Для багатьох пропозиція якогось німецького депутата про розміщення біженців в Україні стала несподіванкою, насправді розмови в Німеччині про це ведуться давно і це дуже погано.
 
Скоріш за все за цією ідеєю стоїть австрійський дослідник міграції Геральд Кнаус (шо, опять австрієць?), ідеї якогось частенько потім втілюються в реальні політичні рішення німецького уряду. В Німеччині він вважається «батьком» ідеї міграційного пакту з Туреччиною — у 2015-му році німці стикнулись з навалою нелегальних мігрантів до себе, тому швидко розробили угоду з турками про співпрацю у справі біженців. ЄС дає туркам 3 мільярди євро на рік, щоб ті розмістили біженців у себе і не пускали їх далі до Європи.
 
Угода так-сяк діє, вже такої навали нема, але все одно через турецький кордон до ЄС потрапляють. Окрім того турки неодноразово натякали, що можуть вийти з угоди і тоді це знову ваша німецька проблема. Тобто, турки отримали ще один важіль впливу на ЄС. Чим і користаються.
 
Щоб ви розуміли масштаб проблеми, то з 2015-го року до Німеччини приїхали в пошуках кращої долі під виглядом біженців більше двох мільйонів нелегальних мігрантів. Більшість з них не отримали статус біженця, але і вислати назад до Афганістану чи Сирії теж неможливо. Отже до соціальної системи Німеччини заїхало умовно кажучи 2 млн додаткових громадян. В останні «спокійні» роки мова йде про 100-150 тисяч нових нелегалів на рік — це навіть попре діючу угоду з турками.
 
А тепер про Україну. Вчора цього експерта Кнауса витягли на декілька ефірів на державному німецькому каналі, зранку від нього вже декілька коментарів у ЗМІ. Одна з пропозицій вирішення проблеми — домовитись з Україною та Молдовою про розміщення на їх території біженців-нелегалів, поки німецькі органи будуть розглядати їх запит на притулок. Більшість запитів, ясна річ, буде відхилятись, а далі з ними треба щось робити.
 
Для Туреччини це загалом не проблема — вони в крайньому випадку можуть сирійців просто відвезти на кордон з Сирією і все. Що буде робити Україна — не знаю. Ще можна згадати історію з Ліваном — у нас прийнято дещо зверхньо кепкувати на цією країною і її економічними проблемами, але там не все так просто. Через участь у війнах проти Ізраїлю, підтримку палестинців, громадянську війну у 70-х, війну у сусідній Сирії у 2000-х і т.п. в результаті населення країни близько 7 мільйонів осіб, з яких кожен четвертий — біженець (палестинці, курди, іракці, сирійці), що мешкає в рясно розкиданих по країні лагерях біженців. А ще є Йорданія — там взагалі кожен третій мешканець народжений поза межами Йорданії. Приблизно зрозуміло, що теоретично нас може очікувати?
 
Що цікаво, цей пан Кнаус колись викладав економіку в університеті в Чернівцях. Що йому там зробили місцеві, що йому в голову приходять такі ідеї — загадка. Можна звичайно зверхньо подумати, що це просто черговий лівацький міський навіжений, але до нього прислухається німецький уряд і його тут вважають експертом. То що в нього вчора на думці, зранку в газеті, а вже ввечері про це говорять німецькі політики.
 
Взагалі не зрозуміло, а що від цього виграє Україна? От щоб що? Нас за це одразу приймуть в ЄС? Завалять тепер німецькими інвестиціями? Зупинять Північний потік-2? Якщо німецькі ліваки ладні заповнити свою рідну країну неписьменними нелегалами, то до чого тут Польща, Україна чи Молдова?