Цього тижня на Вас чекає не тільки можливість побачити місячне затемнення в телескоп, але й літня школа з ДатаСайнз, лекторій та демонстрації з палеонтології, ботаніки, про павуків, про економіку, про біоритми і клонування.

Також відбудеться перформанс, присвячений ганебному випадку захисту дисертації на основі шпротного паштету. Не жарт. Інджой.

23-28 липня, Львів

The public lectures by Lviv Data Science Summer School teachers

В понеділок стартує вже третя літня школа з Data Science в УКУ. 75 учасників, 25 викладачів. І нам просто соромно не спрообувати поділитися зі спільнотою цими крутими лекторами, хоча би частково. Тому цілий тиждень, з 23 по 28 липня, ми будемо мати кожний вечір публічні лекції від викладачів школи.

23 липня, Efficient Document Filtering Using Vector Space Topic Expansion and Pattern-Mining від Julia Proskurnia та What data scientist can do to improve healthcare від Dmytro Dima Fishman

24 липня, From OpenStreetCab to NavCab: deploying mobile applications in the wild as urban transport transforms in the era of big data від Anastasios Noulas

25 липня, On information reliability, source trustworthiness and fake news від Manuel Gomez Rodriguez

26 липня, Ethical machine learning: How to make machine learning fair and transparent to you and me від Novi Quadrianto

27 липня, How to model religious behavior of individuals: religious markets, surveys and statistical data від Tymofii Brik

28 липня, Recent Trend of Neural Network Architecture Search від Shinichi Shirakawa

Де: Parkova room 127 (The Metropolitan Andrey Sheptytsky Center, Kozelnytska Street 2А)

Вартість: вільно за реєстрацією

25 липня, 09.15

Сніданок кварків: штучний інтелект

Ми розпочинаємо серію розмов про глобальні тренди. Вже цієї середи, 25 липня, будемо говорити про можливості штучного інтелекту і як він змінює нашу взаємодію з технологіями та медіа. Як завжди, запрошуємо усіх-усіх, дотичних до теми професійно або зацікавленості ;)

Де: Файна Фамілія Велика Ваисльківська, 34, Kyiv, Ukraine, 01004

Вартість: гадки не маю. Ймовірно, треба просто снідати.

25 липня, 11.00

Шпротна доріжка Гриневич

«Червона доріжка — для зірок, а шпротна доріжка — для суперзірок МОН України! Привітаємо Лілію Гриневич та інших чиновників із великими досягненнями в імітації освіти та науки! В програмі заходу згодовування шпротного паштету експериментальним „щурам“ із застосуванням революційного винаходу науковців України (за допомогою „циліндра з поршнем і мірною шкалою“)! Чому ШПРОТНА? Читайте: https://bit.ly/2mverOk

Де: Перемоги проспект, 10, Київ, 01135, Україна

Вартість: вільно

25 липня, 11.00

Твоя найперша палеонтологічна колекція (для дошкільнят)

Цей захід — перший крок для юних дослідників викопних решток. Світ палеонтології — неймовірно захопливий, загадковий та гостросюжетний радо розставляє свої обійми. Ми дізнаємось як утворюються скам'янілості та змоделюємо цей процес самі. Для цього не потрібно чекати мільйони років, адже ми впораємось за 15 хвилин! Потримаємо в руках справжні викопні рештки та дізнаємось найцікавіші подробиці із життя трилобітів, амонітів, белемнітів, морських їжаків та динозаврів, звісно. На завершення, кожен дослідник вирушить у мандри природничим музеєм, щоб під час квесту зібрати свою першу палеонтологічну колекцію.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 105/70 грн

25 липня, 11.00

Scopus: вміст та основні функції

У цьому вебінарі Ви дізнаєтеся, чому Scopus дає найбільш повне уявлення про те, що відбувається в світі досліджень. Познайомитесь із вмістом бази та її вбудованими інструментами для пошуку, аналізу та візуалізації науково-дослідних даних, профілем автора та профілем організації.

Де: Реєстрація за посиланням: https://www.brighttalk.com/webcast/10439/329904

Вартість: та наче вільно

25 липня, 18.30

Лікей: Клонування – за і проти

«Клонувати чи не клонувати? Чим клон відрізняється від близнюка? Чи етично клонувати людину? Чи дозволяє рухатися в напрямі клонування релігія? А що нам можуть сказати з цього приводу представники природничих наук? Будемо шукати відповіді на ці та інші питання вже у наступну середу. Лікей — міждисциплінарна платформа для філософів і друзів філософії. Наша мета – розвиток філософського мислення, ораторської майстерності, практика теорії аргументації та проблематизація культурних феноменів. Ми б хотіли створити простір взаємодії для людей, які з філософським захопленням дивляться на світ і не шукають однозначних відповідей, які отримують насолоду від дискусій, за якими забуваєш про час і справи. „

Де: Сквер Небесної Сотні, Михайлiвська, 24-26, Kyiv, Ukraine

Вартість: вільно

25 липня, 19.00

Лекторій Sporty. Ольга Маслова: У здоровому тілі – здоровий ритм

Всі ми знаємо, що у кожної людини є свій біоритм. В епоху технологій, далеких подорожей та шалених графіків роботи, розуміння внутрішнього годинника – необхідність. А про біологічний годинник зараз ми знаємо дещо більше, адже у 2017 році Нобелівська премія була надана дослідникам циркадних (добових) ритмів. На лекції ви дізнаєтесь, яку роль у здоровому способі життя відіграє наша ритмічність, які механізми лежать в основі роботи внутрішніх ритмів та адаптації до зовнішніх впливів, отримаєте низку порад, що допоможуть розібратись у власному хронотипі (всі ж чули про сов та жайворонків? Поговоримо детальніше) та підібрати оптимальний режим сну та бадьорості. Спікер: Ольга Маслова – кандидат біологічних наук, клітинний біолог, популяризатор науки. Співзасновник науково-популярної ініціативи Nobilitet і ароматичного проекту Needorium, співавтор календаря для жінок Solomia.Today. Гостьовий викладач і науковий консультант кількох інноваційних проектів. Автор близько 50 наукових статей, патентів і тез конференцій.

Де: Chasopys EduSpace, вул. Велика Васильківська, 30, Kyiv, Ukraine, 01004

Вартість: 250/150 грн

26 липня — 20 серпня

Антарктика. Архіпелаг «Аргентинські острови» / фотовиставка

Київська Школа Фотографії, Арт-об'єднання "Kievphotos-Hall 2012", за сприяння Національної спілки фотохудожників України та Націального антарктичного наукового центру, представляють фотовиставку «АНТАРКТИКА. Архіпелаг „Аргентинські острови“,
автор Юрій Шепета (Київ, Україна)

Де: Арт-комплекс 'SOVA gellery' / Ділова вулиця, 5А, II поверх, Київ /

Вартість: та наче вільно

26 липня, 13.00

Серія лекцій „Дизайн політик та ринків в умовах невизначеності“

26 липня запрошуємо на серію лекцій провідних світових вчених про дизайнування політик та ринків в умовах невизначеності та політичної турбулентності. Серед спікерів: Пол Роберт Мілгром — випускник і професор Стенфордського університету, академік Національної академії наук США. Протягом останніх двадцять п'яти років професор Мілгром став творцем найбільш інноваційних та важливих досягнень у дизайні аукціонів та ринків. Зокрема у 2011 році Пол Мілгром впровадив нове правило аукціону для використання на біржах інтернет-реклами. Пол Девід Клемперер — економіст і професор Оксфордського університету. Його спеціалізація — промислова економіка, політика конкуренції, теорія аукціонів. Пол Клемперер був головним розробником методології мобільного ліцензійного аукціону у Великобританії. Майкл Шварц — головний економіст і корпоративний віце-президент компанії Microsoft. Його академічні нагороди зокрема представлені премією 2013 року від Game Theory Society „за краще дослідження у сфері теорії ігор та комп'ютерної науки за останнє десятиліття“ та премією за найкращу наукову статтю 2013 року від American Economic Journal: Microeconomics, яку він отримав за роботу про розкриття інформації.

Мова заходу — англійська.

Де: адресу надішлють за посиланням.

Вартість: та наче вільно

27 липня, 20.00

Велике протистояння Марса та повне затемнення Місяця

27 липня 2018 року відбудуться дві цікаві астрономічні події — це найдовше повне затемнення Місяця та Велике протистояння Марса.
З нагоди цих подій у ГАО відбудеться низка заходів:
Це спостереження Марса, Юпітера, Сатурна та Місяця у аматорські телескопи, дві лекції відомих українських планетологів доктора ф.-м. наук Відьмаченка А.П та наукового співробітника Кузнєцової Ю. на тему дослідження Марса, спостереження Марса за допомогою віддаленого телескопа, екскурсії у музей історії ГАО.
20-00 спостереження Юпітера
20-30 „Від Скіапареллі до Маска“ лекцію зробить науковий співробітник Юліана Кузнецова
21-30 спостереження Місяця
22-00 „Як долетіти до Марса і вижити“ лекцію зробить доктор ф.-м. наук Відьмаченко Анатолій Петрович
23-00 спостереження Марса з допомогою віддаленого телескопа
23-30 спостереження Марса та Сатурна наживо за допомогою аматорських телескопів.
Хочемо зауважити, що спостереження відбудуться тільки за умови безхмарного неба.
Лекції та екскурсії в музей історії обсерваторії відбудуться незалежно від погоди.

Де: Головна астрономічна обсерваторія НАН України, вул. академіка Заболотного 27, Kyiv, Ukraine

Вартість: 130/70 гривень

27 липня, 20.30, Харків

Місячне затемнення та спостереження у телескоп

27 липня 2018 відбудеться аж дві доволі рідкісні астрономічні події: це повне місячне затемнення та протистояння Марса. ВуММ пропонує зібратись разом на спостережння у телескоп. Ми розберемося, як відбуваються затемнення та чи впливають вони на самопочуття. А також чи насправді Марс може збільшитись до розмірів Місяця. Наші астрономи будуть відповідати на будь-які ваші запитання.

Де: м. Харків, вул. Отакара Яроша 28

Вартість: вільно

27 липня, 20.30

Тротуарка. Дивимось місячне затемнення

„В п'ятницю 27 липня відбудеться місячне затемнення і це буде причиною вигуляти телескопи. Якщо хочете подивитись на Місяць в телескопи (абсолютно безкоштовано!) — приходьте та приводьте друзів! В програмі спостережень також планується Марс, який зараз наближається до великого протистояння з Землею, коли між цими планетами буди найменша відстань за багато років. І саме тому Червона планета щоночі влаштовує невеличку світлову виставу на небі :)“

Де: Парк Слави, Kyiv, Ukraine

Вартість: вільно

27 липня, 21.00

Лабараторне Затемнення Місяця

У п'ятницю увечері, коли Місяць уже добряче втомиться за тиждень, він на якийсь час перестане світити нам і затемниться. Лабараторія не може пропустити таку подію і тому, традиційно у дворику на Полковника Потєхіна виїдуть завидющі телескопи дивитися на темний Місяць. І за одно на СуперМарс! З такої нагоди Лабараторія запрошує всіх бажаючих приєднуватися до події та дивитися на то все гуртом!

Де: Полковника Потєхіна вулиця, Київ, 03127, Україна

Вартість: вільно

28 липня, 11.30

Практикум „Ботанічна лабораторія: твій перший гербарій“

На майстер-класі „Ботанічна лабораторія: Твій перший гербарій“ пропонуємо Вам стати справжнім знавцем рослин! Ми навчимо Вас визначати рослини, правильно користуватися збільшуваними приладами та створювати ботанічні колекції. Дізнаємось навіщо це робити, кому Ваші зразки стануть у нагоді та як примножувати свої колекції без надмірної шкоди для живих організмів. Під час майстер-класу – ми пройдемо шлях від збору рослин, до їхнього монтування на аркуш паперу. Ми виготовимо зразок класичного наукового гербарію, але це ще далеко не все! За допомогою справжніх чорнил та простих навичок малювання ми виготовимо арт-гербарій, який прикрасить будь-який робочий кабінет.

Вартість: 150 грн

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

28 липня, 14.30

Твоя перша палеонтологічна колекція

Цей захід — перший крок для юних дослідників викопних решток. Світ палеонтології — неймовірно захопливий, загадковий та гостросюжетний радо розставляє свої обійми. Ми дізнаємось як утворюються скам'янілості та змоделюємо цей процес самі. Для цього не потрібно чекати мільйони років, адже ми впораємось за 15 хвилин! Потримаємо в руках справжні викопні рештки та дізнаємось найцікавіші подробиці із життя трилобітів, амонітів, белемнітів, морських їжаків та динозаврів, звісно. На завершення, кожен дослідник вирушить у мандри природничим музеєм, щоб під час квесту зібрати свою першу палеонтологічну колекцію.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

28 липня, 16.15

Демонстрація „Павуки: книга рекордів“

Населення нашої планети — більше ніж 7,5 мільярдів людей. Здається, це велика кількість. Але павуків — значно більше. Де б Ви не читали анонс нашої демонстрації — за кілька метрів від Вас знаходиться павук. Оскільки у нього скоріш за все 8 очей, то цілком ймовірно, що він дивиться на Вас. Й ми не нагнітаємо атмосферу, а вважаємо, що цих неймовірних істот слід дослідити у цікавій компанії та в затишній локації природничого музею. Ми дізнаємось, які павуки найбільші, а які найменші, як вони плетуть павутину та чому не потрапляють у власне мереживо пасток. Що й скільки їдять павуки, чи загрожують вони людині? Чому у цих істот не буває 16 очей, хто з них найшвидший, найвигадливіший мисливець? Ці та інші най-питання будуть розкриті. Ми познайомимось з трьома юними, але такими милими павучками та зіграємо в тематичний квест.

Де: Національний науково-природничий музей НАН України, вул. Богдана Хмельницького, 15, Kyiv, Ukraine, 01601

Вартість: 150 грн

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).