site.ua
член клубу

Влітку минулого року в Києві зафіксували графіті, стилістично дуже схожі на роботи анонімного (і всесвітньо відомого) вуличного митця Banksy (Бенксі).

Інтриги додавав той факт, що три зображення з'явилися саме тоді, коли в українській столиці гастролювала британська група Massive Attack. За найпопулярнішою версією, загадковий митець чи то є другом Роберта Дель Ная (музиканта Massive Attack), чи це сам Найя і ховається за цим псевдонімом.

Дуже швидко, втім, з'ясувалось, що це підробка однієї з київських дизайн-студій. Котра, в такий спосіб, просто хотіла прорекламувати мережу заправок для електромобілів.

Однак образ птаха-мутанта (грифа-некрофага), з паливними "пістолетами" замість голів – вийшов куди глибший, ніж це задумували (й пояснювали) автори рекламної акції.

Десь в іншій країні дане зображення прочитувалося б лише в тому сенсі, що ера вуглеводнів - відходить, несучи з собою смерть і тлін. І чим повільніше відбувається перехід до нового енергетичного укладу, тим більше поживи залишається для нафтовидобувних країн.

В Україні ж це сприймається ще й як пародія на герб конкретної "країни-бензоколонки" і звучить як заклик боротись.

Поки ви живі і опираєтесь, ніякий імперський падальник нічого не зможе з вами зробити…

"У мене немає жодних ілюзій чи тривог стосовно довгострокових перспектив Росії. Сучасна Росія - це бензоколонка, яка намагається видати себе за країну"

Сенатор США

Джон Маккейн (1936-2018)

andriy.starodub
Andriy Starodub

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації