в економіці, соціальних та комп'ютерних науках, біології. За результати теорії ігор було вручено 5 нобелівських премій з економіки. Під час лекції ми дізнаємось, які проблеми вирішує теорія ігор, які існують основні методи розв'язання, та зіграємо у декілька цікавих ігор.

Де: Бібліотека КПІ / KPI Library, проспект Перемоги, 37, Kyiv, Ukraine, 03056

Вартість: вільно

10-11 квітня, Дніпро

Космічна екскурсія до Дніпра

Це екскурсія об'єктами ракето-космічної сфери міста Дніпра.

1. Дніпровський коледж ракетно-космічного машинобудування.
Ви побачите ракету 8К67, двигун німецької ракети ФАУ 2, супутник для дослідження океану, та агрегати реальних ракет.

2. Шостий корпус Фізико-технічного факультету ДНУ ім. О. Гончара — ангар з ракетами.

3. Інжинірингова школа Noosphere. Кафедра двигунобудування фізико технічного факультету ДНУ ім. О. Гончара.

4 . Дніпровський планетарій. Перший планетарій в Україні, який ввів послугу реєстрації шлюбів під зірками.

5 . Дніпровський Аерокосмічний центр ім. О.М. Макарова.

Де: дивіться за посиланням.

Вартість: 1050/1300 грн за 2 дні.

10-14 квітня

Тиждень космосу в Україні

Тиждень космосу в Україні — подія присвячена питанням дослідження космічного простору. Цього року заходи пов'язані з темою побудови поселень на Місяці та заселення дальніх куточків галактики.
Це драйвові поїздки в інші міста, екскурсії в обсерваторію, лекції від найвідоміших популяризаторів науки, перегляд кращих фільмів про космічні подорожі.
Місця проведення:
1. м. Дніпро (10-11 квітня) (власне, вище описав)
2. iHUB (11 квітня)
3. Головна астрономічна обсерваторія НАН України (13 квітня)
4. HUB 4.0 (12, 14 квітня)

Вартість та локації дивіться за посиланням. Там повно подій.

11 квітня, 17.00

Human Cells Atlas (атлас клітин людини): концепція, перспективи та проблеми.

Що ви знаєте про проект Human Cell Atlas? Що може бути в атласі клітин людини і як його створити? Які можуть виникати з цим проблеми? Про все це та інше на #мРНК клюбі від Ніки Гур'янової та Аліни Фролової.

Де: аудиторія 214, Bogomoletz Institute of Physiology, вул. Богомольця, 4, Kyiv, Ukraine, 01024

12 квітня, 10.00

Future Fest

12 квітня 2018р., до Всесвітнього дня авіації і космонавтики, пам'яті Леоніда Каденюка, у Києві на Площі знань НТУУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського, корп. 7, уперше відбудеться Future Fest – футуристичний мультиплатформний фестиваль передових технологій.

Основними заходами будуть: Перегони дронів; Битви роботів; футуристичні факультативи (дискусії); Hi-Tech виставка. Техно-рейв – для любителів кіберпанку. А також: кіберспортивний турнір, арт-майданчик, експозиція авіамоделей, стрім запуску ракетних моделей і багато-багато іншого.

Де: КПИ им. Игоря Сикорского, 37, Prosp. Peremohy, Kyiv, Ukraine, 03056

Вартість: та наче вільно

12 квітня, 18.30, Харків

Що таке космічна погода?

Що таке космічна погода? Що відбувається за межами земної атмосфери? Як ці космічні процеси впливають на наше життя і хто спостерігає за космічною погоду? Про це нам розповість доктор фіз-мат наук, старший науковий співробітник Радіоастрономічного інституту НАНУ Микола Калініченко.

Де: м. Харків, вул Гіршмана 9/27, клуб «Шостий кут»

Вартість: вільно

Вартість: вільно

12 квітня, 19.00

«Невідворотне»: яких технологій варто боятися?

Презентація книжки «Невідворотне» Кевіна Келлі.

Що насправді знають про нас соцмережі? Які заходи безпеки варто застосовувати кожному, щоб ваш профіль у соцмережах був у безпеці? Чим може закінчитися скандал із Facebook? Що принесе нам штучний інтелект? І чи покращать наше життя технології?

Де: Клуб «Наш Формат», Чеслава Бєлінського, 5, Kyiv, Ukraine

Вартість: вільно

14 квітня, 11.00

Handmade від науковців-ІІІ

Будуть прикраси з бісеру та вишиті бісером картини, в'язані прикраси та валяні іграшки, картини з глини, вітражний розпис і не тільки. Всі вироби зроблені науковцями — співробітниками інститутів НАН України, музеїв, університетів, в тому числі кандидатами та навіть докторами наук!

Де: Археологічний музей ІА НАНУ / Archaeological Museum IA NASU, Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01030

Вартість: вільно

14 квітня, 13.00

Майстер-клас з ракетомоделювання

14 квітня будуємо моделі ракет, запускаємо їх та розбираємося у функціях справжніх ракетоносіїв і чому ж вони літають.

Де: NAU HUB, Harmatna vulytsia, 53, Kyiv, Ukraine, 03058

Вартість: 125 грн.

14 квітня, 14.00

March For Science Ukraine 2018

Глобальна ініціатива March for Science покликана звернути увагу урядів, громадських діячів та лідерів думок нанеобхідність науки та досліджень для людства. Десятки тисяч вчених, популяризаторів науки та небайдужих громадян пройдуть маршем у сотнях міст світу.

Якщо вам небайдужа доля світу та ви не бачите майбутнього України без науки, Якщо ви хочете щоб в майбутньому гордістю України були космічні дослідження та технологічні стартапи, а не лише найбільший вареник в світі, Якщо вам хочется познайомитися з реальними українськими вченими та науковими активістами, Та просто весело провести час у вихідний приходьте на український Марш за Науку.

Де: Парк імені Тараса Шевченка, бульвар Шевченко, Kyiv, Ukraine, 01004

Вартість: вільно

14 квітня, 11.30

Демонстрація «Павуки: книга рекордів»

Ми дізнаємось, які павуки найбільші, а які найменші, як вони плетуть павутину та чому не потрапляють у власне мереживо пасток. Що й скільки їдять павуки, чи загрожують вони людині? Чому у цих істот не буває 16 очей, хто з них найшвидший, найвигадливіший мисливець? Ці та інші найцікавіші-питання будуть розкриті

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

14 квітня, 15.30

Демонстрація «Хижі рослини»

«Поєднайте цікаве та веселе на демонстрації про найзагадковіші рослини нашої планети. Вони живуть за своїми правилами у моторошному світі видової боротьби, а їхня холодна краса – смертельна. Хижі рослини з хитромудрими ловчими пастками здавна дивували науковців та захоплювали уяву любителів рослинного царства. Ми дослідимо будову їхніх пристосувань для полювання на здобич, ознайомимось з відомими та ще нерозкритими загадками улюблених рослин Ч. Дарвіна. Опануємо ази вирощування росичок з насіння й кожен учасник забере з собою свою власну хижу міні-плантацію. А на завершення зіграємо у затишний „Комахоїдний квест“ у стінах відділу ботаніки природничого музею.»

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн (вартість входу в музей та насіння хижої рослини включено)

14-15 квітня, 10.00 та 17.00

Introduction to Data Science, Analytics & AI, Олександр Романко

Метою курсу є вивчення аналітичних моделей та огляд кількісних алгоритмів вирішення бізнес-задач. Аналітика даних та штучний інтелект — це процес отримання «розуміння» даних з метою прийняття оптимальних рішень. Це дозволяє сотням компаній та урядам рятувати життя, збільшувати прибутк та мінімізувати використання ресурсів. Значна увага в курсі присвячена застосуванню алгоритмів обчислення та моделювання для фінансів, ризик менеджменту, маркетингу, охорони здоров'я, smart city проектів, запобігання злочинності, превентивного ремонту, аналітики web- та соціальних мереж, персональної аналітики, розпізнавання зображень, тощо.

Де: Академіка Пирогова вулиця, 9, Київ, 01030, Україна

Вартість: 950 грн

15 квітня, 11.30

Твоя перша палеонтологічна колекція

«Цей захід — перший крок для юних дослідників викопних решток. Світ палеонтології — неймовірно захопливий, загадковий та гостросюжетний радо розставляє свої обійми. Ми дізнаємось як утворюються скам'янілості та змоделюємо цей процес самі. Для цього не потрібно чекати мільйони років, адже ми впораємось за 15 хвилин! Потримаємо в руках справжні викопні рештки та дізнаємось найцікавіші подробиці із життя трилобітів, амонітів, белемнітів, морських їжаків та динозаврів, звісно. На завершення, кожен дослідник вирушить у мандри природничим музеєм, щоб під час квесту зібрати свою першу палеонтологічну колекцію..»

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн (до вартості входить набір із трьох зразків для колекції)

15 квітня, 14.30

Хімічна лабораторія: твої перші досліди

Запрошуємо Вас до хімічної лабораторії! Беріть свій найбіліший халат, настільну періодичну таблицю елементів, допитливість та хороший настрій і прямуйте до нас! Ми не обіцяємо Вам фокусів та вистав! Ми пропонуємо дещо більше! Повне занурення у світ хімії! Ми познайомимось з будовою. атомів, основними хімічними елементами та класами сполук. Дізнаємось, як перебігають хімічні реакції й звісно проведемо деякі з них. Ми приготуємо найдешевші в світі індикатори, побавимось зі щільністю рідин, реакціями нейтралізації та іншими цікавостями. Окрім того, ми закладемо хімічний сад за перетворенням у якому Ви зможете спостерігати у себе вдома. Прості, але розумні досліди допоможуть Вам зробити свої перші кроки в світі хімії.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн.

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).