Безумовно, цього тижня головною подією стануть Дні науки, під час яких науковці відчиняють двері своїх лабораторій, виносять мікроскопи та реактиви, лабораторних мишей і бактерій, та пропонують усім охочим відчути себе вченими, пройти майстер-класи, послухати лекції. От просто занотуйте собі, що в Києві, Житомирі, Одесі, Івано-Франківську, Харкові, Львові 10-11 листопада Ви та Ваші діти матимете купу цікавинок для відвідин. Так, миша з вухами, що світяться в темряві теж буде.

Ну, окрім цього, на Вас чекають деякі інші події.

Дні науки

Дні науки. Харків. 10-11 листопада

Лекції з репродуктивних технологій, будівництва в космосі, інфекційні хвороби та вакцини, інклюзивну архітектуру, детінізацію економіки, дитячу сексуальну безпеку, рекламу.

Майстер-класи із поводження з відходами, виділення ДНК з банана, першої домедичної допомоги тощо.

Фейсбук-подія тут.

Де: Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка (провулок Короленка 18)

Вартість: вільно

Дні науки. Одеса. 10-11 листопада.

Лекції про зміни клімату та антарктичних китів, анархію в космосі, аутовакцини, ГРВІ, персоналізовану медицину, реформи в медицині, актиноміцети, антибіотики, сучасне хімічне виробництво, клінічні дослідження, походження алфавіту і т.і.

Майстер класи з латинської мови, лабораторні експерименти, експрес-тестування на ВІЛ тощо.

Фейсбук подія тут.

Де: Науково-дослідний інститут «Астрономічна обсерваторія» Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (вул. Маразліївська 1В), Impact Hub Odessa (вул. Грецька 1А)

Вартість: вільно

Дні науки. Івано-Франківськ. 11 листопада.

Tesla energy show, вогняне шоу Алхімія, Шоу наднизьких температур, екскурсії науковим містечком «Нова енергія», хімічні експерименти, віртуальна реальність, майстер-клас з азів архітектури, програмування Scratch, наукові фокуси.

Фейсбук подія тут.

Де: Наукове містечко «Нова енергія» на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу ( вул.Карпатська, 15)

Вартість: вільно

Дні науки. Львів. 10 листопада.

День відкритих дверей у Зоологічному музеї Львівського національного університету ім. Івана Франка. Лекції про живі організми, мітохондрії, найдивовижніших комах світу, воду.

Демонстрації білих щурів в лабіринтах, нематод та кольорових рослин.

Фейсбук подія тут.

Де: Біологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка (вул. Грушевського, 4)

Вартість: вільно

Дні науки. Житомир. 10 листопада.

Лекції про Великий Вибух, про цікавезні експерименти з механіки, електрики, оптики, молекулярної фізики, Сергія Корольова, квантову біологію, кліщів, симетрію та еквівалентність,

Фейсбук подія тут.

Де: Кафедра фізики, Фізико-математичний факультет Житомирського державного університету ім. Івана Франка (вул. Велика Бердичівська, 40, аудиторія 310)

Вартість: вільно

Дні науки. Київ. 10-11 листопада.

Лекції про генну інженерію, К-мезони, ферменти, мікробіому вагіни, репродуктивну генетику, зв'язок між мистецтвом та наукою, біологічні ритми, радіацію, здатність чоловіків народжувати, сир, вино, гриби, онкоскринінг, менструацію, імунітет, музику і мозок, нейрони, зміни клімату, економічне підгрунтя політичних обіцянок, наносвіт, середньовічний могильник, настільні ігри Давньої Русі, ландшафти предків, Василя Стуса, Монголію та птахів, генетичну терапію, міста майбутнього, чорні діри та гравітаційні хвилі, гени і спорт, про те, чому нам подобаються котики і дельфіни.

Демонстрації робота, фарбування за Грамом, керамічних пазлів, генно-модифікованих мишей з вухами, що світяться, ГМО-рослин, ГМО-бактерій, розділення пігментів рослин, виділення ДНК, дозиметрії, хімічних дослідів, виготовлення крем'яних знарядь, під мікроскопом: мікроорганізмів, комах, грибів, евглени, водоростей, кисломолочних продуктів, клітин крові.

Також буде літературна пригода та створення детективної історії для дітей.

Плюс лекція та перегляд фільму «Вічне сяйво чистого розуму».

Екскурсії в музей кафедри анатомії, клінічний центр'Ветмедсервіс", експозиція препаратів кафедри паразитології та тропічної ветеринарії, лабораторія загальних технологій харчових виробництв, найстарішою обсерваторією Києва

Де: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України (вул. Заболотного 150), Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (вул. Терещенківська, 15), Факультет Ветеринарної медицини Національного університету біоресурсів і природокористування України (вул. Полковника Потєхіна, 16, ветеринарний корпус), Інститут ботаніки імені М. Г. Холодного (вул. Терещінківська 2), Астрономічний музей і Астрономічна обсерваторія КНУ ім. Тараса Шевченка (вул. Обсерваторна, 3), Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України (вул. Богомольця, 4), Археологічний музей Інституту археології НАН України (вул. Богдана Хмельницького, 15), Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена (вул. Богдана Хмельницького 15)

Вартість: вільно

До речі, Дні науки мають свій телеграм-канал тут.

5 листопада

Циркадні ритми та внутрішній годинник

Хто ви: сова чи жайворонок? Буває у вас бажання померти, якщо доводиться прокидатися о сьомій ранку? Чи може ви злітаєте з ліжка вже о шостій, повні сил та енергії? Всі ми різні, хтось не спить до пів ночі, а інші о дев'ятій біжать до улюбленого ліжечка. Чому так, ви дізнаєтеся на лекції "Коло" та "Sheva Science Talks". Щоб підготувати для вас найкраще, ми організовуємо цю подію разом з "Sheva Science Talks".

Де: 102 аудиторія географічного корпусу КНУ, Факультет Психології КНУ імені Тараса Шевченка, Проспект Глушкова, 2а, Kyiv, Ukraine

Вартість: вільно

6 листопада

Нейромедіатори, формування сек*уального потягу

Що таке нейромедіатори і чи коректний вислів "дофамін — гормон щастя". Чи лише кількість певного нейромедіатора впливає на наші стани? Рецептори — що це і чому вони такі важливі. Кохання та сексуальний потяг: етапи, форми, клітинні механізми. Залежності у сексуальній сфері. Індивідуальні відмінності у потребах. Ольга Маслова — кандидат біологічних наук, популяризатор науки, співзасновник проектів Nobilitet і Needorium. Отримавши досвід роботи, пов'язаний з клітинної біологією, в науково-дослідних і комерційних організаціях вибрала шлях популяризації науки і наукового консультування проектів. Основні наукові інтереси: стовбурові клітини, тканинна інженерія, хронобіологія.

Де: Укрпошта Арт Хаб, Хрещатик, 22, Kyiv, Ukraine, 01001

Вартість: 300 грн

7 листопада

Як домінування стає критерієм успіху людини?

Домінування стає виграшною стратегією для тих, хто хоче отримати владу, ресурси, посади, нерухомість. Домінування — це осмислене рішення, підсвідома роль, гра у виживання, як відповідь на постійний тиск суспільства, коли сильніший давить на слабшого? А, можливо, домінування — це про логічну ієрархію? Домінує патріархат, матріархат, фемінізм? Чи це залежить від особистісних якостей? Зверхність, зневага — це ознаки домінування? До людей, які домінують, прийнято прислухатись, вірити на слово. Їм підкоряються і служать. Але хто ці люди, що домінують? І чи не найбільший обман їх вважати успішними?

Де: Бібліотека Остапа Вишні (Грушевського, 9, метро Арсенальна, Київ)

Вартість: вільно

8 листопада, Полтава

Чи боїшся ти темряви? Лекція про жахи в літературі

А ви знаєте, що таке страх? Чого ми боїмося найбільше, і як цим користуються письменники? Коли ми починаємо боятися? Як не лякатися книг жаху, а можливо навпаки, як навчитися лякатися? Чому так важко і, водночас, легко нажахати людину?

Де: ГО "Нова Полтава", Котляревського 6, Poltava

Вартість: вільна пожертва

8 листопада

Свідомість: Де вона знаходиться і для чого потрібна.

Олег Кришталь – біофізик, директор інституту нейрофізіології ім. Богомольця, член Європейської академії, у своїй лекції розповість про свідомість та дасть відповіді на питання:

– Як і для чого виникла свідомість?
– Де вона знаходиться?
– Чи дійсно ми свідомі?
– Чи є у нас свобода волі?

Де: Речовий доказ, Рейтарська 8-Б, Kyiv, Ukraine

Вартість: вільно

9 листопада

Де публікуватись дослідникам

- Як відбувається процес публікації? Та яка роль рецензентів та редакційної колегії в ньому?
- Де науковець може опублікувати своє дослідження українською мовою?
- Які вимоги до публікацій існують на цих ресурсах?

Де: Барбакан, вул. Верхній Вал 42Б, Київ

Вартість: вільно

10 листопада

Як мислення заважає нам досягати результатів?

- Міцні фільтри персонального мислення людини.- Відточені рішення досвідом, розмовами, книгами.- Своє особисте паралельне життя.- Логічні помилки.- Чому мислити за когось набагато легше, аніж за себе?- Чому легше скористатися готовими рішеннями, аніж прийняти і осмислити свої?- Хто і де навчають людину використовувати шаблони? Хто автор шаблонів?- Хто пише прописні істини?- Чому легше пливти за течією і бути гвинтиком?- Чому нові ідеї такі неприйнятні, а звичні ідеї такі зрозумілі та правильні?- Розслабся і не мисли. Довкола стільки розваг. Можна не перейматися власним життям.- Чому людина часто не знає, чого сама бажає, і не може це сформулювати?- Хіба буває інакше?- Змиритись? Всі ж ми люди. — Але, якби змінити автоматизм, шаблони, тоді?

Де: Бібліотека Остапа Вишні (Грушевського, 9, метро Арсенальна, Київ)

Вартість: вільно

10 листопада

Науково-пізнавальна родинна гра (другий двобій)

Так вже сталося, що в українському медійному просторі за всі роки незалежності так і не з'явився наш, український проект інтелектуальної гри для всієї родини. Звичайно, були інтелектуальні проекти, здебільшого московського виробництва, та в них увага акцентувалася виключно на дитині. Треба сказати, що така публічна вундеркіндізація інколи має і побічні ефекти з небажаним впливом на психіку дитини. Ми спробували створити новий формат — для всієї родини, для друзів сім'ї, однокласників. Нам цікава вся родина, бо в принципі, кожна сім'я і є та маленька, крихітна Україна, з яких і складається наш народ. І якщо більше буде таких родин, розумних і кмітливих, яких об'єднує наш проект, більш розумною буде і наша країна.

Цього тижня на Вас чекатиме другий двобій науково-пізнавальної гри, в якій родина Віталіни Іщенко захищатиме титул найрозумнішої родини України у інтелектуальному протистоянні з родиною Гліба Андрійчука.

Де: Державний Політехнічний Музей, пр, Победы, 37К6, Kyiv, Ukraine

Вартість: вільно

Насолоджуйтесь.

Переможемо.

P.S. Якщо тут немає Вашої науково-популярної події — можливо, я її не бачив. Можете надіслати мені її сюди і я її додам (звісно, якщо вона про науку, а її анонс — українською чи англійською).