Місце зустрічі культурних діячів, правозахисників, активістів, журналістів, небайдужих жителів міста. Організація художніх виставок, переплетених суспільно-політичними темами, а також фестивалей та творчих проектів. Сьогодні у Києві одним з цих місць називають сквер Нарбута та галерею "Дукат". І громада хоче, щоб київська влада визнала це місце офіційно.

Восьмий місяць з дня подачі громадської ініціативи до КМДА щодо скверу Нарбута на вулиці Рейтарській. Дні минають, рішення немає, є лише порушення регламенту.

«Строк розгляду постійною комісію місцевої ініціативи не повинен перевищувати 30 робочих днів з дня отримання відповідного доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради», - йдеться у регламенті КМДА.

Наразі рішення щодо скверу прийнала комісія Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції. Вони підтримали ідею громадськості. Наступними рішення мають приняти ще дві комісії та сесія ради. Зокрема, комісія з питань екологічної політики, яка вже провела не одне засідання, а питання скверу навіть не внесла в порядок денний.

Що сталось?

На вулиці Рейтарській 10-12 знаходиться будівля, власників якої пов’язують з екс-главою Державної фіскальної служби Романом Насіровим і народним депутатом Олесем Довгим.

Частину будівлі давали в оренду для галереї. Втім з часом ціну за оренду різко підняли, через що почались акції протесту. А потім журналісти-розслідувачі програми «Наші гроші» встановили, що з самого початку будівлю купили незаконно, за заниженою ціною. Цю справу вже розлідують не один рік.

Що хочу активісти та культурні діячі?

Близько 1800 осіб підписались під громадською ініціативою щодо створення скверу Нарбута на вулиці Рейтарській. Громада подала до КМДА ініціативу щодо створення поряд галереї ”Дукат” скверу, який би носив ім’я засновника Академії Мистецт Георгія Нарбута. В ініціативі говориться, що це є буферна зона і там не можна проводити будівельні роботи, що, за словами активістів, і хочуть організувати власники будівлі.

Також активісти очікують результатів розслідування поліції щодо незаконної купівлі будинку на вулиці Рейтарській, у якій і знаходиться галерея.

Хто такий Георгій Нарбут?

Георгій Нарбут - один із засновників і ректор Української Академії Мистецтв. Він був творцем українського державного герба й печаті, грошових купюр і поштових марок. Головною у творчості митця була робота над графічною серією «Українська абетка». Він є також автором перших марок Української Народної Республіки.

Галерея та сквер Нарбута уже стали місцем зустрічі активістів, художників, письменників та правозахисників. Про неї говорять, пишуть, нагадують, проводять акції. Туди приходять, там відпочивають. Але чи довго це буде можливо, залишається питанням.

anastasiya.rokitna
Анастасія Рокитна

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації