Патріотичні блогери розповідають, як погано у РФ, які жорстокі звичаї там панують, відволікаючи увагу від тих же самих проблем в Україні. Замість постійно зазирати в чужий город, краще б зосередили увагу на своєму.
За 2023 рік поліція України зареєструвала понад 291 тисячу фактів домашнього насильства, що на 20% більше, ніж у 2022 році. За перші місяці нинішнього року зафіксована рекордна кількість цих випадків. Треба усвідомлювати, що офіційні дані не відображають повністю реальну картину. Лише невелика частина жертв насильства звертається до поліції. Справжня їхня кількість набагато більша. Хто їх захистить?
На тлі розповсюдженості домашнього насильства, рух за традиційні сімейні цінності виглядає дещо смішно. Століттями тому, за часів «славних предків» з їхнім патріархальним укладом ситуація була гіршою, аніж зараз, причому й середня тривалість життя була меншою. Невже хтось дійсно хоче повернення в середньовіччя?
Традиційні погляди є застарілими й неадекватними сучасним викликам. Це одна з причин, чому більшість українських сімей не є щасливими. Як побудувати гармонійні стосунки, не знають, часто слідують непрофесійним порадам ворожок, приятелів і подруг, випадкових знайомих, після чого стає ще гірше.
ЗМІ люблять радісно рапортувати про число зареєстрованих шлюбів, але не афішують кількість розлучень. За минулий 2023 рік вона зросла вдвічі. За статистикою в Україні 50% шлюбів закінчуються розлученням.
Найбільше шлюбів було зареєстровано у 2013 році – 304,2 тисячі. За останні 10 років нових сімей поменшало в 1,6 раза.
Матеріально, інтелектуально, духовно молодь не готова до шлюбних взаємин. Шлюб — важливий, відповідальний вибір. У школах зовсім не навчають або погано навчають сімейному життю. Це непроста наука, якій варто вчитися, а лише гаслами нічого не досягти.
Окрім того, люди не охочі заводити сім'ї й народжувати дітей через погані умови, знаючи, що чекатиме наступне покоління. Що саме? Якщо одним словом, нічого гарного. Перспектив немає, соціальні ліфти не працюють, злидні, порушення прав людини, — все це впливає на життєвий вибір кожного.
Консерватизм та захист традиційних цінностей могли б бути корисними, якби все було гаразд. Тоді нема чого міняти, а йти протореним шляхом.
Але Україна перебуває в багаторічній кризі, яка позначається на всьому, особливо на рівні життя громадян. Потрібні нові сенси, нові ідеї, щоби настали зміни. Неможливо покладатися на традиції, коли вщент потрібні зміни, як свіже повітря.
Проблеми, негаразди, злидні, депопуляція, війна є симптомами глибинної кризи. Щось іде не так. Видимо, гнівається Боженька. Не треба гадати, щоби дізнатися, що викликає гнів Божий, а достатньо відкрити Біблію. На сторінках Писання розповідається, яке майбутнє чекає безбожників. Нічого гарного для них.
Але сучасні фарисеї, ідейні нащадки боговбивць, які розіп'яли Сина Божого, продовжують нав'язувати хибні звичаї, щоби тримати під своєю владою, як у лещатах, надто волелюбний народ. Тут і традиції предків, посилання на дідів та прадідів, і сімейні цінності. Скріпна ідеологія як у РФ, немов скопійовано під копірку.
Фарисеї об'єдналися разом з атеїстами та неоязичниками й разом опікуються долею українського народу, проводять марші, виступають за традиційні цінності й водночас перекручують суть християнського віровчення, діючи за принципом: якщо неможливо знищити, треба спотворити. Бог їм Суддя.
В настановах Ісуса Христа не йдеться, що сім'я та слідування традиціям є обов'язковими для благочестя. Зі самого початку християнство було викликом традиційному укладу. Слово Боже проголосило основоположні правила життя, яких достатньо, а інших правил не треба.